Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org

Публикувано от miro_spasov 
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
20-03-2010 - 01:35:13
ако те устройват 45лв. м2 ? то ние сме твоите хора............ цената е м2 труд
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
20-03-2010 - 08:43:38
Не разбрах защо вместо 30 лв трябва да предпочета да платя 45 лв
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
20-03-2010 - 09:17:55
avatar
Тука гледам, че смело се въртят едни цифри и даже опити са сравнение има, ама все пак да попитам - тези покривни конструкции, дето търсите начин да съпоставяте по цени, някой смятал ли ги е? Как е определил сечение и обработка на дървения материал или се кара на емпирични познания?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
20-03-2010 - 10:59:39
Quote
bulhomes
Един от майсторите, които ми изчисляваха труда си за грубия строеж, каза - за покрива 30 лв/кв.м. Пo лошото е че покрива на другата вила го правихме аз и един съсед и ми беше изключително приятно и ме навеждат някакви еретични мисли да си го правя сам...

Ако можеш да си изградиш конструкцията, след това коването на дъските/ОСБ/шперплат е лесно и приятно. Но ако ти е по сложен покрива имай предвид, че се иска майсторлък за да се получи.
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
20-03-2010 - 16:26:54
мислиш ли 4е джангалите неса едни от наи добрите и опитните маистори дано не ти се налага да викаш след един месе4 някои джангал за да оправи бакиите на опитните ти маистори.ништо ли4но имаги и тия моменти.*ok*
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
20-03-2010 - 20:15:12
avatar
Нищо лично,ама си го мислим......

Чест и почитание
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
20-03-2010 - 21:06:33
Quote
n.nikoloff
Тука гледам, че смело се въртят едни цифри и даже опити са сравнение има, ама все пак да попитам - тези покривни конструкции, дето търсите начин да съпоставяте по цени, някой смятал ли ги е? Как е определил сечение и обработка на дървения материал или се кара на емпирични познания?
Ми не. Аз говоря за цената за труда след проекта - него пише какви са маиите, мартаците, поповете, чертежи има и пр.
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
20-03-2010 - 21:11:26
Че дойдохме на темата. Николов, в проекта пише "Сух иглолистен материал". Тук всички твърдят, че е достатъчно да "оветри" 1,5-2 месеца и е ОК. Ти си най-вещ по дървениите. Стига ли му това или си трябва да мине през сушилня?
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
20-03-2010 - 22:10:36
avatar
Благодаря за комплимента. Мога да изнеса лекция по въпроса, ама ще кажа само изводите. За да нямате ядове - детайли от иглолистна дървесина, притежаваща равновесна влажност около 12 % и импрегнирано в автоклав. Това е решението. Твърдо сушилня. Атмосферното сушене дава висок процент фира и резултат, зависещ единствено от капризите на времето.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сравни цените на ПОКРИВНИТЕ РЕМОНТИ - www.remontnapokrivi.org
21-03-2010 - 08:17:11
Демек от 210 лв отиваме на 400 и нещо лева за кубик.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход