Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за изолация....

Публикувано от gogol 
Въпрос за изолация....
05-10-2009 - 18:19:34
avatar
Ето детайла с който разполагам:
-открита тераса около 680 м2
- етапност до финиша1ХПС 10 см,замазка за наклони,изолация/мазана/ някаква/знам производителя и полагача,ама айде да не ставам лош и да го казвам,щампован бетон.
Тече че се къса ,отдолу стаите са с вода около 2 см....
Та въпроса към колегите е дайте решение или изолация,как да хидроизолирам щампования бетон-без да променя цвета и рисунъка му, като същевременно трябва да дам гаранция за водонепропускливост на плочата....Демек изолацията трябва да е прозрачна и много добра...
Който може да го измисли или да се справи -да пише.... *angel* *ok*

Чест и почитание
Abu
Re: Въпрос за изолация....
05-10-2009 - 18:50:04
Гогол, ти сигурен ли си, че е теч? Да не е сбъркано водоотвеждането (ако е вътрешно)?
Иначе за прозрачна изолация на открито не знам какво може да свърши работа - то нали ти си по тая част. Ти като не знаеш, аз пък хептен... Ако е тераса, предполагам е нещо обитаемо - да не стане пък хлъзгаво с някакви гладки покрития. Абе съвсем невъзможна задача поставяш, така ми се струва.
Re: Въпрос за изолация....
05-10-2009 - 20:38:27
С тия изисквания уверено вървиш към някоя химия от групата на аерогеловете...ама тях и след 50 години няма да има кой да ги достави до БГ,за това ще трябва да се оправяш с каквото има...т.е. някакви съвсем не толкова прозрачни смоли.
Re: Въпрос за изолация....
05-10-2009 - 22:00:04
Сериозна тераса. Гоголе аз не съм от специалистите, но за такава задача щях да разчитам натеб.
Re: Въпрос за изолация....
05-10-2009 - 22:23:26
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:10 от ArturDent.
Re: Въпрос за изолация....
05-10-2009 - 22:41:50
avatar
Привет!
Терасата е на хотел и ще става - бар на открито....
Четох наскоро във форума ,че има нещо подобно,но нямам времето да определя от къде
Естествено имам решение,но няколко глави мислят повече от една-нали?
Целта в случая е да запазя щампования бетон на максимум-дали са по 84 лева за м2, и ми е съвестно просто да го боядисам
Мислех си за епокси гел,но той матира,а терасата е определено много добре изпълнена в дървесен цвят.
И все пак - разчитайте на мен - то решения много,но само едно е правилното....
очаквам мнения *beer* *yes*

Чест и почитание
Abu
Re: Въпрос за изолация....
05-10-2009 - 22:57:58
Знам, че няма да се вслушаш (нали каза че си алчен), ама с хотели не се занимавай! Сега ще закърпиш положението, но скоро от другаде ще избие и вече ти ще си отговорният - страшно некадърно е работено по хотелите последните години и все се опитват да набутват хората, които идват да им решават проблемите. Няма такива наглеци! Ако ще договаряш нещо, прави го със собственика, а не с някакъв назначен управител, капитално строителство или "бай х.й" без извинение, дето утре като го няма и всички договорки отпадат... И пак не си струва.
Re: Въпрос за изолация....
05-10-2009 - 23:13:01
Като каза се сетих, че в една тема имаше под от дървени шайби, запечатани със някакви смоли. Не можах обаче нищо друго да се сетя за нея, че да я открия. Може и да има в нея нещо, което да ти помогне.
Re: Въпрос за изолация....
06-10-2009 - 00:07:30
Здравейте,
през последните 15 години повечето обекти ,в които съм работил бяха с основи
под морското равнище,къде Егейско,къде Каспийско море.
Проблема може да го решите с;
Безцветна изолация,която не променя ни цвят ни блясък,която трябва да се нанесе
върху бетона.
Друга възможносте -може да се спре теча негативно,дори при напорни води.
Гаранции.
Можем да Ви помогнем.
Поздрави
Re: Въпрос за изолация....
06-10-2009 - 07:59:52
avatar
Моля за параметри и вид на изолацията.....
Не е до изпълнението - просто ще трябва аз да се убедя!
А и цената не е маловажна.... *yes* *huh* *drunk*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход