Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Павета

Публикувано от Pitasht 
Павета
08-02-2010 - 00:21:14
Здравейте, дълго се рових из интернет, но така и не намерих каквото търсех, така че се надявам вие да помогнете. Около къщата, а и под навеса имам пътеки от бетон, но мисля че е крайно време да ги покрия с нещо. Много ми се щеше да си поиграя да направя нещо интересно с тези бетонените павета, но до колкото четох и разбрах трябвало основата да не е бетон, а дренаж. Според вас ако ги залепя с цимент и пясък въпросните павета върху бетеонната плоча и запълня фугите с пясък дали ще ми таи влага? Изобщо ако имате някакви съвети, моля дайте ги. Благодаря
Re: Павета
08-02-2010 - 00:52:14
Ми...лепят се,що да не се лепят...Но излизат доста скъпички тия павета.
Re: Павета
08-02-2010 - 00:56:02
Ако ще се лепи нещо върху стария бетон е добре да му се мине един грунт за връзка стар-нов бетон.Има го в строителните магазини.Обикновено представлява бяла мътна течност на основа на силициеви производни с разход 100-150 мл.на 1м2. Добър вариант е върху стария бетон да се отлее тъй-наречения формован бетон,като в този случай може да е и с по-малка дебелина. Формата се постига със силиконова гъвкава матричка-разстила се разтвора и отгоре се прави отпечатък.Сигурно има матрица и за павета.Характерното на този тип подови настилки е ,че материала е с разни добавки за пластичност и водоустойчивост,устойчивост на износване .Фугите са декоративни ,а разстоянието за технологичните ги определя производителя на материала.
Re: Павета
08-02-2010 - 01:05:46
Благодаря за бързите отоговори. Salvador, мисля че е са от порядъка на 20 лв на квадрат, аз като цяло нямам много квадрати, а и предвид, че не смятам да давам пари за труд, а сам да си го правя мисля че може и да ги прижаля. Фло, абсолятно съм съгласен с това което казваш, бетона е от бая време и няма начин да не се е замърсил, аз си мислих с една телена четка да го мина, да го измия след това и да лепя, но и твоето предложение също мога да приложа. Единственото което ме притеснява е зимата като паднат дъждове, снегове и ако тази вода замръзне между фугите, да не прецака паветата, да ги натроши ли, знам ли и аз...
Re: Павета
08-02-2010 - 01:18:03
Замръсяването си е проблем ,но причината да не залепва здраво нов със стар бетон е "възрастта".
Re: Павета
09-02-2010 - 08:14:36
avatar
А защо точно павета-със същия успех може да си налепиш бетонови плочи.
Иам ги и с щампа,наподобяваща павета.
Предимствата им в твоя случай са,че дебелината им е по малка(2,5-5см),отколкото на паветата(6-8см),съответно и цената им ще е по-ниска-10-15лв/м2 при различните производители;
размеррите им са също от значение-колкото по-малък е размера,толкова по-трудомко е-паветата обикновено са с размери 6/6 до 10/10 см,докато плочите можеш да ги вземеш 30/30,40/40 до 50/50 см,съответно с по-големия размер ще компенсираш по-лесно неравностите на стария бетон,повърхността на покритието ще е по-равна и ще може по-лесно да и се придаде съответния наклон....

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Павета
09-02-2010 - 08:56:35
avatar
Миналата година на един обект слагахме едни гранитни плочки, които имитираха павета перфектно и в твоя случай са си решението. Слагат се с лепило на гребен - също като облицовъчни плочи.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Павета
09-02-2010 - 11:36:20
Ами щеше ми се да е с павета, защото с два цвята павета примерно могат да се получат интересни шарки, а и с тях също мога да направя различни форми. Бетоновата основа не е проблем, в смисъл че е равна и съм и придал наклон, като е правех преди няколко години.
n.nikoloff какви са тези плочи, можеш ли да ми дадеш повече информация, снимка или наименование къде да ги търся, за да добия по добра представа?
Re: Павета
09-02-2010 - 15:30:35
avatar
ще потърся...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Павета
10-02-2010 - 08:05:13
Можеш да го направиш с павенца 8x8 см. Имаги из ловешките села аз съм изкупил хиляди за моя двор. Стоят много красиво само между фугите понягока се появяват тревички и мъх ако не се ходи често по тях, но на някой това даже повече им харесва а ако не има раунд ап един път пръсках на сезон и проблема се решава. Преди 5-6 години ги купувах по 8-10 стотинки парчето. От село Кирчево бяха сега си спомних. То е помашко село и само с това се занимават там от мало до голямо. Паветата са червени. А може и с щампован бетон със подобна на павета щампа, също става хубаво и здраво и няма да има тревички във фугите. Сега нямам време ама ако те интересува ще кача снимки и на едното и на другото и двете съм ги правил при мене.

_________________
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход