Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Видео наблюдение.
24-01-2010 - 23:00:02
Еееее, Марк, чакай де. Има още неща, а тук явно има хора които разбират. Понеже и на мен ми припарва малко...

1. Ако се спреш на ПЦ, скрито някъде из къщата,
а. не рискуваш ли да го намерят и да се гледат после дали са фотогенични.
б. самостоятелното захранване с ЮПС ли се решава
в. колко място заема запис от една камера за 24 часа примерно
г. може ли да се настройва да спира 30сек след последно задействане на датчика
д. може ли да се свалят записите през нета от стационарното ПЦ дистанционно.

2. Ако се мине на IP адреси и следене от интернет
а. съществува ли възможност за записване на отделно място някъде из нета, а не на машина.
б. може ли наблюдението да се включва по желание от дистанционна машина
в. как се решава проблема със захранването

И за двата варианта, може ли да се съчетаят с гсм известяване. И колко са обемисти камерите, за да се прецени къде да се скрият.

Щото на мен ми идва на акъла да бучна една точно над ценните неща, тв, примерно. Да ги имаш записани как гледат откъде да го откачат - хем ще е отблизо и картинката ще е ясна.
Re: Видео наблюдение.
24-01-2010 - 23:17:30
avatar
Единак,много въпроси ми задаваш,на които няма как да отговоря компетентно,че и некомпетентно даже...:]
Моето питане беше да си спретна едно видеонаблюдение с възможност за транслация към нета,на някой от строежите,които ще започна напролет и да си гледаме ...и да ме критикувате и изгоните от форума:]:]
Та за това си питане казвам,че съм намерил отговора...smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Видео наблюдение.
24-01-2010 - 23:56:00
Разбрах за теб, каква ти е болката ... на мен ми е друга обаче. *pardon*
Re: Видео наблюдение.
25-01-2010 - 09:13:41
Аз се ориентирах за картата,остана избора на камери.Има огромен брой предложения,ако някой разбира нека да каже кои параметри да гледам.Ценовия клас около 100лв.за външна.
Re: Видео наблюдение.
25-01-2010 - 09:15:44
Quote
единак
Еееее, Марк, чакай де. Има още неща, а тук явно има хора които разбират. Понеже и на мен ми припарва малко...

1. Ако се спреш на ПЦ, скрито някъде из къщата,
а. не рискуваш ли да го намерят и да се гледат после дали са фотогенични.
б. самостоятелното захранване с ЮПС ли се решава
в. колко място заема запис от една камера за 24 часа примерно
г. може ли да се настройва да спира 30сек след последно задействане на датчика
д. може ли да се свалят записите през нета от стационарното ПЦ дистанционно.

2. Ако се мине на IP адреси и следене от интернет
а. съществува ли възможност за записване на отделно място някъде из нета, а не на машина.
б. може ли наблюдението да се включва по желание от дистанционна машина
в. как се решава проблема със захранването

И за двата варианта, може ли да се съчетаят с гсм известяване. И колко са обемисти камерите, за да се прецени къде да се скрият.

Щото на мен ми идва на акъла да бучна една точно над ценните неща, тв, примерно. Да ги имаш записани как гледат откъде да го откачат - хем ще е отблизо и картинката ще е ясна.

1а- рискуваш да трябва всяка седмица да купуваш ново PC.По тая точка DVR устройствата с вграден диск са по-добро решение.
1б- ЮПС не може да поддържа системата безкрайно.ЮПС по идея е проектиран да ти осигури няколко минути работа при рязко спиране на тока-така,че да не си затриеш това,над което работиш в момента.Много трудно ще намериш на пазара ЮПС,който да е в състояние да издържи един компютър за повече от десетина минути.Това дето го дават за 15-20 мин работа важи докато са нови.Капацитетът на батериата пада с времето,при това бързо.
1в- варира с много,но грубо си определи по 1 гигабайт/1 камера/24 часа,Може и в мегабайти да се събере,ако камерата се включва само при движение.Флашките не стават заради ограничения им ресурс запис/презапис.
1г- поне тези дето съм виждал,не знам да имат такава настройка...имат някакво стандартно време,което май е десетина секунди.
1д- могат,за всички устройства,не само РС-то.

2a- дори да може,е напълно безсмислено при цена на един диск от 100$.Долкова голямо дисково пространство на отдалечен сървър е много по-скъпо.
2б- пак е безсмислено...камерата се включва при движение.За какво ти е неработеща система?
3в- на практика не се решава трайно,магията е да избереш такава конфигурация,че при възстановяване на захранването,системата да се включи достатъчно бързо.Компютрите зареждат бавно и при токов удар имат недостатъка да се бъгват.Ако системата ти е по селата,един стабилизатор на напрежението също не е излишен.
Re: Видео наблюдение.
25-01-2010 - 09:21:10
Аз доколкото разбрах за ЮПС-а се слага голям акумулатор за да подържа системата по-дълго време.Спокойно същия ЮПС може да се комбинира и за помпата на котлето.
Единак имаш лично съобщение.
Re: Видео наблюдение.
25-01-2010 - 09:30:36
Несравними са...Компютърът харчи 10 пъти повече ток.30-40 срещу 300-400 вата.
Re: Видео наблюдение.
25-01-2010 - 09:36:53
Въпрос на сметки е!Сядаш смяташ и преценяваш,но при всички положения с големия акумулатор изкарва по-дълго време отколкото без него!А има техническа възможност да се сложи голям който би решил проблема с тока при определени обстоятелства.
Re: Видео наблюдение.
25-01-2010 - 20:25:12
Quote
bezopit
2000-2500лв.не ми влизат в бюджета търся някакъв по-евтин вариант ако може да се измисли.
bulhomes,Благодаря за предложението,но на мен проблема ми е,че не се ориентирам в параметрите хич ме няма в техническо отношение.В другия форум един колега дава съвети за една бюджетна система като платката е китайка макс. 50-60 лв.камери около 100лв.бр.и PC втора ръка за около 140лв.

Да добавя малко. РС-то втора употреба, обикновено идва с хард около 40GB, които до никъде няма да ти стигнат за 3-4 камери. Ако платката е кадърна и намалиш размера на записите може и да достигнеш седмица записи и пак зависи от движението. В противен случай си приготви и 100-тина лева за хард. Да не забравяме и кабелите които и колкото евтини да ги намериш пак са си цифра. Ако и се наложи да платиш на някой за монтажа и настройката...

www.VideoControl.bg - Българският Форум за Видеонаблюдение
Re: Видео наблюдение.
25-01-2010 - 20:54:41
забрави за ДВР и квадратори и платки там всякъкви - всичко това са решения от миналия век. IP камерите са си дбро решение - по горе ти писах какво трябва да направиш и защо така а не иначе. Ако имаш комшии наблизо рутера и някоя от камерките може да ги инсталираш у тях. А софтвера у вас в къщи или в офиса и записите където искаш ако ще и на мрежов диск и гледай и управлявай от където искаш и колкото искаш. Две къщи съм построил така дистанционно аз някъде в чужбина а строежа си върви и ако нещо не ми харесва викам да го оправят. Естественно не очаквай кой знае колко да видиш особено нощем ама в общи черти става.

_________________
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход