Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Quadlock

Публикувано от ndachev 
Quadlock
03-09-2009 - 13:11:09
Семейният съвет засега е решил да използва тази технология за строителство - вижда ни се много читава, с минимум отпаден материал, висока степен на топлоизолация, кратки срокове за изпълнение и т.н. За тези които не са чували - представлява изграждане на стените от бетон, като вместо кофраж предварително се полагат изолационните плоскости (вътрешни и външни) и между плоскостите се полага арматура и налива бетон. Има яки клипчета из нета за целия процес. Изисква малко, но опитна работна ръка, с каквато разполагам, вместо бригада "майстори". Междуетажните плочи ги мислим да са класически - железобетонни. Някой има ли опит с подобно начинание, или въобще с Куадлок? Вече имаме и оферта за проектиране с цена която ни устройва, и преди да вземем окончателно решение и да възложим проектирането реших да попитам за мнения тук. Благодаря на всички за споделения опит!
Re: Quadlock
03-09-2009 - 14:01:29
Така построена къщата ще има много добра топлоизолация. Като казвам много добра - разбирайте повече от отлична.
Дебелия вътрешен слой ТИ няма да позволява да се ползват стените на къщата като акумулиращо тяло и при отваряне на прозорец температурата в помещенията дискомфортно бързо ще се изравнява с външната температура.
Всичко останало е както го пише - евтино, лесно, бързо... *drunk* *beer*
Re: Quadlock
03-09-2009 - 16:00:18
avatar
За тази технология има доста теми във форума - вземете ги попрочетете, преди да си хвърлите парите през прозореца.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Quadlock
03-09-2009 - 16:29:10
Това си е разновидност на технологията Insulating Conrete Forms, наричана за краткост ТЕРМОБЛОК [symac.dir.bg]
Чисто за строителство - 6 седмици / с основите / и 18000 лева / с капарирана дограма /. Та - въобще не смятам, че съм си хвърлил парите winking smiley *beer*
Re: Quadlock
03-09-2009 - 16:50:25
Тъкмо приключих с търсенето и четенето на досега споменатото за Quadlock/други видове термоблок. Освен тази тема, думата 'quadlock' се открива в още 3 теми, като дискусия има само в една от тях, при това се споменава за "термоблок" като общо понятие. Quadlock е малко по-различно животно - изолационните панели се съединяват със специални пластмасови скоби на равни разстояния, които позволяват в последствие да се слагат дюбели в тях (само трябва да прецениш къде точно има такава скоба, при положение че си спазил технологията). Освен това хората не само продават панелите, ами и предоставят човек който да присъства на леенето за да провери и следи дали всичко е в ред.

Justy - тези 18 хиляди за колко кв.м. става въпрос? Аз съм намислил да правя 160 кв.м. РЗП - евентуално 100 кв.м. 1-ви етаж и 60 кв.м. втори, останалото е тераса.
Re: Quadlock
03-09-2009 - 17:12:03
[www.icfhomes.com]
От този сайт черпя най много инфо. Лично аз под ТЕРМОБЛОК разбирам "оставащ кофраж". Има подобно изделие, ако не се лъжа на Сливница, при което стиропорът е в средата и двустранно е обхванат с армировъчни мрежи. Това изделие не го считам за термоблок.
Моята къщичка е 48 квадрата, но в тази сметка влиза изливането на 72 квадрата основа - имам две веранди по 12 квадрата.
Re: Quadlock
04-09-2009 - 13:27:30
ndachev Написал:
-------------------------------------------------------
> Семейният съвет засега е решил да използва тази
> технология за строителство - вижда ни се много
> читава, с минимум отпаден материал, висока степен
> на топлоизолация, кратки срокове за изпълнение и
> т.н. За тези които не са чували - представлява
> изграждане на стените от бетон, като вместо кофраж
> предварително се полагат изолационните плоскости
> (вътрешни и външни) и между плоскостите се полага
> арматура и налива бетон. Има яки клипчета из нета
> за целия процес. Изисква малко, но опитна работна
> ръка, с каквато разполагам, вместо бригада
> "майстори". Междуетажните плочи ги мислим да са
> класически - железобетонни. Някой има ли опит с
> подобно начинание, или въобще с Куадлок? Вече
> имаме и оферта за проектиране с цена която ни
> устройва, и преди да вземем окончателно решение и
> да възложим проектирането реших да попитам за
> мнения тук. Благодаря на всички за споделения
> опит!
>
ndachev,интересна тема подхващаш тука и е мястото е веднага се появиха и "КРИТИЦИТЕ" ИВО и Н.НИКОЛОВ .
Та както ти спомена действително в Quadlock(Куадлок) има вложени ограничители които спокоино могът да ти свършат работа за инсталиране на шкафове по стените е не са много устойчиви но все пак вършат работа, има една табличка където са побликувани и стойности колко килограма натоварване издържат движат се според производителя между 200 до 500 кг. усилие за стандартен винт,ама не ми се вярва да слагаш на стените метални отливки.
За сведение на пишещите тука колеги Insulating Conrete Forms са популярни в България с общото наименование термоблок ,название което е общо за всичките разновидности .
Всички термоблок(Insulating Conrete Forms) системи притежават почти идентични качества относно бързина,лекота и икономическа изгода при строителство като трябва да се отбележи и перфектните резултати които притежава сградата в последствие ,като например най-добрата топлоизолация,много по-добра шумоизолация,перфектни условия за хора с алергии,както и поне 50% по-ниски сметки за климатизация.
По-горе ИВО е написъл че перфектната топлоизолация няма да позволи да се използуват стените като акомулатори :]
Да това наистина е така но сграда изградена с термоблок няма нужда от подобни "ЕКСТРИ" ,пети вкопани малко по-дълбоко в земята където имаме почти постоянна годишна температура от + 8 градуса по целзий не е необходима при термоблок'а.
Дори при по-продължително проветряване благодарение на своите качества стените изградени с термоблок запазват своята топлина ,същото важи и за пода(тавана) когато и той е изграден по системата с термоблок.
Направените изледвания показват че в сграда построена с термоблок температурните разлики между пода и тавана се движат в рамките на 1 градус,много ми е любопитно при коя друга постройка имаме подобни стойности.
ndachev,вашия семеен съвет е избрал най-доброто решение, информирайте ни за своя прогрес предполагам на всички ще им е интересно. *ok*
Re: Quadlock
04-09-2009 - 13:59:45
Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> ndachev,интересна тема подхващаш тука и е мястото
> е веднага се появиха и "КРИТИЦИТЕ" ИВО и
> Н.НИКОЛОВ .



>пети
> вкопани малко по-дълбоко в земята където имаме
> почти постоянна годишна температура от + 8 градуса
> по целзий (Стан, температурата в земята е около 15-16 градуса...) не е необходима при термоблок'а.

Стан, не ти обиждам термоблока. Всякаква изолация направена отвътре на помещението ще създава това усещане за дискомфорт от рязкото променяне на температурата при отваряне на прозорец - в офиса ми съм с изолация и отвън и отвътре - практически не пускам парно ФАКТ, но ако трябва да проветря след пушене например - става неприятно.
Лятото като проветриме - вътре става жега 30 градуса, затворим прозореца - пак си е 30 градуса, пускам климатика ... след 2 минути вътре става 20 градуса...доста е НЕПРИЯТНО. Офиса ми е на Витошка, заповядай - ще ти го демонстрирам. *ok*
Re: Quadlock
04-09-2009 - 14:10:44
Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> ndachev Написал:
> --------------------------------------------------
> -----

>
> Направените изледвания показват че в сграда
> построена с термоблок температурните разлики между
> пода и тавана се движат в рамките на 1
> градус,много ми е любопитно при коя друга
> постройка имаме подобни стойности.
> ndachev,вашия семеен съвет е избрал най-доброто
> решение, информирайте ни за своя прогрес
> предполагам на всички ще им е интересно.

Аз за това започнах вече като пиша за разни конкретни стойности,да давам линк към източника-някой някъде,който е изследвал,стигнал е до конкретен резултат и си е публикувал изследването.Нещо,което да казва: "при Х и У услoвия,системата Z показа A1 и В1 характеристики,въз основа на които може да се направи следния извод..."

А не "задълбочени изследвания в независими лаборатории са показали"...което малко напомня на схема за мрежов маркетинг приесен с елементи от протестанското богословие. *rose*
Re: Quadlock
04-09-2009 - 16:38:53
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> Stan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ndachev,интересна тема подхващаш тука и е
> мястото
> > е веднага се появиха и "КРИТИЦИТЕ" ИВО и
> > Н.НИКОЛОВ .
>
>
>
> >пети
> > вкопани малко по-дълбоко в земята където
> имаме
> > почти постоянна годишна температура от + 8
> градуса
> > по целзий (Стан, температурата в земята е
> около 15-16 градуса...) не е необходима при
> термоблок'а.
>
> Стан, не ти обиждам термоблока. Всякаква изолация
> направена отвътре на помещението ще създава това
> усещане за дискомфорт от рязкото променяне на
> температурата при отваряне на прозорец - в офиса
> ми съм с изолация и отвън и отвътре - практически
> не пускам парно ФАКТ, но ако трябва да проветря
> след пушене например - става неприятно.
> Лятото като проветриме - вътре става жега 30
> градуса, затворим прозореца - пак си е 30 градуса,
> пускам климатика ... след 2 минути вътре става 20
> градуса...доста е НЕПРИЯТНО. Офиса ми е на
> Витошка, заповядай - ще ти го демонстрирам.
ИВО, да прав си че имаме и такава температура но само ако слезнем малко по-дълбоко 20 и повече метра,ако отидеш още по-дълбоко температурата се покачва още повече ама нали няма да си говорим за подобен тип отопление( като например КАНАДСКА тръба- тръба заровена на 20-30 метра в земята при която се използува втория закон от термо-динамиката за отопление и целия разход за отопление е енергията необходима за вентилатора който клати въздуха.

:]
ИВО наистина бих желал да посетя твоя офис и да видя чудото:Лятото като проветриме - вътре става жега 30
> градуса, затворим прозореца - пак си е 30 градуса,
> пускам климатика ... след 2 минути вътре става 20
> градуса...доста е НЕПРИЯТНО
при кой тип строителство ако навън е 30 градуса по целзий като отвориш прозореца
вътре при тебе става 20 градуса *xxx*
Ами нали точно това се получава при който и да е тип строителство ,ако можеш да ми дадеш пример различен :МОЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
А това че бързо ти истива стаята когато включиш климатика се дължи на перфектната изолация ,регулирай си климатика (предполагам че можеш да го регулираш) или използувайте система за регенерация на въздуха .
По стандарт в "БЕЛИТЕ" страни за всяка сграда( тип на предназначение) има изисквания колко процента свеж въздух е необходимо да се вкарват на час.
Ама явно в НОВ ДОМ подобни подробности не са от значение.
Quadlock е добра система,май за него ставаше въпрос тука, конфорта в сграда направена от него е голям,неверниците просто трябва да отидат и лично да проверят условията в сграда която има не само носещи стени от термоблок но и под/покрив от същия материал.


*pardon*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход