Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет

Публикувано от val_50 
Re: Моля за съвет
03-09-2009 - 14:49:54
Е, щом има наклон това е добре. Къде си събират съседите дъждовните води и събират ли ги въобще(заустени ли са им улуците в обща опасваща цялата къща тръба минаваща на 50-тина см под повърхността - различна е от дренажната, която се полага на или малко под котата на фундиране), или текат по терена водите им?

И ако текат по терена, какво ти пречи да направиш дренажите и да отведеш водата в попивен кладенец на някакво разстояние - според денижелацията, на водата й стига и 0.5% наклон за да се стича, където да си попива или да я ползваш за напояване?

Да разбирам, че по проект имаш изгребна яма, ако сложиш инсталация за пречистване (стойността й е около тази на бетонна яма) нейната вода къде щще тече, не може ли там където се оттича тя да сложиш и дренажа - е, водата ще е "условно чиста" с чешка или немска инсталация и малко мръсна с българска, но това е друга тема , дискутирана назад....
A40
Re: Моля за съвет
03-09-2009 - 22:11:16
моята къщурка е на 2 етажа и е с ивични основи 90см,при изкопа стигнаха до твърдо чак на 2,20м и проектанта каза или мазе с преработка на проекта,или обратен насип с нещо си (не помня каква точно маса беше) и после 90см ивични основи.Отказах се от мазето заради цената-колкото един итаж само грубия строеж,насипаха и трамбоваха,сложиха си ивичните основи на 90см и нататък всичко си беше ок.Този допънителен насип ми излезе към 3000лв с трамбоването
Re: Моля за съвет
03-09-2009 - 22:46:46
Анализ на терена не прави ли преди да започнеш каквото и да е.?Това ми е много странно...всички да са изненадани,че пласт с достатъчна носеща способност има чак на два и нещо...Много е това...
Re: Моля за съвет
04-09-2009 - 09:35:06
Взех решение- махам мазето. Другата седмица с проектанта на конструкцията ще уточним нещата. А с проектите какво да правя? Да ги изтегля ли от общината,или да си взема разрешението за строеж? Може ли да се мине промяната със заповедната книга и екзекутивната документация?
Re: Моля за съвет
04-09-2009 - 13:05:07
Строителите тук ще ти дадат съвет по този въпрос, аз мисля, че ако се приложи към документите един геоложко доклад с нужното съдържание - че почвата е еди каква си, височина на подп. води и т.н. можеш да минеш с екзекутив, това е съществено изменение. все си мисля, че един доклад няма да ти излезе повече от 500-1000 лв, докато изтегляне и преработка на цялата документация ще ти струва значително повече....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход