Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Видео наблюдение.

Публикувано от markk 
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 20:04:43
в пловдив фирма анди се занимават с изграждани на мрежи за видеонаблюдение



*drunk*
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 20:31:39
avatar
А бе,хора-слагайте си еднакви никове и в другите форуми,за да се разпознаваме:]
Там срещам и други активни в нашия форум...winking smiley
Колкото до въпроса- и там в най-общи линии е това,което казват Salvador и Partzalev...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 21:08:23
Няма нужда от LAN,в по-големите градове има и безжични,чрез радиомодеми.Дълги години ползвах такава връзка за нета в София.Powernet ми бяха доставчик и още са.Само дето вече сме на кабели.
Това задание не представлява абсолютно никаква трудност,повечето СОТ фирми си го предлагат като опция.Технически е елементарно,не е скъпо.Камерите обикновено се крият в нещо...антена,фалшива сателитна чиния,градински лампи и т.н.
Re: Видео наблюдение.
19-01-2010 - 21:37:12
Аз обикновенно такива задачи ги решавам с рутер и IP камери. Купуваш си от интернет доставчика статично IP (5 кинта в месец) ако не дава пак може с DynDNS сервиза. Малко са по-тромави настройките и не е съвсем надежден. Идеята е на обекта да работят само рутера и камерите защото ако спира тока се инициализират без проблем и достатъчно бързо. Тоест нямаш работещо PC на обекта със произтичщите от това проблеми с UPS и инициализация на Windows. A софтвера си го инсталираш в къщи или в офиса където ти е удобно. За една камера софта е безплатена а за 4 се плаща около $50 например за това тук www.blueirissoftware.com. Това става пробвал съм го и е добре - не е идеалното, но става. Повече от 4 камери едва ли ще ти обслужва канала колкото и дебел да е. Камерите ги разхвърляш по различни портове на рутера, например 8082,8084 и така нататък, ограничения почти няма. Със софтвера може да си ги записваш събитията по детектор движение, звук и други събития на каквото искаш ако щеш и на Флеш памет и на външен диск или даже на NAS мрежов диск. IP kамерите e добре да са WIFI - напоследък повечето ги предлагат такива, Аз обичам да работя с AXIS - много са надежни. Калкулация за тази задача 4 камери около 1000-1200 долара хубав рутер 100 и софтвер 50, тоест около 2000-2500 лева ще свършат работа. Сзамо малко ме смущава нощното виждане - не се вижда кой знае какво ще се разочароваш. Помисли си дали няма да ти излезе по-евтино с някой буден некорумпиран дядка за охрана.

_________________
Re: Видео наблюдение.
20-01-2010 - 01:44:33
По-трудното е да се направят камерите и окабеляването недостъпни.Абсолютно цялата апаратура се извежда от строя с пиезокристала на стандартна запалка.Въпрос на време е да се намери точното място,където да се "подаде искрата",след което нещо от системата влиза за ремонт...което по веригата изгърми първо.Тия 50-60 хиляди волта...няма електроника,способна да ги понесе.Заради това по-трудното с камерите е да са невидими и недостъпни.
Re: Видео наблюдение.
20-01-2010 - 18:57:35
В ebay.com има море от камери, рутери всякакви джиджавки. Ако искаш си избери и ми пиши да ти поръчам.
Re: Видео наблюдение.
20-01-2010 - 19:22:56
Re: Видео наблюдение.
22-01-2010 - 09:48:56
2000-2500лв.не ми влизат в бюджета търся някакъв по-евтин вариант ако може да се измисли.
bulhomes,Благодаря за предложението,но на мен проблема ми е,че не се ориентирам в параметрите хич ме няма в техническо отношение.В другия форум един колега дава съвети за една бюджетна система като платката е китайка макс. 50-60 лв.камери около 100лв.бр.и PC втора ръка за около 140лв.
Re: Видео наблюдение.
22-01-2010 - 11:04:42
Quote
bezopit
2000-2500лв.не ми влизат в бюджета търся някакъв по-евтин вариант ако може да се измисли.
bulhomes,Благодаря за предложението,но на мен проблема ми е,че не се ориентирам в параметрите хич ме няма в техническо отношение.В другия форум един колега дава съвети за една бюджетна система като платката е китайка макс. 50-60 лв.камери около 100лв.бр.и PC втора ръка за около 140лв.

Напълно достатъчно!
Re: Видео наблюдение.
24-01-2010 - 19:52:16
avatar
Благодаря на всички -за себе си намерих отговор на въпросите,но нека темата остане,за да си намери отговорите и bezopit,че да спре крадците нагли...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход