Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпросченце.....

Публикувано от gogol 
Въпросченце.....
17-01-2010 - 18:11:04
avatar
Колеги,един дограмаджия ми направи зимна градина на една от терасите,която остъклих със стъклопакет/трислоен/....
Впредвид,че скоро правихме машинната мазилка - лятото, не всичката влага е излязла и сега "тече" като за световно.....
Та въпроса ми е как аджеба да спра появяващият се конденз от вътрешната страна на стъклата- поне до лятото - че още нямаме ток и няма как да включа влагоуловител,а предвид температурата вън ме е страх това което е по стените да не замръзне и да не падне.
Как мислите - добре ли ще е да направя една топлоизолацийка отвътре през лятото?!?
И как да стопля профила/алуминий/ на зимната градина.....Естествено имам идеи,но ще ми е хубаво да видя и вие как мислите...
Предварително благодаря на отзовалите се....

Чест и почитание
Re: Въпросченце.....
17-01-2010 - 20:29:02
Гоголе,
Сложен ти е въпросът за до лятото.
Разбирам, че не живеете там и всичкото е строителна влага.
По стените имаш ли вода?
По принцип влагата се гони с топло и проветряване (или влагоуловител, както отбеляза).

Та за размисъл:
- кондензът по стъклата, ако се отвежда чинно и редовно (да не се изпарява обратно) е свършил половината работа на влагоуловителя !?.
- нямам представа на каква температура могат да замръзнат пресни мазилки, но ми се струва, че до ок. 0оС можеш да проветряваш широко и непрекъснато - да се опитваш да държиш влагата на външното ниво - стъклата ти отвън не се изпотяват, нали? Ако се очакват опасно ниски температури, бих помислил за газови отоплители, но само аварийно - те генерират вода, ако са с пряко нагряване (повечето).
- погледни при Хигрооптима дали нямат осушители на газ случайно или се консултирай с тях.
- дядо ми навремето съветваше да се слагат корита с негасена вар!?.

Само толкова се сещам, сори.
Re: Въпросченце.....
17-01-2010 - 23:04:06
[designer-drugs.com]

Това са промишлено използваните...Негасената вар е стар и изпитан метод.Не е шампион в поемането на влага,но за тия пари-толкова.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-17 23:10 от salvador.
Re: Въпросченце.....
17-01-2010 - 23:44:08
Quote
salvador
[designer-drugs.com]

Това са промишлено използваните...Негасената вар е стар и изпитан метод.Не е шампион в поемането на влага,но за тия пари-толкова.

Колега,тия промишлените осушители са за осушаване на химични съединения не са подходяши за осушаване на въздух с изключение на силикагела,на който пък хубавото е,че се възстановява във фурната! Сега рекламират по телевизията и в Практикер ги има осушители за въздух без ток-Церезит май по 18 лв.бяха-малки са и трябват няколко!
Re: Въпросченце.....
18-01-2010 - 00:28:06
Като тия по 18 лв в практикер ги има и в левчето за по 3-4 лв. Преди години жената купува да видим какво е това и се изненадахме, че действително се напълни с вода. Гоголе, предполагам няма да те сбъркат 20-30 лв да опиташ.
Re: Въпросченце.....
18-01-2010 - 01:14:01
Силикагела поема влага до 40% от собственото си тегло.Негасената вар-към 30%.В сравнение с варта обаче силикагела е безсрамно скъп....Причината да го ползват така масово е в бързото му действие.Минути.Докато на варта и трябват дни и точно това я прави толкова подходяща за изсушаване на сгради от строителна влага-работи бавно,но сигурно.

Проблемът е,че...трябва да вкара в къщата доста голямо количество вар,която след няколко дни ще е увеличила масата и обема си с 1/3.Неудобна е,опасна е,после трябва да мисли какво да я прави...но е евтина и достъпна.Аз продължавам да залагам твърдо на варта за тая задача.Сулфатите и селитрите няма смисъл да ги разглеждаме въобще-заради цената.

bulhomes...капацитетът на "влагоуловителите" е просто смешен на фона на количеството вода в един строеж.Работят...ама това е за малки помещения и за денонощие я изкара литър вода,я не.200-300 литра вода как се извличат с такова чудо?Ако имаше ток,електрическия е доста по-ефективен...половин литър на час да дърпа...след седмица всичко е сухо.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-18 01:29 от salvador.
Re: Въпросченце.....
18-01-2010 - 08:45:30
avatar
Привет!
Имам влагоуловители - 4 бр.,но ток още няма и в това е проблема.
Виж това с варта е сигурен начин,но помещението е готово за влизане,а тя цапа - жената ще е най - доволния човек в случая.
Влагата наистина е строителна,имам скос обаче на зимната градина/45/ и ако е отворена дограмата според зависи и от вятъра навява и вътре.
Затова и не проветрявам......Вече няма да поставям гипсови мазилки - съхнат доволно бавно и не е истина колко вода изпускат след това.
Влага се задържа и в стената под дограмата - учудващото е че няма влага никъде другаде в стаята - сухо е......
Мисля си за на пролет да барна една вътрешна изолацийка или нещо с декоративна цел - поне докато проблема отмине от само себе

Чест и почитание
Re: Въпросченце.....
19-01-2010 - 08:53:57
avatar
Gogol,лошото е че нямаш ток.
Въпреки,че тия без ток са в пъти по- неефективни,по-добре си сложи няколко от тях,отколкото да нямаш нищо.
Сложи и една газова печка и не се притеснявай да отваряш прозорците,ако намериш начин да не навява вътре при снеговалеж-тогава влажността на въздуха е най-ниска...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Въпросченце.....
19-01-2010 - 11:38:57
avatar
*bow**bow*:loveu:*drink1*

Чест и почитание
Re: Въпросченце.....
21-01-2010 - 17:49:20
Газът не отделя ли бая влага като гори... Навремето имахме газова печка и имаше бая конденз по кьошетата, като я ползвахме.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход