Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сух дървен материал Варна - къде?

Публикувано от Petar 
Сух дървен материал Варна - къде?
23-01-2010 - 11:45:58
Gogole, Nikoloff , помагайте, някаква идея от къде да купя ?
Искам да е наистина сух, па бил и по скъп...
Че ме чакат Април 2 навеса и 2 беседки , общо към 70м2.
Re: Сух дървен материал Варна - къде?
23-01-2010 - 12:16:30
От колко кубика ще имате нужда?
Re: Сух дървен материал Варна - къде?
23-01-2010 - 12:30:10
avatar
Quote
Petar
Gogole, Nikoloff , помагайте, някаква идея от къде да купя ?
Искам да е наистина сух, па бил и по скъп...
Че ме чакат Април 2 навеса и 2 беседки , общо към 70м2.
Нямам идея а Варна, но ако искаш да си го вземеш от база в пловдивско - до там мога да ти доставя от Родопите, напр. Но сега не се сече - не е сезона. Трябва да поизчакаш малко.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сух дървен материал Варна - къде?
23-01-2010 - 15:18:43
Eltcin petarbel@abv.bg

Еми съвсем грубо казано ми са нужни:

= греди 14/14 - 20-22 бр.
= греди 12/12 - 20-22 бр
= ребра 5/10 - 50 бр.

Всичко май прави близо 4м3

Ама ми трябва наистина сух да е.
То иначе на всяка крачка има складове...
n.nikoloff поне да ме ориентираш приблизително колко би излязло всичко това ?
Re: Сух дървен материал Варна - къде?
23-01-2010 - 15:57:56
avatar
А дължини? Какво качество и колко сухи - 12% добре ли е? мисля, че около 400лв/кубик ще се справиш.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сух дървен материал Варна - къде?
23-01-2010 - 16:26:58
Еми за стандартни 4 метра дължини става дума

надявам се не съм сбъркал в изчисленията smiling smiley

PS Ти с какво проверяваш влажността ?
Май имаше такава тема в другия форум....
Re: Сух дървен материал Варна - къде?
24-01-2010 - 15:23:59
Купуваш сух дървен материал за 400 лв/м3 с 12% влажност. Доставяш го във Варна. Колко смяташ , че ще е влажността след месец?
Моето предложение - купи си дървения материал от склад във Варна сега и го сложи на сухо място. Докото започнеш навесите ще е ОК.
Re: Сух дървен материал Варна - къде?
24-01-2010 - 15:43:27
argonavt съмнява ме да си прав.
Дори и да го съхранявам на сухо и проветриво място едва ли за по-малко от 3 месеца ще изсъхне добре.
Че то по тая логика по-добре да си избера сега материал от склад със сушина, да си дамгосам гредите с някакъв печат, да му дам някой лев отгоре на търговеца да ги пази и да си ги взема Април като ми потрябват.
Дали пък не е идея..... smoking smiley*ok*
Re: Сух дървен материал Варна - къде?
24-01-2010 - 16:34:00
avatar
При 12% равновесна влажност може да се повиши незначително повърхностната, докато се запечати. Аз затова по 2 пъти импрегнирам - един след сушилнята и един след обработката. Иначе уредчето мяза на това - [m.bezplatno.net]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Сух дървен материал Варна - къде?
24-01-2010 - 16:44:43
Николов, какво прави това "уредче"? Баси и цената 500лв. аз си купих вчера за 60 кинта влагомер. Обхата му е само до 28% ама за какво ми е по-голям.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход