Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
25-04-2010 - 14:15:27
Венци,
Това е една от малкото теми, които следя с интерес. Не ми беше удобно да се включвам повече, след като нищо не разбирам, а и не знаех до какъв етап сте стигнали. Парцалев, както винаги е много прав. Началото е винаги трудно, а след това става много по-лесно.

Макар че, вече казах, все пак... ако с нещо мога да бъда полезна, независимо че, не съм от вашата групичка, ще бъде голямо удоволствие за мен. smiling smiley

Не ти пожелавам успех, защото ти и останалите, така или иначе ще го имате! smiling smiley

P.S. През цялото време се чудех, що пък точно от покрива почвате. След тази зима разбрах. Сега и аз се занимавам с ремонт на покрив, щото стана... smiling smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
25-04-2010 - 21:35:35
avatar
Quote
venciev


При липса на интерес по темата,не виждам смисъл да продължавам да се натрапвам и да занимавам аудиторията с неща,които не са толкова интересни като напромер,колко ще стане квадрата в Обеля,в Надежда или в Лозенец!Искам да благодаря на Vivic и на Парцалев,за подкрепата по темата,както и на всички останали,които безкористно и честно се включиха тук с идеята да знаят идните поколения що е Възрожденска къща и има ли тя почва у нас!???

А, не така! Интерес към темата има. Така че, не ти се натрапваш, натрапват се индивидите, които се чудят с какво да си чешат езиците и де избиват чувството си за малоценност. Виждаш, има няколко недооцета, които се чудят как да се изпъчат като въшка на чело, че да ги забележат. Затова се опитват дори да измислят думи като " влогар" и " кешовик", което само показва нивото им. А то е много по- ниско от твоето и на останалите, които участват с душа и сърце в темата. Просто игнорирай " кешовиците" и " влогарите". Така, както не обръщаш внимание на досадните мухи и овъди.............smiling smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
26-04-2010 - 00:07:21
Благодаря ви Музе и Ками за хубавите думи,които наистина ме подкрепят!
Радвам се,че темата все още е интересна на аудиторията,затова с удоволствие ще ви информирам за това как се прави ремонт на покрив/с тикли!!!/ на стара българска къща!Смисълът на темата беше друга,после се попромени,сега е в пак в начално ниво.Мислех наистина да спра със словоизлиянията си тук,но се радвам,че има хора и сега,на които им е интересен процеса на реденето на тикли по покривите!Няма да ми стигнат силите да възстановя напълно къщата,след покрива ще почина малко,пък по-нататък ще видим...!Все пак един такъв покрив струва колкото един апартамент в София/според Куку и много други известни тук брокери!
Както казва Парцалев,началото е трудно,но преодолимо!Може и да се появят инвеститори.....тя като тръгне работата не можеш ги спря,ще връщаме париwinking smileyЩе чакат акт 15:]
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
26-04-2010 - 01:03:52
Венци,
Напълно нормално, само покривът да ти струва колкото един апартамент. Твоето е уникат, ако мога така да се изразя, докато другото е серийно производство. Толкова тухли и бетон се изсипаха в нищото и "държат" цени, а твоята къща е в нещото и искаш да е без пари. smiling smiley

Колкото до 149евро... надявам се Куку да не излезе прав. Тези нива изглеждат като нонсънс, но те имат по-скоро символично значение. Това означава, че не само в Бг, а в Европа, в целия свят всичко се е сгафило. Толкова, че на никого не му е до имоти. Пак да кажа, силно се надявам да не се стигне до там. Щото няма да има печеливши. Нито влогари, нито кешовици, нито собственици, нито... И, изобщо, тази "терминология", не е за тази тема. smiling smiley

Сега, наистина е много тежко и аз шапка ти свалям, че не се отказваш. Независимо от ситуацията, все пак не трябва да се оставяме. Понякога човек се обезверява. Трудно намира смисъл и мотивация. Въпреки всичко, вложили ли си душата и сърцето в това, което прави, вгради ли се, сплете ли се, стане ли част от него... идва момент, когато се вижда, че не е било напразно. И лека полека неизвестностите намаляват, пъзелът се нарежда..
Не знам, защо ти го казвам, точно на теб, но то... от вътре ми дойде... :] Понякога, известни до болка неща, е добре да се чуят и от други хора. Така, човек придобива повече кураж. smiling smiley

Интересът не е само до това, как се реди тиклен покрив, а до съвсем друго нещо... До онова, дето го няма в стандартния, съвременен тип къщи, както и до... Венци, дано не прозвучи патетично, но ти пишеш в момента една малка история. Може би, дори не е никак малка. Дано бъде заразителна! Мисля, че ще бъде!smiling smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
26-04-2010 - 01:06:10
Ностальгия, это когда хочется вернуться, а некуда.

Венци,
съвсем сериозно се замислям за призива ти! ........ДА ВЪЗСТАНОВЯТ 150 ГОДИШНА ВЪЗРОЖДЕНСКА КЪЩА!
Ако се възстанови 1:1 ще отпаднат всички тоалетни, бани, канали, септични ями, радиатори, барбекюта, басейни,
мивки, котлони, печки, хладилници, фритюрници, паркоместа, сателитни системи, интернет, маси, столове, покривки,
чинии, чаши, солници, вилици, лъжици, контейнери за смет, отопление, осветление, телевизори и т. н. !
Поддържа се от 1-2 души така, както е било преди 150 г., а всеки, който иска да се потопи в тази атмосфера да
заповяда - срещу билетче! Може да изпие едно кафе в една от стаите и да си купи сувенирче!
Може и да ми се смеете за горното, но аз под дифолт съм си такъв!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
26-04-2010 - 09:54:13



А да видим дали ще стане с картинките.

Това е една, която почнахме да възстановяваме есента. Много приятели на собственика го съветваха да се откаже, да я срине до основи и на нейно място на направи псевдо-къща. За щастие, човекът не ги послуша.

Започнахме реставрация:







Засега дотук, щото нямам повече снимки. Амбицирахте ме да взема да отскоча и да наснимам в завършен вид покрива :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-26 10:00 от slun4o.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
26-04-2010 - 09:59:51
avatar
Slun4o,давай-за мен ще е удоволствие да видя реставрирания покрив.
Поздрави...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
26-04-2010 - 10:02:55
Мерси, Марк, ама най-напред трябва да го снимам.


Нещо не е баш тъй с качването на снимките, ама ще го науча...


Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
26-04-2010 - 10:21:20
Ех Музе,чак история не се пише с тази къща,просто желанието ми е наистина да я запазим и за идните поколения.
Оня ден си говорихме и с майстора,който е на същото мнение,че едва ли скоро ще можем да впечатлим някой чужденец с поредния мол,спа,соцпанелка или някоя лъскава мутробарокова къща,трябва ни нещо истинско,българско,автентично,което само по себе си да говори за бита,за културата ни,за историята...Това се опитвам да събудя и разръчкам тук,защото бавно,постепенно и сигурно се обезличаваме като хора и като нация!
Парцалев е много прав за носталгията!Споменете си духа в Боженци,в Етъра,в Арбанаси,в Жеравна,в Копривщица....тези места те карат да се чувстваш някак си особено,странно....чувстваш се Българин!
Колкото до реставрирането на въпросната къща 1 към 1-може и това да стане някой божи ден!Идеята е развитие!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
26-04-2010 - 10:22:15
Слънчо давай,добре се справяш със снимките....smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход