Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенополиуретановата пяна като топлоизолация

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
05-01-2010 - 21:39:54
avatar
ако е B2 както ти каза при приток на кислород но има и PIR КОЯТО НЕ ГОРИ!!!!!!!!!!
пробвал съм с запалка само дими но когато отстраня пламъка спира дори да дими.
за неверуищите да ми пишат на кой адрес да им пратя по едно парче да пробват сами.
но не отговарям за ОСБто*smiley_ahh*
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
05-01-2010 - 22:59:47
avatar
Quote
gurgata
ако е B2 както ти каза при приток на кислород но има и PIR КОЯТО НЕ ГОРИ!!!!!!!!!!
пробвал съм с запалка само дими но когато отстраня пламъка спира дори да дими.
за неверуищите да ми пишат на кой адрес да им пратя по едно парче да пробват сами.
но не отговарям за ОСБто*smiley_ahh*

Да, знам за тази пяна. Тя е TPR2 .

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
05-01-2010 - 23:04:43
avatar
Quote
gurgata
колко много?????
по начина описам от тебе колко е гр. строеж плюс покрив с керемиди
Ами ако всичко друго е 1:1 то разликата в цената е разликата в цената на 5см минерална вата с монтаж срещу 5см полиуретанов панел с монтаж.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
06-01-2010 - 14:08:16
avatar
SORY!!!!!!!!!!!!!!!!
явно никога не си строил с панели,ако беше щеше да знаеш разликата
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
06-01-2010 - 14:27:26
avatar
Не. Не съм сроил с панели. Пък и темата не е за панели в моя случай, а за съвсем друго ползване.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
06-01-2010 - 15:56:19
avatar
не се пали,
точно това имам претвид,това което иска твоя клиент се постига с полиуританови структорни панели.
бързо ,качествено и много ама много изгодно
Колега, панелите са точно това осб греди за съединение и посредата полиуритан
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
06-01-2010 - 17:26:37
avatar
Видях го при едни руснаци, ама те правят сандвича с полиуретан между 2 талпи и се получава нещо като греда с изолация. Хем къщите изглеждат дървени отвън и отвътре, а пък по средата 10 см полиуретан. доста интересна система.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
06-01-2010 - 18:52:47
avatar
ТОЧНО,
[prikachi.com]
само че с осб
[prikachi.com]

[prikachi.com]

несъм срещал по добре изолирана постройка,
отвсякъде 9.6см полиуритан



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-06 18:55 от gurgata.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
06-01-2010 - 21:03:15
avatar
А, има по-добре изолирана, но не е там въпроса. 9,6 см полиуретан не е зле. Зле е дебелината на опорната конструкция. 10 см е малка дебелина. обикновено слагам 20/20 слепени греди. Много рядко 15/15 или 15/20, а да се пълни всичко това с полиуретан..... Не че е зле - много е добре даже, ама 20 см полиуретан си е доста парички.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
07-01-2010 - 09:06:28
avatar
Николов,ти какво слагаш между осб ???при 20/20см опорна конструкция???
Отново това което се опитвам от години да обесна,че тези панели са структорни и няма нужда от греди 20/20.,
тук 9.6/10см е напълно достатъчно,изпитани са лабораторно вече и в България.
имам едим документ с резултатите ще го сканирам ако искаш да го видиш.
помисли колко е по ефтинджок само дървения матерял(20/20=2*9.6/10)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход