Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтаж и облицовка на камина

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Монтаж и облицовка на камина
12-01-2010 - 17:14:14
Открита камина в механата на един хотел по нашия край. Ама камина. И чевермета въртят на нея. Обаче човекът вика - покрай нея не може да се стои, а иначе в механата студено. Направи им водна риза по стените от тръби (на холендри - лятото ще я маха), няколко радиатора и си реши проблема. Така, че и открита с водна риза става като се наложи.
Re: Монтаж и облицовка на камина
12-01-2010 - 17:56:09
В моята къща в габровския край,на оджака сложих водна риза,която захранва 4 радиатора,там печа мезетата,там правя боба,а и топли на това отгоре.За топленето може още да се желае,но пишман майстора,който ми прави водната риза,явно разбираше колкото мен/тогава/.Можеше да е доста по-ефективна,но някой ден ще я преправя,стига да намеря правилната схема на ризата!



тази е още като я правихме
Re: Монтаж и облицовка на камина
12-01-2010 - 18:01:02
avatar
На последната снимка се вижда един диск - да не е многофункционална таз камина - напр. да пуска музика, или е с DVD ? или това е инсталационен диск на Windows - операционната система за камини ...*angel*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Монтаж и облицовка на камина
12-01-2010 - 18:02:49
avatar
Венцииии, не заблуждай хората.Твойто не е камина а оджак.Хич и не сравнявай твоето чудо с някое ъглово приспособление.
Оджака се изгражда и после се прави къщурката около него.
А не обратното.

И какви са тез празни чаши.
Срамотааааа.*drunk*
Re: Монтаж и облицовка на камина
12-01-2010 - 18:14:33
avatar
Quote
n.nikoloff
На последната снимка се вижда един диск - да не е многофункционална таз камина - напр. да пуска музика, или е с DVD ? или това е инсталационен диск на Windows - операционната система за камини ...*angel*

Ахььььь



Ей го стартиращия файл на оджака



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-01-12 18:18 от OwnerBG.
Re: Монтаж и облицовка на камина
12-01-2010 - 18:44:17
avatar
Йес!!!!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Монтаж и облицовка на камина
13-01-2010 - 02:28:09
Ех,че ми е драго да срещна стари възрожденци*ok*
И ако искаш да знаеш Оунъре,това не е първоначалния гръм на ТОПА:]
Аз от четвъртък /до неделя съм на оджака,който има възможност да заповяда!!!
Re: Монтаж и облицовка на камина
13-01-2010 - 12:19:53
Quote
venciev
В моята къща в габровския край,на оджака сложих водна риза,която захранва 4 радиатора,там печа мезетата,там правя боба,а и топли на това отгоре. За топленето може още да се желае,но пишман майстора,който ми прави водната риза,явно разбираше колкото мен/тогава/.Можеше да е доста по-ефективна,но някой ден ще я преправя,стига да намеря правилната схема на ризата!

Венци, направо ти завиждам. Няма такъв кеф!!!
Ясно ми е какво точно искаш - хем кефа да си остане, хем да има отопление. Пак ти казвам, с водна риза в открито огнище не става! А тия открити тръби...никак не се вписват - прецакал си гледката. Разбирам, че си доработвал нещо вече направено.
Заради готината снимка ти пускам едно проектче за онджак и камера с в. риза за отопление, въздушна риза също може да се направи, даже въздуха отдолу може да е през вратичка, която през лятото да затваряш и да не грееш дкато печеш (режим зима/лято :] )
Долната камера ще е зидана с огнеупорни тухли, водната риза виждаш къде е, трябва да се сметне и да се поръча за правене - ама не при твойте заварчици :}
Вратичката също трябва да се поръча (първо да ти направят модела от дърво, после ще я отлеят от чугун) може и кована...нужни са няколко чугунени скари за огнището и може да стане.
Там където печеш, на горния плот ще има екстра - една клапа ще се отваря и топлия въздух от долната камера ще обдухва, ако решиш да готвиш боб или грил или чеверме...трябва да се пробва (при всички случай газовете ще са с температура 200 градуса, че и повече), от там ще чистиш плота - буташ жаравата и пепелта директно в долната камера winking smiley


Виждаш че така ще може да си печеш и лятото, без да се налага да се демонтира водна риза или разни там разправии, просто не кладеш огън в долната камера.

В случай че не ти е много зор за автентичния вид на огнището, долната камера може да се купи готова, но ще прецака гледката, а и не е сигурно че ще стане хрумката с връзката към корния плот. Ако излиза близко по стойност, за предпочитане е варианта със зиданата камера и чугунена врата битов стил. *drunk* *beer*

Егати, нещо клавиатурата ми бъга, не изписва буквите - скъсах се да поправям правописните си грешки...



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2010-01-13 15:41 от Ivo.NovDom.
Re: Монтаж и облицовка на камина
13-01-2010 - 13:01:54
Благодаря ти Иво за проекта!Супер е,само дето пак трябва да паля два огъняwinking smileyОпределено е много интересен и ще открадна това-онова от него!
А,колкото до тръбите от снимката-сега вече не се виждат,скрил съм ги.Тези снимки са от преди 2-3 години.И на мен ми бъркаха в очите тези тръбички,ама знаеш ги какви са "майсторите"-еле пък местните,мани-мани:g:После доправях сума ти и неща!
А кефа,наистина е невероятен покрай оджака-скарата "бачка" постоянно когато ти се прияде нещо-хоп,готово,чашите са винаги пълни с домашно червено винце и като има някой приятел покрай теб........Е,това,че гори малко повече дръвца,няма да го правим на проблем!
Снимката със шишчетата е от едно събиране на съфорумците в Боженци преди 2 години,къщата ми е на 10км от там и прескочихме за един пикник....Бяхме се нагъчкали 24-25 човека...беше супер!
Re: Монтаж и облицовка на камина
13-01-2010 - 13:11:17
Иво, ти срещал ли си някъде електрически вентилатори за димоотводи? Иначе - поздравления за последната идея, аз мисля, че може и готова долна камера да купи, само вратичката да си направи отделно за да е в същия стил.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход