Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенополиуретановата пяна като топлоизолация

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 15:21:27
Е те по принцип си намаляват клиентите, не четеш ли вестнициsmiling smiley
Аз сега мисля по въпроса как да не разберат като подписват договорите за какво става въпрос, а да им го сервирам при евентуален проблем. Иначе наистина се плашат като видят , че съгласно договора нямат пълно право да се гаврят с изпълнителяsmiling smiley
Ти нали имаше машина за безвъздушно полагане на бои и леки шпакловки - не може ли да я приспособиш за двукопонентен материал?
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 15:28:14
Е тук Наско си в голяма грешка. Клиентите обикновено са на мнение, че техните изисквания не предполагат по-скъпо изпълнение. И тъй като не взимаме пари за изготвяне на оферти много често хвърляме ресурс по това да изчисляваме колко би струвало мечтата на клиента да стане реалност. И това е по-малкия проблем, по-големия е като им се вържем на "няма проблеми ще платя допълнителните разходи, само го направете както съм си намислил", защото води до "е ти сега за тези неща си решил да ми режеш главата" и проблеми при заплащането.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 19:56:12
avatar
Quote
4ovek
Ти нали имаше машина за безвъздушно полагане на бои и леки шпакловки - не може ли да я приспособиш за двукопонентен материал?

Не става. Производителя на машините е същия, ама с това приключват приликите.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 20:15:49
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 20:29:33
avatar
Quote
salvador
[www.poliuretan.ru]
Използвам този пост , за да благодаря на всички за линковете...*ok*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 20:56:41
Дано все пак нещо ти свърши работа....ама съм леко скептично настроен.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
22-12-2009 - 02:32:34
По конкретния въпрос - не мисля, че има стопански ефект, като съм правил проучвания съм стигнал до извода, че е по-скъпо. Скъп материал си е от всякъде - ей го виж 20лв. при 5 см., стиропора е 5лв. за какво говорим
Човек, като гледам как разсъждаваш, не бих те
"цанил" да ми правиш каквото и да е в къщи. Имах на времето един шивач който беше научил да шие по най бързия и лесен начин един вид костюми и каквото и да поискаш все извърташе нещата до неговия модел- реверчетата така, джобчетата онака, сега това се носи- беше овладял изкуството да убеждава до перфекционизъм. какво сложно и СКЪПО има в пяната? 20лв/м2 с поставянето, а сега купи стиропора 4 пъти по-ефтино и ми кажи колко надника ще отидат за поставянето му? А можеш ли да сравниш степента на уплътняване м/у двата материяла? А тясните цепнатини как ще ги уплътниш? Хората го казват и доказват- избягваш пароизолацията, избягваш и външното "опаковане" с Тивек. Ако удариш чертата сигурно няма да излезе много по-скъпо. Новите технологии явно плашат много българския майстор, четворки, хоросан и бетон бяха и алфата и омегата в дюлгерлъка, разгеле след 60 години открихме стиропора(фибрана, стирола) или както там се нарича.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
22-12-2009 - 09:30:02
Наско, към момента виждам някъде към 80лв. на кв.м. оферта за завършване на фасада по този способ. Не, че отказвам, но просто не мисля, че е конкурентна.
В момента разглеждам един сравнително нов способ за залепване на стиропор, посредством полиуретаново лепило и при него се запълват фугите между стиропора. Мисля, че това ще е конкурентната технология. А не изпръскването с полиуретан.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
22-12-2009 - 09:49:53
Поротерм вече изкараха система за лепене на самите тухли с полиуретаново лепило..."porotherm dryfix"...

Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
22-12-2009 - 10:04:00
avatar
Преди Винербергер и аз съм лепил и тухли и Итонг с полиуретан. Ставаше си връхта. Особено, ако трябва да залепиш не повече от десетина тухли или 2-3 блока Итонг. Няма да бъркаш разтвор за толкова малко. Взимаш един флакон и край.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход