Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Правни отношения със съседите

Публикувано от bulhomes 
Правни отношения със съседите
10-12-2009 - 02:46:56
Собственик съм на втори етаж от двуетажна къща. Ако собственичката на първия етаж откаже да ремонтираме покрива - какво мога да направя.

И втори въпрос. Приятел е собственик на едната част от къща-близнак. Собственика на другата част гледа прасета, в резултат на което и в тази част се носят не особенно приятни аромати. Между двата двора е телена ограда. Моя човек иска да прави зид (до 2,20м). Да почва ли или ...
Re: Правни отношения със съседите
10-12-2009 - 03:54:41
Драги Булхом и в двата случая е закъсация, но по първия си просто за ожалване.
Аз се направих на "умен" и купих апартамент на последния етаж и покрива ако е обща част никой не се закъхари за неволите ми и аз трябваше да правя всички ремонти. Като отговор и за компенсация никога и за нищо вече не дадох пари за общи нужди. Така ще е и при теб и хич не се чуди ами си оправи покрива че е на твоята глава.
За прасетата мисля ако е в град или вилна зона където закона забранява отглеждане на домашни животни можеш да се оплачеш с едно доносче*sos* в общината, но ако е на село пиеш една студена вода или си сковаваш една кочина и при теб защото какъвто и дувар да вдигнеш спасение нема*smiley_ahh*
Re: Правни отношения със съседите
10-12-2009 - 09:50:50
bulhomes,не съм сигурен,но виж правилника за етажната собственост може би там ще намериш отговор по първия въпрос.Това е законовиа начин иначе почваш да го тормозиш бавно и систематично :] ако влизате от един вход времето сега е кално влизаш си с кални обувки изпадати боклук пред входа на "хитреца".Почваш да тренираш щанги в къщи и тъй като си нов в бранша често изпускаш щангата на пода :]:]:] Може случайно да ти се появи и повреда във водопровода и канализацията тогава на него ще му тече а на теб не .Но,не го оставяй на мира както Гето е направил.Трябва да знае,че има и отговорности.Ти сам ще вземеш вярното решение.И пиши за резултатите*ok*
Re: Правни отношения със съседите
10-12-2009 - 11:23:21
Ако,съсобственикът/ците ти откаже да учавства в ремонта на общите части,начинът е следния:наемаш си строителна фирма да ти направи ремонта с всичките необходими за това документи,фактури,разходи и т.н.,плащаш на фирмата и после съдиш съсобственика/ците по закона за етажната собственост.Печелиш делото 1000% и така си взимаш парите.Преди 2 години имах същия проблем и така ме посъветваха,но за радост не се стигна до там,тъй като направих преди това някои от нещата,които те съветва Безопит!
На зла круша-зъл прът:]
А прасетата-в общината,ХЕИ-жалби,жалби,жалби...докато ги отвъди!
Re: Правни отношения със съседите
10-12-2009 - 12:51:27
Благодаря на всички за отговорите. Преди няколко години правих това, за което говори Венци, за покрива на блока в който живее брат ми, но бях забравил как беше. Гето, и там се опъваха комшии да не платят, но разпечатах разяснение какво ще стане с всеки, който не плати и го връчих на всеки лично. Да видиш как една бабка (лека и пръст вече), дето най се опъваше и ми хвърляше листите в коридора - и на събранието дойде, и си плати като всички. Безопит, тая мърда дето ми се е паднала за комшийка въобще няма да ги разбере тия работи. От 4-5 години живея тук и само мойта чисти. Добре поне, че изчезна нанякъде, та не смърди в коридора като си отвори врата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-10 12:58 от bulhomes.
Re: Правни отношения със съседите
10-12-2009 - 12:58:08
Май повече се чудя ако се стигне до съд как ще доказвам нуждата от ремонт. За нея голям ремонт е да се подменят счупените цигли, а аз искам и шипките да сменя, даже да го направя с дъски, фолио, двойна скара отгоре и изолация отдолу....
Re: Правни отношения със съседите
10-12-2009 - 13:14:45
Venciev, а как виното без свинско?
Ами ако някой съсед се оплаче от виното, че му миришат джибрите - сакън, недей да даваш съвети които водят до консумации на промишлени продукти, вместо истинскиsmiling smiley
Ами кисело зеле как ще правим ако си пращаме ХЕИ аз щяло и нещяло?
Re: Правни отношения със съседите
11-12-2009 - 00:09:26
Аз нещо не съм съвсем съгласен с доносите в ХЕИ. Булхомс не уточнява какво е населеното място където се развива свинската сага. Ако кочината се намира в някое село то приказката "който го е страх от мечки да не ходи в гората" е на място! На мойто село където ми е вилата съседа само на 5м. пред къщата ми има обор с крави, кози и разбира се кочина, еее какво сега да го пратя да си гледа свинете в София ли! Та къде е кочината Булх?
Ами селския казан, прав е Човека!
*drink1*
Re: Правни отношения със съседите
11-12-2009 - 01:31:27
Да не прави зид а да отглежда вълци ем смърдят повече от прасетата ем,че ги ядът *beer*
Re: Правни отношения със съседите
11-12-2009 - 08:03:47
В Троян. Страничен квартал е. Имам и села по полето - тук не като там. Рядко някой се разправя с такива работи. Въпроса беше повече за зида. Идеята беше да не задълбочава конфликта, а да се постигне някакво удовлетворяващо и двамата решение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход