Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможно ли е котле навън?

Публикувано от venciev 
Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 10:15:31
Обръщам се към знаещите във форума,дали е възможно котле за парно да работи навън/поради липса на затворено помещение/?И евентуално,как трябва да е изолирано,за да не мръзне при -20?
На мен ми се струва,че е възможно,при много добра изолация на котлето,антифриз в системата и може би още някои тънкости....?!А какво се случва с помпата,вентилите....?
Re: Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 10:17:03
avatar
Не съм виждал още такова решение. Може би трябва да го сложиш все пак в някакъв корпус - като голям съндък, напр. или барака..

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 10:33:29
Всичко е възможно обаче е непрактично и все пак зависи какво е котлето. Аке на газ майната му ама ако е на дърва и ток все пак е по добре вътре, защото колкото и да е добре изолирано то нагрява котелното помещение а това сии е плюс. Аз например го отварям към първия етаж и помагам на отоплението а освен това над него има разположена голяма баня която лесно се суши и пода е винаги топъл. Затова си е по добре вътре иначе кнструктивно няма ограничения.

_________________
Re: Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 11:09:48
Няма бараки...контейнер 1980х1950х1910 изолиран с дебела каменна вата.Към него монтираш комина.Около 4-5-метрови метални комини се монтират без нужда от някакво сериозно укрепване.
Най-сложното е изолацията на тръбопроводите до къщата.
Замръзването се решава с антифриз и подово отопление на контейнера.

Ако го долепиш до къщата,ще можеш да монтираш комина за стената и така да отиде над билото.Ще избегнеш ето този ефект:




А може и така:



nikoloff...за тия външни котли ти беше пускал линк едно време...
Re: Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 12:15:32
avatar
Quote
salvador
...nikoloff...за тия външни котли ти беше пускал линк едно време...

Верно ли? Нямам никакъв спомен, мамка му......*pardon*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 13:05:53
Ее тва последното много ми хареса с бусчето - събота и неделя може да си го караш на вилата - за кво са ти два котли и на вилата и в къщата - много удобно решение.

_________________
Re: Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 13:42:04
Аз мисля, че не само е възможно , а е и за предпочитане да е навън.
Re: Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 13:46:51
Благодаря за мненията ви момчета,особено на Салвадор.....че и картинки имаwinking smiley
Един приятел иска да си слага котле на терасата на апартамента и не иска да остъклява терасата,а и да я остъкли пак не е застрахован от измръзване на системата!Някакви идеи?*book*
Re: Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 14:20:33
Да забрави,ако не иска съседите му да го разпънат на кръст ритуално в градинката пред блока.Това си е котел като всеки друг...докато не е загрял,пуши си е_ало ма_та...
Re: Възможно ли е котле навън?
29-01-2010 - 14:26:17
Не му било проблем това,казах му го и аз!Бил на последният етаж,голяма тераса,възможност за комин........
Въпросът е как да го изолира,за да намали загубите на топлина и да не мръзне системата при такива кучешки студове като тези дни...?!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход