Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за изолация....

Публикувано от gogol 
Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 10:07:21
vipltd Написал:
-------------------------------------------------------
> Още...
> Ако няма наплив на туристи кърти и щамповай
> наново,но този път професионално.


:] Чудесен съвет собственичката на хотела да яде два пъти дървото!

Какво е щампования бетон,къде се използва и как се прави бетон да стане водоотблъскващ?
Май оттам трябва да се почне обяснението!
Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 11:49:52
За съжаление най-подценяваното перо в строителството е хидроизолацията.
От друга страна е добре,защото и аз си изучих децата оттам.
Но неприятното е както се е случило с Гогол ,сещат се едва след щамповчика,когато
влака е отминал.Навреме направената изолация нито е скъпа,нито трудоемка.
Abu
Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 11:54:32
Фло, малко злобничко се изказвам за т.нар. хотелиери, но, повярвай, има си причини... Та този е ял дървото, щото е гледал цената, а може би и за сроковете е натискал. Сега пак ще го яде, понеже не му се разваля платеното преди това... На третия опит може и да му уври тиквата, но аз просто съм престанал да ги чакам такива.
Завиждам на търпението и упритостта, с които Гогол търси решение по вкуса на собственика. Аз бих отказал да изпълнявам компромисен детайл, за да си спестя утрешни главоболия. А тази допълнителна обработка си е компромис, та дрънка...

Гогол, ако има влага в плочата и по таваните долу, колко време ще й е необходимо според теб да се изпари и как ще се прояви това? Да го имаш предвид, когато търсиш запечатващо решение...

Лично мое мнение си е, че поне това, което се вижда от снимките на Гогол е грозно. Единственият аргумент против къртенето е, че е струвал скъпо щампованият бетон. Не виждам какво е пречело да се положат плочи от щампован бетон върху пясъчна възглавница, лепени само на фугите - не мисля, че щеше да изглежда по-различно, но такова решение сега би се оценявало като далновидно...
Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 12:35:09
Аз тъй и не видях точната снимка на проблема, ама по начало цялата работа си е била компромис ,щом минава водата и през щампования бетон и през хидроизолацията и през /най-вече / плочата! В България много отдавна правят плаващи съоръжения от железобетон със стотици тонове тегло ,които си плават и стоят във водата вече десетки години ,а тука 680 квадрата плоча тече като лейка!
Тия дни се занимавам със същия проблем при носеща 20 см. плоча,която има цепнатини до долу и здраво тече!След няколко третирания резултата е обнадеждаващ,но там метода включва и един пиниз напомнящ малко калафата :] или големите цепки ги пълним със циментово мляко с калциев хлорид! До тук разхода е около 36 лв. за 100 квадрата! При обилно заливане с вода плочата отдолу трябва да остава суха и там където се образуват влажни петна се бележи и отгоре работата продължава!Та така-не се ли вибрира бетона при заливане или там където това не е възможно да се ползва добавка за самоуплътняване винаги после има проблеми!

Щях да пропусна ,че щампования бетон е подходящ единствено за стенни покрития!
Всички останали приложения са голяма грешка и заблуда за потребителя!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-10 12:46 от фло.
Abu
Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 13:01:31
Оффф, чак сега загрях - Гогол е нает от полагача на скапаната хидроизолация... Да не се увътря човекът за нов щампован бетон (че ще си оправя хидрото е ясно)!
Погледнато от този ъгъл - да, сякаш решението на Фло е единственото адекватно...

Успех, Гогол! И дано се получи, че както и да роптаем срещу некадърниците, на никого не пожелавам такива проблеми...
Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 21:24:35
фло... чудесни driveways стават със щампования бетон.И траят с години.Определено нямат вид на нещо което тече като лейка и влиза вода през него отвсякъде.Петънце нямат,да не говорим за пукнатина.
Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 21:42:04
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> фло... чудесни driveways стават със щампования
> бетон.И траят с години.Определено нямат вид на
> нещо което тече като лейка и влиза вода през него
> отвсякъде.Петънце нямат,да не говорим за
> пукнатина.

Така е , някъде стават чудеса! При нас е рядко,защото за да стане един бетон здрав и устойчив има редица технологични стъпки,които растящата циганизация в строителството не прилага!Видно е и от поставения проблем в тази тема!По-малкия риск е щампования бетон да се слага на стените като декорация!
Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 22:58:16
avatar
Привет!
Проблемът тук е как да се спасява всичко в хотела....
Изолацията е мазана на АКРОЛ и сега освен че трудно се маха ми създава доста проблеми....
Появи се теч и по делатационната фуга в лоби бара,окозо се че такава изолация има дори във саксийниците отвън и всичко тече....
Трагедия...
Сега се чудя как да уплътня всичко, а се налага и да спасявам положението.
Ако собственичката не е позната - да я ощавиш,ама искам да я оправя жената - да няма проблеми....
Та чакам още решения.
Фло - честно ме притеснява солта...имаме проникване надолу,а се страхувам за арматурата по плочата....
Честно,хотела е на 4 години , а ще кажеш че е на 50.....
Като изпълнение-иначе е 4 звезди. *huh* *yes*

Чест и почитание
Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 23:33:11
gogol Написал:
-------------------------------------------------------

> Та чакам още решения.
> Фло - честно ме притеснява солта...имаме
> проникване надолу,а се страхувам за арматурата по
> плочата....

Трябва да те притеснява солта ,ако пресолиш доматите в салатата!А солта от двуразтворната циментация се отлага на повърхността-отгоре и отдолу на плочата а в цепнатините и шуплите остава калциевия силикат!Отделената на повърхността сол се отмива с обилна вода при водните проби за хидроизолираност! Солта въздейства на арматурата само ,ако е в състава на бетона,като съдържание в пясъка или се образува във времето при реакция. Само ,ако е в състава! В случая тя се отделя заедно с водата изплува на повърхността,а в шуплите и цепнатините остава силикатния гел!Това е!
Другия вариант е да си извадиш от склада силиконовите импрегниращи препарати, ама там вече си е дебела работа от финансова гледна точка!

Re: Въпрос за изолация....
10-10-2009 - 23:46:18
avatar
*bow*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход