Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вход в еднофамилна къща

Публикувано от mehudi 
вход в еднофамилна къща
07-02-2010 - 19:32:08
здравейте,

щриховаме бъдещата си къща и моля за съвет (сигурно няколко пъти ще попитам колективния разум, преди да вземем нашето решение).

та въпроса - как е по-добре -

1. да се влиза от улицата директно в топлия гараж (през гаражна врата излизаща на улицата) и след това в къщата или

2. да има външна врата, пространство, после гаражна врата, топъл гараж и къща.

парцелът позволява и двете.

въпросът е от гледна точка на сигурността, не от естетическа. и дали има някакви законови изисквания/нормативии, за които някой знае (по този казус, де)
Re: вход в еднофамилна къща
07-02-2010 - 20:06:13
2. да има външна врата, пространство, после гаражна врата, топъл гараж и къща.

Е това е без съмнение по-добрият вариант. Иначе пионерчетата ще ти изрисуват свастики на гаражната врата със спрей. Е това не е най-силният аргумент, но аз така бих постъпил. Друго си е да си изкараш колата на двора, Аз много обичам да си правя сам парков ден, не че ми е жал да дам някой лев по автомивките, просто обичам сам да се занимавам с колата си. Дръпни си къщата по-далеч от улицата, от мен ти съвет.

_________________
Re: вход в еднофамилна къща
07-02-2010 - 20:18:23
avatar
За мен също по-приемлив е втория вариант-има много предимства,за да могат да се изброят в един пост.
Остави си някакво килерче или техническо помещение до гаража-да не се влиза директно в къщата,а да има къде да държиш инструменти и машинарийки и да се събуваш ,когато се прибираш от off road примерно..winking smiley
Няма някакви съществени законови изисквания при строителството на еднафамилна къща при двата варианта,за които питаш..

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: вход в еднофамилна къща
07-02-2010 - 20:29:52
Quote
Ivel
2. да има външна врата, пространство, после гаражна врата, топъл гараж и къща.

Е това е без съмнение по-добрият вариант. Иначе пионерчетата ще ти изрисуват свастики на гаражната врата със спрей. Е това не е най-силният аргумент, но аз така бих постъпил.

да, колективния разум си е голяма работа - за това не бях се сетил *ok*

и си е доста силен аргумент

благодаря
Re: вход в еднофамилна къща
07-02-2010 - 21:24:44
avatar
2!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: вход в еднофамилна къща
08-02-2010 - 00:16:45
2 е и моя избор, но 1 си е по евтин - спестява се външната врата, която би било добре също да е с дистанционно като гаражните, нали така winking smiley
Има и друго временно решение, както мисля да направя при мен сега - оградната мрежа се продължава от двете страни на рампата и рампата остава отворена към улицата. Външната врата ми е доста ниско в списъка от приоритети сега smiling smiley
А наистина е много удобно да имаш рампа - аз си купих водоструйка и сам си мия колата от време на време. Автомивките не мога да ги понасям вече - на два пъти ми чупиха разни части.
Re: вход в еднофамилна къща
08-02-2010 - 00:31:30
От гледна точка на сигурност е по-добре ако гаражът е по-далече от оградата.
От друга страна...за каква ограда говорим...Ако е 2.60 масивна каменна зирадия и в двора се влиза през плъзгаща врата с тегло над два тона...нещата стоят по-различно.
Re: вход в еднофамилна къща
08-02-2010 - 00:52:58
зависи от мястото.
при вариант 2 имаш и малко "дворче" пред къщата, но за какво ще го ползваш е отделен въпрос. ако е само да си миеш колата - да, ако къщата е в някое село и имаш 2 декара двор... ама в някой град където цената на земята е 100-200 е/м2 че и нагоре - не мерси! още повече че на мен са ми правили проблем за подобно къпане на кола, по принцип в града нямаш право...
прецени си двора какво позволява - ако земята не е много по добре сложи по-голяма градинка за барбекю зад къщата.
по темата - ако си на село - вариант 2, ако си в града - вариант 1.
Re: вход в еднофамилна къща
08-02-2010 - 07:28:47
2. Можеш да паркираш допълнителни коли в пространството м-у къщата и оградата.Обикновенно няма място за паркиране на улицата.
Re: вход в еднофамилна къща
08-02-2010 - 21:30:57
Quote
salvador
От гледна точка на сигурност е по-добре ако гаражът е по-далече от оградата.
От друга страна...за каква ограда говорим...Ако е 2.60 масивна каменна зирадия и в двора се влиза през плъзгаща врата с тегло над два тона...нещата стоят по-различно.

едно време присъствах на лекция на японски специалист по сигурността, който отчете като голяма грешка (за фамилни къщи на "обикновени" хора) строеж на плътна ограда - крадец като я прескочел, бил вече в безопасност зад плътната ограда, а ако ограда била "прозрачна" то крадецът не бил в безопасност, ако прескочи оградата - ще видят съседите непознат по полянката на съседа и се обадят в полицията.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход