Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Правни отношения със съседите

Публикувано от bulhomes 
Re: Правни отношения със съседите
11-12-2009 - 08:42:45
Тъй като стотина години водихме подобно дело /и го спечелихме,де/, разбрахме, че се отправя нотариална покана към съсобствениците, в която се упоменават подробно работите, които трябва да се извършат. Събират се всички разходни документи. Всеки съсобственик плаща съответния процент. За прасетата - вижте в общината разпоредбите по въпроса. Моята съседка гледаше кокошки в двора си в София /говоря за 1980 и някоя година/ и ме наклевети в общината, че гледам кучета /каква ерес в годините на социализъма/, които отвреме-навреме убивали по някое пиле, прехвръкнало през оградата. В резултат чичовците извадиха една книжка с разпоредбите и я накараха да си махне кокошките, щотото аз на моите кучета бях платил данък.
Re: Правни отношения със съседите
11-12-2009 - 09:05:00
Много добро потвърждение на "Който копае гроб другиму, сам пада в него"*ok*:]
Re: Правни отношения със съседите
12-12-2009 - 23:00:45
Quote
bulhomes
В Троян. Страничен квартал е. Имам и села по полето - тук не като там. Рядко някой се разправя с такива работи. Въпроса беше повече за зида. Идеята беше да не задълбочава конфликта, а да се постигне някакво удовлетворяващо и двамата решение.

За зида - без разрешение можеш да вдигаш зид или бетонна стъпка само до 60 см. Решиш ли да правиш плътна ограда (по закон не по-висока от 2,20), дори да е от дъски, трябва ти проект и разрешение (нотариално) от тази със свинките. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-12 23:03 от Ivo.NovDom.
Re: Правни отношения със съседите
13-12-2009 - 08:50:57
Проект за оградата му трябва,но разрешение от този с прасетата не му трябва,ако оградата се построи изцяло в своя си имот а не на границата.ИЗПИТАНО И ПРОВЕРЕНО!!
Re: Правни отношения със съседите
13-12-2009 - 09:51:56
Quote
bezopit
Проект за оградата му трябва,но разрешение от този с прасетата не му трябва,ако оградата се построи изцяло в своя си имот а не на границата.ИЗПИТАНО И ПРОВЕРЕНО!!

Това е точно така. Оградата ако стъпва половината в съседния а половината в собственият двор, се иска съгласие от съседа. Ако е изцяло в собственият имот, такова не се изисква. Във всеки случай е необходимо разрешение за строеж на оградата. За целта се свържете с архитект, който да направи детайл на оградата, трябва да се приложи и конструктивно становище от стр.инженер, това е едно чертежче с детайли за фундамент, колонки и т.н., внасят се в общината и се взима разрешение за строеж на ограда. Проблем може да дойде ако съседът започне да спори, къде точно е имотната граница.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход