Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
21-01-2010 - 17:34:22
Quote
4ovek
Бат Гойко, нещо от към фасада не го докарва къщата. Направо е срам за архитекта дето се е подписал.

Здравей 4ovek,
От части съм съгласен с теб. Това е така защото аз се набърках в промяната на един еркер от западната страна който щеше да начупи фасадата. Допълнително има да се изгражда още един покрив на кота 2,80 той ще раздвижи нещата и аз лично съм вдигнал височината на покрива (за да е използваеми подпокривното пространсто) което също до известна степен сковава пейзажа.

Надявам се като я облеча от вън да има по задоволителен характер. Аз също съм почитател на по раздвижения стил но такъв ми бил късмета, архитекта каза че ще прави възрожденска къща, с един перголи и чудеса smiling smiley

Сега вече е твърде късно да я бутам и да почвам от начало.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Да събирам ли всички фактури по време на строежа за досието на обекта
22-01-2010 - 22:02:32
Началото на ноември 2009 г.приключих със строежа на една къщичка и повярваи ми нямам нито един документ свързан с разходите по грубия строеж, чисто и просто си наех фирма която да извърши строежа и строителен надзор който наблюдаваше изпълнението на строежа и съответно (с-у заплащане)подготвя всички документи за узаконяване на строежа.Естествено трябва да си пазиш всички документи свързани с изготвянето и одобрението на проекта (във всичките му части - ел.,ВиК,конструкция),разрешението за строеж,самото изпълнение - като пример сертификати за марката бетон и т.н.,но според мен не трябва да си прекалено педантичен към фактури ,квитанции и др.защото както подчерта по-горе Иво,разходите (рано или късно)трябва да се оправдават.
Желая ти успех с довършването на къщата,защото аз нещо зациклих с моята.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход