Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води

Публикувано от golemeza 
Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
07-04-2010 - 09:12:05
Здр колеги,кажете си мнението за детайла под арм.бетонова настилка,която ще се прави в сутерен на 5м под земята,при значими видими подпочвени води.Идеята е да се изпомват с помпи,но каква точно хидроизолация да се подбере и къде да се сложи топлоизолацията.В момента е на ниво трамбован терен.Сградата е построена,остава да се направи армираната бетонова настилка в част от сутерена,но имам голями притеснения за тези подпочвени води,как да постъпя според вас.Имам желание също да се консултирам и със специалист,но не знам към кого да се обърна.
Re: Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
07-04-2010 - 18:24:29
avatar
При направата на основите ,най голямата грешка е да върнете пръст от изкопа за подравняване преди подложния бетон.
Има редица изолации които ще ти свършат работа ,но ще ми трябва повече инфо...
Какъв е терена,на каква дълбочина е канализацията,ще има ли дренаж,на колко такта ще се лее бетона,вид на кофража и още куп неща.....
Отговори поне на тия въпроси, може и да внесеш дастатъчно яснота.Ще чакам и ще ти помогна с каквото и както мога....

Чест и почитание
Re: Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
07-04-2010 - 19:11:31
Правиш хидроизолационна вана...
Само тогава ще сигурен.
Re: Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
07-04-2010 - 20:18:58
Топлоизолация на 5 метра под земята за мен е безсмислена.Какво ще изолирате там?Само си усложнявате живота с последващи пробиви от нея.
"Помпи" го свързвам с варианта "дренажен кладенец"...така ли е?
Re: Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
08-04-2010 - 16:27:15
Точно така хидроизолационна вана
Re: Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
08-04-2010 - 17:26:52
avatar
Големеца,няма да е зле да отговориш на някои от въпросите,за да може да се даде адекватен отговор.
На първо четене за предпочитане мазана хидроизолация за напорни води-има я при почти всички производители-Сика,Мурексин,Изомат,Детерман,Вандекс и др. и върху нея топлоизолация(XPS) и армирана замазка(може и пенополистирол,ако искаш да спестиш малко)...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
08-04-2010 - 18:42:27
avatar
Идеше ми идея и за полиурея за финиш,ама на.....Виждам ,че споменаха и нашата фирма ,та викам и аз да се изкажа отново......*angel*

Чест и почитание
Re: Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
08-04-2010 - 19:01:48
Мерси за отговорите колеги,за съжеление не знам за сега отговорите на въпросите,които ми поставихте,но надявам се да ги разбера съвсем скоро и да ви отговоря,търся най-добрия вариянт,не най-евтиния,нищо няма да се спестява.Ситуацията е следната,прави се нова кооперация,в която по проект част от сутерена е предвидена за закрит басейн,но в процеса на строителство инвеститора решава да се промени предазначението и това да стане заведение.Както казах сградтата е готова, сутерена е напревен,излята е плочата в часта извън басейна,сега трябва да се направи армирана бетонова настилка в тази част(дефакто басеина),тя е на 1м под нивото на съществуващата плоча на сутерена.На този етап инвеститора се обърна към мен за помощ.Доколкото разбрах няма дренаж(сградата е на 2 калкана,но единия не е застроен още),казаха ми че подпочвените води ще се изпомват с помпи и ще отиват в река,която е близо до сградата.Това май е различно от "дренажния кладенец" за който спомена колегата по-горе.Идеята за тази хидроизолационна вана ми звучи добра,може ли да дадете малко повече инфо каква да бъде точно хидроизолацията,колко слоя и доколкото разбрах хидрото се слага върху подложния бетон(който е около 6-7см),а върху хидрото се слага за защина неармирана цим.замазка(желателно водоплътна) и после арм.бет.настилка.Така ли е?.Проблема е че изчетох много неща по въпроса,видях най различни детайли и начини и накрая съвсем се обърках.Мерси за отделеното внимание,тези дни мисля ,че ще имам повече инфо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-08 19:22 от golemeza.
Re: Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
08-04-2010 - 20:14:28
Нещо такова имам предвид:


Re: Хидроизолация на сутерен при голямо количество подпочвени води
09-04-2010 - 08:53:35
avatar
Тази вана е най доброто в случая,но дали е възможна колеги?!
Тая заигравка с помпите и постоянното черпене на вода
не ме въодушевява особено.А ако дебита е голям? А ако помпата спре?
Представете си ако и реката която е наблизо придойде!?! Има много фактори за да се изкажем неподготвени в момента - защо просто не поискате повече подробности?Не е професионално изобщо ,ако се дават решения от бюрото.......Зависи и от кофража и изпълнението от строителя......и от бетона ,и от какво ли не....
Това със басейна не го разбрах ,но ще чакам отговор на въпросите си , и може и да вдяна за какво иде реч.....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход