Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви цигли?

Публикувано от arm2arm 
Какви цигли?
29-06-2009 - 06:27:28
Наближавам покрива и започвам да търся варианти за цигли. Минах през представител на Брамак, който ми направи една сметка - около 9000лв за 250кв. Даде ми брошура, обясни всичко подробно, като клиент ме спечели. Обаче, от няколко човека чувам вече, че били много тежки, излишно било и така нататък. Хайде някой с такива цигли да сподели доволен ли е, текат ли, много тежко ли стана? Какви други варианти има? Кой от кое е сложил?
Re: Какви цигли?
29-06-2009 - 22:32:04
ехооооооооооооооооо
дайте мнение че и аз съм се насочил към брамак
за сега чувам само добри отзиви

*drunk* *beer*
Re: Какви цигли?
29-06-2009 - 23:29:31
Quote

Обаче, от няколко човека чувам вече, че били много тежки, излишно било и така нататък.

Послушай хората, прави са, имат и други кусури.
Порови се повече из форума, има доста писано.
Ама си вземи от фолито им за под керемиди, универсал, добро е.

Аз бих ти препоръчал Тондах, много здрави и естетични.
Re: Какви цигли?
29-06-2009 - 23:35:12
Petar Написал:
-------------------------------------------------------


> Аз бих ти препоръчал Тондах, много здрави и
> естетични.

Аз бих направил същото.
Имай предвид,че луксозната опаковка обикновено се слага на развалени консерви.
smiling smiley
Re: Какви цигли?
30-06-2009 - 06:54:43
avatar
Привет!
И аз съм на мнение ,че Тондах вече са по добри.... Чувам от колеги,че качеството на Брамак от миналата година е отвратително..... Стралджа направиха добри керемиди - може да стиковаш цените и ако си заслужава просто слагай от тях - цяла България все пак слагаше от тях - нали? *yes*

Чест и почитание
Re: Какви цигли?
30-06-2009 - 08:15:59
Благодаря за отговорите! Поогледах Тондаха и Стралджата и забелязах нещо интересно - в квадрат влизат 15бр., което прави 42кг. За Брамак бройките са 10, около 46кг. Разликата не е толкова голяма, а и ми се струват по лесни за монтаж, всмисъл по малко се слагат и възможността за лош монтаж се намалява. Това, което ми хареса е, че не са бетонни и има по-малка вероятност да задържат вода. Като цени не ги намерих в нета, ще обикалям борсите. Как ви се струва, по евтино ли идва квадрата?
Re: Какви цигли?
30-06-2009 - 10:55:27
Ако проявяваш интерес мога да ти дам много пълно инфо за Тондах,понеже аз си сложих от тях и съм доста запознат,а и участвах в реденето им.
По мое мнение Стралджата е на едно ниво с Брамак,но цените са по-ниски,а както Гогол казва цяла България "слагаше" от тях-вече не са това от едно време.За съжаление бума в строенето доведе до неспазване на технологии и масираната реклама е затова.Познавам хора с Брамак отпреди 5 години и покрива не е мръднал,но гледам и покриви от миналата година дето като отварят палета и ахват.
Около мен се направиха 10-тина покрива и събрах доста отзиви-за Тондах не успях да чуя нищо лошо и на принципа за "по-малкото зло" си сложих от тях.
Недей смятай цени на квадрат,защото в палет на Брамак или Стралджа идват доста счупени,а в палет на Тондах/300/има средно 1 счупена-мислех,че е зарибявка,но е факт.Отделно винаги се купуват повече отколкото ти трябват и т.н.
Re: Какви цигли?
30-06-2009 - 15:26:59
Е то докато не останат не стигат, а и трябва резерв, ако се счупи след време някоя. Проявявам интерес, така че, пике, щом имаш опит ще съм ти благодарен, ако споделиш цена, монтаж (сух или подмазване), осовености, абе изобощо всичко за което се сетиш за Тондах.
Abu
Re: Какви цигли?
30-06-2009 - 15:42:51
pike, gogol,
Имате ли представа дали Тондах за източна и западна България е от един доставчик/производител? Всъщност къде се правят?
Мой познат миналата година избра Тондах - може би е голям карък, но от един палет около половината керемиди бяха с микропукнатини като мрежа по цялата повърхност... Човек да не ги пипне - веднага се отчупваха по ъглите... Или някой му е пробутал бракувана партида, или просто лош късмет, но впечатленията ми са ужасни. Все пак си давам сметка, че при толкова положителни отзиви във форума, не е възможно това да е стандартното качество - нещо сбъркано е имало в тази доставка...
А като дизайн наистина ми харесват.
Re: Какви цигли?
30-06-2009 - 15:47:36
avatar
що не сложиш Ондулин (ама не българските му имитации)
ще излезе 2500 лв, освен това спестяваш от дървена обшивка и три пъти по-малко труд (заплати) а те се плащат пак на кв. м. smiling smiley

аз лично съм слагал - разлика с керемидите няма и 5 години не е мръднал, някой съседи вече сменяха керемиди на нови покриви за това време smiling smiley, да не говорим че на други скоро им предстоят и по-сериозни ремонти ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход