Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на течове в панелен апартамент.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
19-10-2009 - 22:40:19
Тая тръба, не ми влиза в задачата (нищо и няма на тръбата, няма да тече оттам), плочки няма да се слагат, само теракот с едно цокълче, лента също няма да слагам - гогол-е, няма да правим басейн все пак. :] :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-19 22:41 от Ivo.NovDom.
Abu
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
19-10-2009 - 22:50:47
Ако не ме беше срам (заради тях!), щях да покажа какво са ми оставили наемателите-българи... Досега съм имал само един наемател, който да държи на хигиената и да поддържа имота и това е колега-работник, но не е етнически българин.

Иво, това нали е банята на съседа отгоре? Ремонта за твоя сметка ли е (т.е. за сметка на долния собственик) или човекът си го плаща? Щото тънко минаваш, но сякаш ще е достатъчно... Ама без мощна вентилация това кутийче доста влага ще изпуска във всевъзможни посоки. Ако въобще я ползват тази баня, че то като гледам... Моите я ползвали за тоалетна на кучето, можеш да си представиш каква е отврат!
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
19-10-2009 - 23:03:42
Абу, аз правя ремонта, реших да го документирам, имам апаратче под ръка. За подобни проблеми ако смятате че е тънка цената - обаждайте се ще помогна с инфо или ... направо оправям winking smiley. Абу ако дадеш да ти даваме апартамента ще имаш по-читави наематеи winking smiley
Долния апартамент е на наш клиент. Той си плати долния (пореден) ремонт. Горния апартамент е с наематели, не им дреме, добре че звъннах - говориха със хазяйката и като и казах колко ще излезне се нави.
ВиК -100 лева
Къртене и изнасяне на отвратта -100 лева
мазане с химикал само материала 1 кг - 50 лева (мазането безплатно winking smiley)
плочките с лепилото и разни дребни неща - 120 лева (те си ги купиха)
за лепене на плочките с цокъла 170-180 лева

Общо 550 лева. Проблема го има от последните 10 години. Не съм виждал такава гадост досега, честно. :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-19 23:21 от Ivo.NovDom.
Abu
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
20-10-2009 - 00:46:21
Дааа, и как ще гарантираш, че като подпиша договор с един, още на другата седмица няма да ми се изсипят куп дечурлига в къщата? А като почнат да кепазят и да не плащат сметки, ти ли ще ги гониш?

ПП Имам предвид, че тънко си минал като дейности по ремонта, за цените на отделните работи не ти се бъркам...
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
20-10-2009 - 08:43:56
avatar
Лентата е за направа на холкера,той да е водонепропусклив и да не таи вода постоянно от там....Мисля,че това е решението на въпроса на 90%.
Само цокъл едва ли ще пази.....
Няма гаранции за наемателите,ама тия директно ги гоня и да ходят в Мангуната......
С Столипиново има по добри апартаменти май.....
Абе тия бани що така ги дават тия хора - какво като ще вкарват наематели?!?
Ужас на квадрат.....
Иначе цената ти бива - дори е малка,но криза е.... *huh*

Чест и почитание
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
20-10-2009 - 21:12:14
Гогол, смятам лентата за излишна в случая. Слагал съм лента на ГК и бетон, на ТИ и бетон но на БЕТОН/бетон го смятам за излишно, особено като се има предвид и бюджета.
Може да се гарантира че няма да тече ако теракота е залепен плътно и след това фугиран с водонепропусклива фуга - това цапане с ардекса го правя за презастраховка, но не бих го спестил никъде. Колко му е да се цапне.
Да не говорим че малко могат да се похвалят, че въобще са им обработвали с нещо ъглите за хидроизолация, когато са им правили баните. winking smiley
Ремонта вече привършва, всичко е стабилно, сухо и смятам естетично. :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-20 21:16 от Ivo.NovDom.
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
20-10-2009 - 21:38:18
Ето и последните снимки:

Тук има бирена пауза :]


Ето как се прави отвор за Сифона:


ПОДА Е ГОТОВ *beer* утре остава цокъла и фугирането.



*drunk* *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-20 21:40 от Ivo.NovDom.
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
20-10-2009 - 21:49:56
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Дааа, и как ще гарантираш, че като подпиша договор
> с един, още на другата седмица няма да ми се
> изсипят куп дечурлига в къщата? А като почнат да
> кепазят и да не плащат сметки, ти ли ще ги гониш?
>

Да бе, ще ги гоня ама друг път!%"+"+?+"?!?" :] :}
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
20-10-2009 - 21:54:57
avatar
clap:

Чест и почитание
LKK
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
20-10-2009 - 22:35:37
Все си мисля, че плочките в банята трябва да се почват от сифона. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход