Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вход в еднофамилна къща

Публикувано от mehudi 
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 12:19:59
Благодаря, Салвадор, Иво.*drink1*
Малко "гяволея" и "прецаквам" съседите - при наводненията преди няк. години се оказа, че моят двор е най-ниско (и по-ниско от бордюра) - поне от повърхностните води искам да се спася в подобен случай. Оградите са телени засега и всичко дойде при мен.
Мехуди, сори.
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 12:21:40
Ахаааааа, просто... *ok*, благодаря, Percival!
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 17:36:34
Quote
Ivo.NovDom
Мехуди, задължително топла връзка на гаража с къщата! Иначе ще се лишиш от най-големия кеф от ползването му.
За гаражите също важат отстоянията: 4 метра от комшиите за в.з. и 3 метра от оградата за градска част. За да го лепнеш за предната ограда това ще е допълващо застрояване и ще трябва да искаш разрешение от общината (4/3-те метра отстояние важат и за предната ограда към улицата). По закон би могъл да го вкараш в тези отстояния ако го вкопаеш дотолкова, че на не стърчи повече от 1.20 над нивото на терена.

за топлата връзка не съм си и помислял, да я няма.

като гледам колко гаражи за лепнати за предната ограда, предполагам общината няма чак толкова да се мръщи. но май по-добре ще е да има разстояние между оградата и гаража.
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 17:38:30
Quote
Любо
Мехуди да ме прощаваш малко.
Като стана дума за засипване/изравняване - от 10 до 40см. (към двама съседи 20см.) подлежи ли на някакво съгласуване? Гоня ниво тротоар.

не знам. ние още сме на ниво идейно избистряне
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 17:40:49
Quote
Ivel
А защо гаража/гаражите трябва да са отделно от къщата. Ако са част от къщата така е мнго по-удобно и евтино и се решават куп проблеми - за какво ви са топли връзки и разни други грозни неща. Направи си къщата малко по-голяма и гаражите да са си вътре. Аз така бих постъпил ако ми позволява мястото и къщата задължително по-далече от улицата.

ще излезе дълго обяснение ако тр да почвам отначало. с две думи - гаражът не искам да е отопляем, къщата е отопляема. от гаража се влиза директно в къщата.
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 20:36:07
Ми не. Не съм съгласен. Ситуацията в дворчето ми е че нивото му е на около метър над нивото на съседния парцел. Заради проблеми с комшии съм единствения в Троян с проект и разрешително за ограда. До 2,20 го направих от моята страна. Отдавна беше и не помня как точно, но жената твърди, че общината са идвали, казали "я колко е хубаво" и толкоз. Тъй че тая интерполация я забравете.
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 20:37:24
Еми анджак де при мен е точно така. Къщата е опопляема а в гаража нарочно не съм сложил радиатори. Там освен кола има и много инструменти, които са ми винаги под ръка при ремонти по къщата. Освен това аз нямам мазе и гаража ми служи малко и за мазе гледам че жената носи там разни зеленчуци и други неща които не е необходимо да пълнят хладилника. Не граничи със спалнята а с антре естественно. Това е което беше направено първоначално заедно с къщата а сега завършвам три отделно стоящи гаражи. Имам достатъчно място. Но в къщата е хубаво да си имаш поне един гараж, за мен е много удобно така.

_________________
Re: вход в еднофамилна къща
10-02-2010 - 20:50:33
бах маа му.. докато си сътворя поста сте бъкнали още 5 *xxx**xxx**xxx*
Re: вход в еднофамилна къща
11-02-2010 - 11:11:09
Мехуди, гаража без отопление ДА, но задължително му сложи ТИ.
Случая е следния: зимно време, с колата си ще вкарваш в гаража сняг и лед, двигателя е топъл и загрява гаража, снега се разтопява, водата се изпарява и кондензира по студените стени - ще ти избие мухъл. У нас имам една неизолирана ивица от стената на гаража - трябва да и обърна прозорците, но още не съм го направил, точно там от вътрешната страна забелязах петна от мухъл - точно е започнал да се образува.
Re: вход в еднофамилна къща
11-02-2010 - 12:58:52
Quote
Ivo.NovDom
Мехуди, гаража без отопление ДА, но задължително му сложи ТИ.
Случая е следния: зимно време, с колата си ще вкарваш в гаража сняг и лед, двигателя е топъл и загрява гаража, снега се разтопява, водата се изпарява и кондензира по студените стени - ще ти избие мухъл. У нас имам една неизолирана ивица от стената на гаража - трябва да и обърна прозорците, но още не съм го направил, точно там от вътрешната страна забелязах петна от мухъл - точно е започнал да се образува.

e, ти поне знаеш за стените от 60 см, къде повече изолация
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход