Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на течове в панелен апартамент.

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
16-10-2009 - 19:58:00
winking smileyМного по снимките не личи от къде точно е теча ,ама "придобитото ми екстрасенско чувство за вода" ми говори,че причината е спукана тръба на парното в зида!Варта обикновено предизвиква яка корозия на метала при дълготраен контакт!Ще трябва да хвърля един боб по въпроса! :] :] :]
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
16-10-2009 - 20:44:57
санитарното помещение е отврат eye popping smiley
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
16-10-2009 - 21:29:02
avatar
Привет!
Време е и аз май да се включа със скромно мнение....
Иво,евала брат ,че си се хванал изобщо с тоя курник - там хора ли са живяли?
Искам да изразя съмнение относно теча - не е от плочките брат - не е....
Както се вижда отдолу имаш шлайфана мозайка,а тя е достатъчно водоплътна и ще държи на вода.....
Хлопането или жвакането се е проявило от типа ползвано лепило- просто не е било хванало като хората - което си личи от снимките и чистите петна по мозайката....
Търси теча от тръба или от холкерите .....дай боже да не ти се налага да доказваш защо си взел тия пари без да свършиш работата ......
Това със сатена е друг провал,особено щом там има теч,но ако искаш да те открехвам на пинизи - просто престани да залагаш чак толкова на Ардекс.Нито са толкова велики,нито имат достатъчно решения за случай като този...... *yes*

Чест и почитание
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
16-10-2009 - 22:39:09
Ще те разочровам,ама НИЩО не си направил.
Веднага обяснявам защо.Имам на главата си абсолютно същия апартамент в Обеля (София).Идентично разположение.Тоя е S-класа в сравнение с това,дето аз имам на главата си.Там няма как да тече.Банята е по съвсем различна технология.Лята е изцяло.Представлява готова железобетонна кабинка,която пристига на строежа с камион и се монтира с кран.Изобщо няма фуги между стените помежду им и стените и пода.Мозайката е само за водоплътност.Отдолу е бетон-цяла лята конструкция.Няма фуги.Тече или от канал,или от тръби.Ако е преустройвано и кухнята е направена на стая,тръбите са си още в панела.Започни от там.Фуга има само там,където влиза тръбата на големия канал и тая фуга е към съседното малко помещение,където са щранговете и вентилацията.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-16 22:41 от salvador.
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
17-10-2009 - 09:40:37
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Това със сатена е друг провал,особено щом там има
> теч,но ако искаш да те открехвам на пинизи -
> просто престани да залагаш чак толкова на
> Ардекс.Нито са толкова велики,нито имат достатъчно
> решения за случай като този......


Старите плочки бяха отлепени и между тях и мозайката имаше слой вода, която не е изсъхвала от години заради редовното къпане в банята, при ходене водата се стичаше към прага на вратата и зад тоалетната чиния, оттам през шахтата отиваше на тавана и стената на долния апартамент. Мозайката има обратен наклон - не към сифона а към вратата... :]
Течеше и от тръбите които бяха изгнили, но тях ги смених с ПП и вече не тече!
Гогол-е, искам да се гумира в ъглите зад тоалетната, където вървят тръбите в шахтата, ще нацапам ъглите и видимите пукнатини по мозайката. За АРДЕКС-а: еми имам едно отворено чувалче и трябва да го изхарча все пак. Тук-там по едно кило.
Като се залепят добре новите плочки, проблем няма да има.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-17 10:41 от Ivo.NovDom.
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
17-10-2009 - 10:25:30
Гогол, за изолационните материали - не съм пристрастен към точно определена марка, но понякога вместо да се експериментира е по-лесно да се ползва нещо което е пробвано и съм наясно с крайния резултат.
Ти ползваш Изомат нали, сподели какво точно да се ползва на Изомат, за случай като тоя кенеф.
Честно казано, бетона си е здрав, едно добро залепване на плочките и фугиране с подходяща фугировка ще реши проблема, а хидроизолацията отдолу е просто за презастраховане.
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
17-10-2009 - 11:18:51
avatar
Изомат имат в случая предимство - защото Аквамат се използва на влажни повърхности.Лично аз бих заложил на комбинация Аквамат с Адифлекс Б/еластификатор/ и на хидроизолационна мрежа за холкери.Поне за момента е най евтина,а върши добри неща.....
Хубаво е да се еластифицират фугите в бетона и ъглите понеже там най много мърда.Към тръбите се замонолитва с геотекстил/тревира/и си готов напълно....
Проблема ще се яви около тръбите - щото няма спойка между изолацията и ППР.Там обмажи с ПУ и си готов....
Сатен не слагам понеже ако трябва да шпакловам с хидроизолация и да спра водата отдолу нагоре - нямам стабилна основа-така че залагам на циментова шпакловка и грунд....
Лепиш с АК 20 или друго флексово лепило-в случая да е по скъпо от 5 лева.....
Ама ти това си го знаеш
Иначе изглежда свежо и добре си се справил с очистването на бардака....
То това апартамент ли е иначе... *smiley_ahh* *yes*

Чест и почитание
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
19-10-2009 - 22:06:29
ГОГОЛ, ти голямо домашно ми даде, какво четене падна...изомат много продукти имат, трябва да си много в час за да избереш кое да се ползва. Имат база тук до софия , ще се разходя до там някой път - интересно е да се знае за добавките и разните химии, които предлагат.

Аз продължавам с новите снимки.
Когато няма откъде да мокри бърже е изсъхнало:





ето го намацано (химикала добре лови и на мокро и на сухо), производителя твърди че прониква до 10 см в структората на бетона. Тва последното не го вЕрвам, ама където е мацано с него не тече winking smiley:






Тук е намазано вече и с контактен грунд (взех някакъв български, май на мегахим или нещо от рода), за по-добра спойка на лепилото за плочките с мозайката , която за всеки случай е поначукана тук там. Грунда не се прави много плътен...







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-19 22:11 от Ivo.NovDom.
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
19-10-2009 - 22:34:15
avatar
Добре подхождаш към задачата....Не видях да слагаш хшдролента по ъглите, а и тая тръба хич не ми харесва....Поизгнила изглежда....
Иначе браво за усилията....ти все пак продължаваш......
В тоя кенеф освен бомба или циганин не бих сложил нищо друго....Въпрос- българи ли живеят в апартамента?
Ужас!
Много добре се справяш.....
А относно Изомат - аз това продавам тук по морето.....с което и се гордея.... *yes*

Чест и почитание
Re: Ремонт на течове в панелен апартамент.
19-10-2009 - 22:36:50
avatar
Тая тръба е от парното ....
сори-ако има начин да се подмени - подменяй и направи с банята чудеса..... *beer* *drunk*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход