Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтаж и облицовка на камина

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Монтаж и облицовка на камина
09-01-2010 - 14:58:59
Браво Иво, много добре и много подробно. Ще има ли снимки и в завършен вариант?
След половин година ще си правя моята, но се оглеждам за варианти на изработване и облицовка поне от 2 преди това. За сега съм се спрял на камък за основата + страните и мазилка/или от ония специалните интериорни бои/ за булото. Само че съм замислил корниза над самата камина да е от дъб. Камъка ще се опитам да го направя така, че да изглежда масив - с рязане на парче по средата и обиране на ръбовете на сряза под 45г, така че като се сложат от двете страни на ръба да изглежда като цял камък.
Re: Монтаж и облицовка на камина
09-01-2010 - 16:50:27
Браво, момчета !
Изядохте я тая тънка и деликатна работа за нула време и резултатът е впачатляващ.

Дълго се взирах и да си призная, че не мога да хвана как точно и от какво сте направили т.н. страница.
Предварително подготвена по размер и с някаква планка (хваната за нея и за стената).

Над страницата има надзидани още два реда. Харесва ми, но се чудя дали това няма да причини доста трудности при финишното покритие.

Как сте хванали ватата, която е отпред и точно над стъклото (свърша на ръба на втория гранитен блок). Тя е полегнала назад, а не е добре да се опира до горивната камера.

Върху втория гранитен блок са закрепени металните профили, върху които се монтира горната част на булото.
Как са захванати профилите за гранита?! Да не сте дупчили, Ей :-))))
Re: Монтаж и облицовка на камина
09-01-2010 - 19:54:45
Единак, остана само финната шпакловка (още не са решили как ще си я довършват) ще го щракна след шпакловката.

Начев, страниците също са от итонг, но са от 5 см плочи. Понеже са сравнително тънки, освен лепилото допълнително ги хванахме с планки към задната стена. Първоначално слепих плочите в нужната форма и после ги монтирахме върху гранита.
Не сме дупчили гранита, с лепило хванахме винкелите.
Re: Монтаж и облицовка на камина
09-01-2010 - 20:14:21
Питам от много време на много места, обаче не получавам еднозначен отговор. Как се чисти тази тръба, когато няма достъп до нея? Някъде четох, че била тънкостенна, оттам се нагрявала много бързо и много силно и затова не задържала сажди. Има ли някой преки впечатления от поне една зима работа? Защото на сегашната ми камина с водна риза тръбите се чистят по 3-4 пъти на сезон.
Re: Монтаж и облицовка на камина
09-01-2010 - 20:51:17
Quote
venciev
квато камина искам,никой не може да ми я направи-хем да топли/с водна риза/,хем да печа мръвчици на нея,хем да е отворена и хем да е затворена....:]....и най-важното-да не е скъпа:}
Между другото Иво,имаш ли схема на отворена камина с водна риза/напречен разрез/,достатъчно ефективна,за да обясня на заварчиците какво да ми направят?Рових се в нета,но не намерих това,което търся! ...но условието е задължително да могат да се печат мезета в нея,през останалото време,може и да е затворена!

Венци, деиствително искаш нещо дето го няма нито в нета нито някъде другаде :]
1. Отворена камина с ... водна риза (тва не може да работи нормално)
2. Хем камина хем да печеш мръвки - мръвки се пекат при температура до 180-200 градуса, камината като гори вдига около 600-700 градуса.
3. За печене се прави отделно - отворен тип, прилича на камина и става само за печене. За отопление слагаш горивна камера или с в. риза или с въздуховоди...
за евтино...хммм...това се прави да е красиво и да те кефи, да е пожаро обезопасено, пожелай си го и го прави докато стане като това което е в главата ти. Иначе си купи една духалка и ел. скара от Била-та и ще минеш тънко winking smiley
4. Нямам готова схемичка, но мога да ти направя проект по който твойте хора да ти направят нещо, хем да те топли, хем да имаш място за мръвки, хем да радва окото. пиши ми на лични.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-09 21:07 от Ivo.NovDom.
Re: Монтаж и облицовка на камина
09-01-2010 - 21:18:40
Единак, правилно е - тази тръба е тънкостенна и не задържа сажди.
Сътворили са ти средство за тормоз - ако се направи като хората камината няма да ти прави нагар, никога няма да се налага да я чистиш, никога няма да чистиш комин...сега ако седна да обяснявам как се прави ще е трудно, но аз мога да го напрвая.
Между другото, камината която направих е екстра, но комина към който е вързана е зле, до края на сезона ще се задръсти.
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-01-2010 - 11:07:45
Ох Иво,тез мръвки и това топло ще ни довършат някой ден....:}Какво ли няма да измислим заради тези ....няколко неща!
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-01-2010 - 15:34:14
Венци, не става мръвка и камина на едно място - лятото как ще печеш в нея? Докато я палнеш за да направиш жарава и вътре ще става АФРИКА. Ако ти е отворена няма да топли. Правят се две камери - едната за печене едната за отопление smiling smiley
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-01-2010 - 15:53:08
Качвам последната фотка от камината - финосана, но не е шлайфана, още е мокра шпакловката.
Re: Монтаж и облицовка на камина
10-01-2010 - 16:06:07
Иво,лятото на двора на BBQ-то,да не съм луд да паля и лятото камината.Идеята ми е да не паля зимата два огъня....абе,гледаме вече по-мързеливата да я караме:]Знам,че така не става,търся компромисен вариант,но май няма да го намеря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход