Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенополиуретановата пяна като топлоизолация

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 22:43:45
Не съм видял да правят мазилка върху него, но вентилируема фасада определено заспива отгоре му.


Има вариант на полиуретанова мазилка с малко по-различен състав като противовзривно изпълнение.Обикновена тухлена стена ,намазана с това чудо издържа конвенционален взрив от типа на кола-бомба! Така,че на места е много актуална и се работи здравата по такива мазилки.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 23:01:11
Как ли ще стоят нещата в ценово отношение при 1м2 стена от полистирол-бетон и 1м2 стена дървеноскелетна конструкция с ПУ пяна?
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 23:01:26
То това беше първата ми идея, но се сми от факта, че "чудото" е със затворена структура.
Вече имам цяла система в главата, при която, ако се ползват профили за ГК единствените термомостове ще се директните окачвачи. Идеално е за много криви конструкции, като моята фасада, при които изправянето с обикновена система за ТИ ще е предизвикателство.

Върху профилите могат да се закачат всякакви пана, плоскости, панели и т.н. включително и споменатата мазилка.
Единствения проблем, който се изправя пред моя лайшки ум,е затворената структура и паронепропускливостта.
Не че разчитам на такава при ЕПС-а, ама ме човърка..

Е тука има цена от 20лв/м2 за средна дебелина 5см .. [www.napravisam.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-20 23:08 от чаро.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
20-12-2009 - 23:08:01
avatar
Компенсирай с по-често отваряне на прозореца. Хем и по-често ще влиза пресен въздух.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 09:12:37
Не е само на теб Николов. Мога да ти обясня как става - тези със стандартните изисквания не идват при мен или теб, а решават, че всеки мангал може да строи, без да бъде контролиран. Тези с нетрадиционните изисквания пак отиват при мангалите, ама те не могат да разберат какво точно се иска, а като разберат , че става въпрос за нещо ново и не оферират. Така стигат до балъците, които си мислим, че за да сме професионалисти трябва да приемаме всякакво предизвикателствоsmiling smiley
По конкретния въпрос - не мисля, че има стопански ефект, като съм правил проучвания съм стигнал до извода, че е по-скъпо. Скъп материал си е от всякъде - ей го виж 20лв. при 5 см., стиропора е 5лв. за какво говорим. Ако се е запънал клиента като магаре на мост- оферирай му по следния начин - цената на фирмата подизпълнител х3 за да не си вътре. Ясно е, че офертата на специализирания изпълнител е при идеални условия и реално ще им платиш накрая поне 50% отгоре, още толкова ще се окажат и щетите и допълнителните работи, които ще се случат.
А бе най-добре го убеди, че не си заслужава да дава толкова пари. Имай предвид, че практически нямаш конкуренция, тези дето пръскат полиуретан не строят къщи, нито пък си имат каквото и да е понятие от строителство, мангалите не знаят що е това полиуретан.
Запълването на панелите може да стане по следния начин - лепиш EPS или XPS с полиуретаново лепило за дървото, запълваш с него и фугите, между стиропора.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 09:38:53
avatar
Абе с ватата си е чиста работата, ама ....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 12:09:15
Ами ти му дай цена с вата, напиши в договора, че при промяна в технологията цената се определя след извършване на СМР, а срока се удължава с времето , което е било необходимо за извършване на тези СМР, които не са предвидени и готово.
И Николов един съвет от мен - наеми адвокат, който да ти напише договора и вътре да се упоменат стандартите на които отговаря продукта. Аз вече така правя - а не "ами дойде тук един да прави боя и каза, че основата не била добра и заради теб не ми дава гаранция". Аз вече работя по стандарти и категорично отказвам да изпълнявам субективни изисквания. Като не им харесва да ходят в народното събрание да променят законитеsmiling smiley
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 12:46:31
avatar
Това за стандартите го въведох преди няма и година и клиентите ми намаляха в пъти...*xxx*
Иначе не си търся сам белята с полиуретана - просто изрично ми го поискаха. Преди малко говорих по телефона с една фирма , коята внася и машини и компоненти и дава машини под наем, че даже и изпълнява, ако човек се затръшка. Общо взето е стопански обосновано само ако става въпрос за голям обем работа, май.... За това малко къще.....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 13:03:23
Николов, нали клиента си плаща? Защо се притесняваш за цената?
Re: Пенополиуретановата пяна като топлоизолация
21-12-2009 - 15:20:00
avatar
Притеснявам, че пак цялата пара ще иде в свирката (офертата)....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход