Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
05-10-2009 - 20:49:27
Те тия от Винебергер е крайно време да сертифицират и лепилни смеси за тухлите си...че нещо и в тая област настана анархия.А и някой и строител да обучат също няма да е зле...Всеки ги слага техните тухли както му е кеф и ги лепи с каквото падне.Тука на един строеж слагаха Поротерм 38 и не само дето кухините бяха хоризонтални,ми и тухлите се редяха с най-тясната си страна нагоре...Личеше си,че просто са метнали на бригадата мангали две палета тухли и са им казали "оправяйте се,до обяд стената да е готова".
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
05-10-2009 - 21:14:47
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------



> П.С. Не вярвам много на "новите" технологии.
> Например моя строител мери прав ъгъл с канап, три
> гвозея, и рулетка. Сина му с всичките там уреди му
> трябваше около час да провери и не беше сигурен.
> Днес за нивелирането на плочата (виж снимките), се
> изполваше метода с водата в тънък маркуч.
> Определено като го гледам мисля, че е по-точен от
> лазерните нивелири, на които им знам класа на
> точност.

По повод на новите технологии, мен лично ме разубедиха за тия австрийските тухли -но не като качества, а като проблем после при ел.инсталацията. Казват че много лесно се чупят.
Майсторите ти изглеждат съвестни хора, аз за първи път виждам толкова чист строеж - като в операционна е, съвсем сериозно го казвам, повечето са бесни мърлячи и се налага да се чисти с камиони след тях.
А тия лазерни нивелири наистина са отврат - правиха ми първата замазка с тях, със някаква специялна пяна на основата на цимент, една стая нямаше на ниво с другата.
В бг явно не сме още за такива машини, включвам и тия за стените. А и въобще нищо не спестяваш - даже ти излиза двойно заради финната шпакловка после.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
05-10-2009 - 21:21:13
ArturDent истина е че по дебели изолационни плочи от 10см няма но могат да се сложат няколко една върху друга. Моята изолация е така 2 по 5 см заради овалите които имам. Даже когато се слагат два пласта е по добре от гледна точка на това че с втория слой застъпваш фугите на първия. Получава се по добре. Та в този ред на мисли може и 30 сантиметра изолация да сложиш стига да искашsmiling smiley. А фасадния епс не е толкова скъп така че +5 или + 10 см едва ли биха те объркали толкова в сравнение с последващия ефектsmiling smiley. Успех със строежа всички следим темата с интересsmiling smiley.
Re: Ден 20
05-10-2009 - 21:29:36
7 см са много малко за таван и под, особено за едноетажна къща, която има много площ там. Дори не отговаря на сегашния стандарт мисля - 0.3 Вт/Км2 за под и таван. Аз бих сложил поне 30, дори 40 см вата на тавана, и поне 10 см фибран на пода под замазката, тъй като е над земя директно, не над мазе. И 10 см стиропор на фасади - добавя само 3 лв на квадрат.
Re: Ден 20
05-10-2009 - 21:34:32
Boby подкрепям напълно мнението ти за изолациите. Просто си струва.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
05-10-2009 - 21:37:01
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Те тия от Винебергер е крайно време да
> сертифицират и лепилни смеси за тухлите си...че
> нещо и в тая област настана анархия.А и някой и
> строител да обучат също няма да е зле...Всеки ги
> слага техните тухли както му е кеф и ги лепи с
> каквото падне.Тука на един строеж слагаха Поротерм
> 38 и не само дето кухините бяха хоризонтални,ми и
> тухлите се редяха с най-тясната си страна
> нагоре...Личеше си,че просто са метнали на
> бригадата мангали две палета тухли и са им казали
> "оправяйте се,до обяд стената да е готова".

Артур, ще прощаваш - по-горе ни покани да коментираме по-свободно.
Съгласен със Салваор.
Нещо повече. Мина масирана реклама на 38-цата. Не знам дали вече се прави в БГ и другаде извън Австрия, но, аз поне, не съм сигурен, че това, което се предлага на нашия пазар достига показателите на оригинала - 38NF (по памет). А 40см зид не е шега на днешен ден, за да се доверяваме само на реклама. Отделно, че изрично се наблягаше на технологията и лепилата, което при вертикални кухини сигурно си има своите особености.


Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
05-10-2009 - 21:41:12
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:37 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
05-10-2009 - 21:54:54
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:38 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
05-10-2009 - 21:55:31
... въобще не говоря за такива дребни детайли :]
машината прави разтвора като каша, малко да го объркат и ти го изсипват по двора, после го събираш със кофи - като боза е. При нанасянето на стените, първо се правят майки и после машината пръска, а това нещо се разнася с двуметрови шпакли. Съответно, на места виси на парцали, на места е на четки, на места - на празни мехури.
Така си скъсах нервите, че накрая ги изгоних, въпреки че собственика на фирмата ми е приятел - и той ми се извини човека.
Личен опит - най-добре и като разход и като резултат - варова мазилка и шпакловка с гипсово лепило. Ако си много придирчив - финна с колоркид, но с латекса.
При машините беше 11 лв с материала миналата година, тия трите да ти стъпят на 10-12 сега, без материала.
Довършителните са много, и са по-скъпи от грубия строеж.
Аз не сложих фибран на пода, и направих грешка, хубаво е 5 см под замазката. На стените съм със сайдинг и каменна вата -5ца. И като гледам на моите съседи фасадите със минералните мазилки само за няколко години на какво приличат ... не съжалявам.
На тавана съм с 10 см вата, под покрива, над гипсокартона, и ми е достатъчно, топля с климатик и камина.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
05-10-2009 - 22:03:54
Ти хвърчиш, човек. Аз още правя кофража за първата плоча, а имам още две преди покрива.

Това, че ти се рони варта в пръстите да не те притеснява. Можеш обаче да ги накраш да си обират материала, който излиза навън. После ще е по-лесно и малко по-бързо при мазането.

Да не ставам досаден, обаче наистина трябва да обмислиш добре как ще спреш влагата в ниското. Водоплътен бетон... дали е достатъчно? Може би ще започне да се качва по стените.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход