Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почна се.... (Блог на строеж на къща)

Публикувано от ArturDent 
Re: Ден 18
02-10-2009 - 08:07:30
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------

> Както писах по-горе, шефа на строителната фирма е
> започнал в бранша през 1954 г.,
> като....арматурист!


winking smiley То май не е важно кога е почнал ,а как се е развил, щото като гледам бригадата какви неща прави,май си е останал в ония години!Например гордо изпъчения Баш Майстор е застанал пред едни художествено изработени колонки от смес на тухли -четворки и единички,различни по якост и предназначение,като четворките са си и легнали.Не е ясна за какво има два зида от единички/носещи тухли/като конструкциятя ще е носеща гредова от стоманобетон!Освен това както са подкарали зидарията преди стоманобетона не е ясно пък как ще осъществят изискването на противоземетръсното строителство за меката връзка между стоманобетона и оградните стени!Първо се прави конструкцията !Легналите четворки е творчески принос на калпавите в строителството! То си му личеше още от найлона на изкопа,че тия са повече артисти ,отколкото строители или по-скоро артисти-строители!
Дано да не съм охладил ентусиазма ,но малко критика би била и от полза за някой!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-02 08:18 от фло.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
02-10-2009 - 09:58:13
Арматурата за колоните е нормално да се кара готова на обекта.Нищо ново няма.В цеха заготовката се прави с машини и така се пести време на строежа.Отделно контрола е на няколко етапа и е много по-малка вероятноста за грешки.Има и машини,които правят 100% от заготовката.Само им се пуска файла с изчисленията на конструктора и ти вадаят готов продукт.Айде...да не е 100% автоматизирано..ама 80...
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
02-10-2009 - 10:09:34
Фло знаеш ли колко къщи са построени само с единички без никакви колони и плочи отгоре. Тука до Варна има едно населено място където всички са строени 60те години по типови проекти и са по този начин. Ни една къща не е мръднала от земетресенията не че е имало много сериозни земетресения де.
Re: Ден 18
02-10-2009 - 10:12:00
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:41 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
02-10-2009 - 10:16:00
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:42 от ArturDent.
Re: Ден 18
02-10-2009 - 12:27:24
nx1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Поздравления за ентусиазма на фотографката! От
> сега предчуствам че ще стане хубава къща щом има
> такъв ентусиазъм. За въпросните "бигли" исках да
> кажа, че са горе долу добре направени. Идеята е
> краищата им да се завият под 45градуса. Това
> положение се нарича още "добре закотвено стреме" и
> осигурява дуктилноста на конструкцията което
> свойство е важно особенно при земетръс. На
> снимката се вижда че единя край на стремената са
> под 45г е другия край е под 90., което пак е
> похвално тъй като масово по обектите на никой не
> му дреме да ги завива и сичко е под 90гр. Наиситна
> по технологично е стрмената да се завиват
> предварително при направата им и после да се
> оплита скелета на колоната още в цеха, иначе после
> се почва с една тръбичка едно бъркане, свят им
> извивам на хората .


Не знаех че трябва да са под 45 градуса, спомням си че всички бигли са ми идвали завити и двата края на 45 градуса, което ми беше малко неудобно при връзване за барбекюто (къщата си я връзваха професионалисти smiling smiley). Значи са си свършили добре работата в цеха smiling smiley
Ден 19
02-10-2009 - 20:11:47
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:41 от ArturDent.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
02-10-2009 - 20:42:01
А защо не зида стената клинкерно, става въпрос за неизмазаната, че сега на нищо не прилича... нито фуги еднакви, нито тухли под нивелир... незнам.
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
02-10-2009 - 21:28:05
ArturDent,
Следя ти темата с интерес, като сравнявам докъде съм стигнал аз, че почнахме в един ден....При мен сега кофират за първа плоча, ама загубихме доста време с това мазе...

Да те питам, от какви съображения остави плочата почти на ниво терен? Не те ли е страх от влага, прахоляци...
Re: Почна се.... (Блог на строеж на къща)
02-10-2009 - 22:46:25
Стената "в хола до камината" цепи мрака просто... *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход