Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камина с отворено огнище

Публикувано от MASTERCAM 
Камина с отворено огнище
23-01-2010 - 04:11:49
avatar
Ето една камина правена това лято във жилищен блок във Пловдив ,камината е във апартамент на 6 ти етаж .Въпреки усилията ми да разобедя клиентите
че отворено огнище не е много подходящо за апартамент те бяха категорични че искат да не гледат огъня през стъкло ,също така не пожелаха да има скара и пепелник ,което си е едно удобство при почистване на огнището, тази камина няма да се използва основно за отопление а повече за уют и релакс по думите на собствениците.
Не можах да снимам началният процес на изграждане затова ще заместя снимките със чертежите от проекта.



Това е проекта във 3D които претърпя извистни промени във облицовката по време на изграждането.





Това е чертежа за стъпката от армиран бетон върху паркета/естествен/ която ще разпредели тежеста на цялата конструкция.



Това е самата основа от блокчета ИТОНГ.





Атова е самото огнище иззидано от огнеупорни тухли и изчислено според кубатурата на помещението височината и сечението на комина.

От тук нататък ще продължа със снимки.




Това е огнището със приготвената за монтаж клапа която се регулира на 3 степени а също така лятно време когато камината не се ползва клапата е затворена и не позволява да навлиза миризма на сажди от комина към помещението.





Това е кофража за огнеупорният бетон които се налива около тялото на клапата.



Преди да се налее бетона клапата се увива със специална топлоизолационна материя за да се намали предаването на топлина към бетона а също така да обира температурните разширения.



Бетона вече е налят и ще трябва да съхне поне 3 дни.



След като бетона се е втвърдил достатъчно идва ред на димосборника ,това е конусовидно тяло изработено от 3 мм стоманизирана ламарина което служи да събере димните газове и да ги насочи към комина.



Монтажа става със анкерни болтове които се монтират във бетона



Преди да се монтира димосборника се слага термо лепило на 1500 градуса слага се димозборника които във долната си част има периферия със предварително разпробити отвори във които влизат анкерите ,когато се стегнат гайките лепилото избива навън и по този начин уплътнява връзката мужду бетона и димосборника.



Етого и самият димосборник



Димосборника поглед от вътре.




След като се монтира димосборника се монтира бимоотводната тръба иноксова същата каквато съм показал във" Камина направи си сам" и се прави едно палене на огнището за да може да обгори самата тръба по която има заводска смазка .Опалването на огнището става внимателно и по малко защото във самата конструкция има още влага която може да предизвика напуквания по зидарията и бетона ,когато изсъхне окончателно вече няма проблем.



Това е страничната пейка която има чисто декоративна функция изработена е от конструкция и гипскартон ,като във нея има прекарани изводи за лунички .Върху нея ще се монтира плот от риолит 2 см за да се почиства по лесно и за да може да се сяда на нея.






Горната част на камината "булото" също е изработено от конструкция от UD профили вече съм обяснил защо и пожароустойчив гипскартон като преди това отвътре навсякъде е облечено със вата със фолио .При тази камина комина беше изнесен доста на страни което наложи да се направят две странични колонки от гипскартон за да се скрие тръбата.







Тук се монтира гипскартона.


Следващата операция не е от най приятните но няма как трябва да се шпаклова и да се монтират ръбопротекторите леле каква сложна дума a (12).gif
абе с две думи ръбоохранителните лайсни z_wsm62.gif .








Ами ето какво се е получило до тук със камината .





Във един момент иначе милата и любезна домакиня се сети че на мястото на вратата може да се направят още някоя и друга нишички със лунички
при което ние изпаднахме във възторг и ги направихме.



Леле вече съм възрастен и едър за фугиране на огнища.



Фугирането става със мертелно брашно/шамот/ и водно стъкло и мънинко цимент е има и други рецепти .



Доиде ред и на облицовката която любезната и много разбрана домакиня промени във последният момент ,облицовката е изпълнена със бял мрамор и риолит като най-голямата играчка бяха колонките със ивичките по средата.Между другото промяната беше само във вида на материала.Във предната си част тази която е най близо огъня нищо не е залепено за основната конструкция.








Ами това е камината е готова след като изциклат паркета ще се пастира още веднъж облицовката и ще се монтират декоративните решетки за студен и топъл въздух.

Димосборникът и клапата могат да се иззидат от огнеупорни тухли но във този случаи предпочетох от 3 мм стоманезирана ламарина за да се олекоти конструкцията .собствениците на апартамента не пожелаха огнището да е трапецовидно и да се монтира чугунена решетка със пепелник въпреки че аз настоявах за това .



Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-23 04:39 от MASTERCAM.
Re: Камина с отворено огнище
23-01-2010 - 09:01:42
avatar
Поздравления за репортажа!!!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Камина с отворено огнище
23-01-2010 - 09:37:51
МАСТЕРКАМ, супер, браво. clap:*ok**ok*
Дано да стане практика и други да качват работата си със снимки -
Ти ли си изработваш димосборниците?
Оворена камина аз не бих сложил в апартамента си - дървата пукат, хвърчат искри - опасно е. (това е мое мнение)
*ok**beer*
Re: Камина с отворено огнище
23-01-2010 - 09:45:52
avatar
Аз съм го написал,ама нали знаеш който плаща той поръчва музиката ,димосборниците заедно със клапата ги поръчвам по мои чертеж и изчисления според големината на самото огнище тази камина е със огнище 70х50 х50 см и комин със чисто сечение 27х14 см 7 м висок облицовката сам си я правя или ако имам много работа я поръчвам по мои чертежи и монтаж до завършен вид.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-23 11:09 от MASTERCAM.
Re: Камина с отворено огнище
25-01-2010 - 19:05:30
Ще се радвам , ако има както още снимки и полезна инфо така и ориентири в цените. Тази камина колко пари излезе , ако не е тайна?clap:

Всички търсим истината!
Re: Камина с отворено огнище
26-01-2010 - 09:14:38
avatar
Rali2000 Цената се определя след като е проведен разговор с клиента и се уточни модела на камината ,правя скица в 3d и оферта на труд и материали и ако клиента я одобри се пристъпва към изработването на камината.
Снимки ще има ,но всяка камина си е индивидуален проект според мястото на което ще се изгражда.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Камина с отворено огнище
26-01-2010 - 11:33:15
Мастеркам,
благодаря за отговора, тайна ли е тази която показваш колко пари е излязла/само камината-труд+материал/?*book*
Re: Камина с отворено огнище
26-01-2010 - 12:43:48
avatar
2800 лв труд + материали ако огнището е със трапецовидна форма или портала е сводест цената скача.
Re: Камина с отворено огнище
26-01-2010 - 18:25:31
Добре е камината и аз съм фен на отворените камини, а когато става въпрсо за отопление - на котлите. Камината за кеф, котела за отопление. Хибридите дето се наложихя - камина със стъкло и водна риза не го одобрявам. НА отворената камина нищо не пречи да има едно преместваемо параванче , което да се слага в моменти, когато почнат да пукат дървата. Те не пукат през цялото време.
Николов, да не те ядосам ама ето това си заслужава да се прави, а не къщи. Хем клиентите са доволни, хем изпълнителите добре платени.
LKK
Re: Камина с отворено огнище
27-01-2010 - 22:51:02
Хубава камина е спретнал МастерКам, майсторска изработка. Хитро е това с вермикулита под челният праг. Човека си отбира от работата.*beer*

А сега по въпроса открита камина или камера.
Откритата камина си е за декорация и за кеф. Аз моята съм си я палил вечер посред лято, кефя се на огъня, фърляме по някое дърво или мръвка с приятели, лафим си и си пием питието. Отпред те притопля пламъка, но на гърба ти е прохладно. Толкова от нея.

Като стана въпрос да си ползвам вилата междусезонно и през зимата, с открита камина не става ... Хвърляш дърва през час, а термометъра не откива. След известни душевни терзания хванах лома и я разнесох, а на нейно място си монтирах затворена камера. Миналата събота и неделя по големите студове подхвърлях по едно дръвце на два часа и вътре от 22 до 25. Да не говорим за пламъка каква гледка е, нещо непостижимо за откритата камина. Там дървата изгарят за норматив и трябва непрекъснато да добавяш, за да поддържаш пламъка. В камерата, като се натрупа жарава даяни по 3-4 часа, хвърляш дърво и огъня отново се разпалва. При последно хвърлено дърво в 2 часа през нощта на сутринта в 9 има още няколко живи въглена. Накратко това е, а иначе всеки да си решава какво му трябва. Майсторите ще ти изпълнят всеки мерак.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход