Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви цигли?

Публикувано от arm2arm 
Re: Какви цигли?
30-06-2009 - 16:06:37
Е Ондулин едва ли. Това ще е таван за живеене. Незнам, но това нещо не ми вдъхва доверие. Лично не бих го сложил. Цигла ще е, но все още се двуомя.
Re: Какви цигли?
30-06-2009 - 17:33:21
avatar
Представител за Варна на Тондах са Господинов и синове....Нямат наличности-май....,но пък поне ще е прясна доставката.Има доста видове така ,че ще трябва да видя какво ще кажат приятелите ми оттам... *ok*

Чест и почитание
Re: Какви цигли?
01-07-2009 - 02:05:13
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> pike, gogol,
> Имате ли представа дали Тондах за източна и
> западна България е от един доставчик/производител?
> Всъщност къде се правят

Тондах по принцип си е сериозна фирмичка за керамични керемиди.Преди няколко години купиха едно от най-добрите находища на глина в Македония и ги правят там/изнесено производство-аналогично с Брамак-в България/.Това,което идва на нашия пазар е от там.Аксесоарите обаче повечето са австрииски.Иначе в австрийския им сайт има чудни неща като модели,но моя доставчик казва,че не са за пипане.Моделите тук са Винеам,Танго и още един и са почти аналогични-класическа керемида-семпла и здрава.Аз за моя покрив малко се вманиачих и се заиграх да ги тествам на удар,натиск,драскане и квото се сетиш-абе биват керемидките.Макар,че това са в общи линии глупости-важно е какво е поведението на керамиката при циклите за- и раз-мръзване.Но това- след поне 5 години/надявам се/.
Иначе се скъсах да ходя отгоре им/без пазене/-няма проблем.
Човека,от който ги купувам си ги внася сам и по принцип работи на доста добри цени.Ако някой проявява интерес ще дам координати.
Абу,твоя познат явно е здрав кърък-и в моите палети имаше няколко дефектни,но не и с такъв проблем.Пък и нали се сещаш кво влиза в България-всичко е късмет.
Сега се сещам-вентилиращите им керемиди имат нужда от една мрежичка против насекоми,ама си я сложих сам.
Някои производители много убедително обясняват за вентилируеми покриви и сухи монтажи,все едно,че само при тяхния продукт е възможно.Това е изпълнимо с всяка керемида-всъщност марката керемида няма никакво отношение към типа покрив в този смисъл.
Мога да напиша още доста впечатления,но да не ви отегчавам,някой ако се интересува-на лични.
Re: Какви цигли?
01-07-2009 - 05:42:17
arm2arm Написал:
-------------------------------------------------------
> Наближавам покрива и започвам да търся варианти за
> цигли. Какви други
> варианти има? Кой от кое е сложил?


Ето го моя вариант!
Върху не плътно наредена ламперия през 50 см.гредички 5 Х 5 см. и между тях 5 см дебел стиропор,върху стиропора и гредичките 11 мм. OSB,което се маже с битумен грунт/една ръка/върху него хидроизолационна битумна лента без посипка с припокриване,залепен газопламъчно само участъка с припокриването и най-отгоре финландски битумни керемиди ,самозалепващи от модела пчелна пита.
Re: Какви цигли?
01-07-2009 - 08:25:00
avatar
Катепал?
Фло - да не работиш за Топ Билд?

Чест и почитание
Re: Какви цигли?
02-07-2009 - 20:28:16
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Катепал?
> Фло - да не работиш за Топ Билд?
>
> Чест и почитание
>
> Gogol
>
>
>
> Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим,
> пак ще имаме по една ябълка,
> но ако двамата имаме по една идея или информация и
> ги разменим, всеки ще има по две!


*beer* Катепал!Май,че такъв надпис имаха керемидите,-не обърнах внимание много ,много,ама се лепят лесно и бързо-махаш лепенката и нареждаш по шарката!Моето виждане беше,че под тях трябва да има още един хидроизолационен слой и така го направих!
Re: Какви цигли?
05-07-2009 - 15:57:33
На моя покрив миналото лято като правих основен ремонт сложих пластмасови със примеси в тях. Като форма са на брамак, тежат 2кг което е с 3 по малко от керамичните, не задържат сняг което е и добре и зле / зимата като падна 1 м сняг на следващият ден още падна от покрива само като понапече, но си беше бая тропане и тупуркане щото се изсипа на един път като лавина и ми засипа двора /, имат капаци но нали сме българи продаваме а няма технология за закрепването, навивах им по един болт със неопренова шайба, щото се изсипаха половината след един ураганен вятър, хубавото е че поне не се чупят - от падналите 15 парчета от 7м височина имах на 2-3 само леко обелени краища. За сега съм доволен, но времето ще покаже, иначе им дават и 50 г гаранция - то може завода да го нема до тогава :] :] :] . Лошео е и че много се пързалят и майсторите трябва да се връзват иначе ще ги събираш по двора. Това е линк към сайта на производителя www.stroikom2001.com/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=6&Itemid=37
Един познат майстор ми каза че в Германия работи с такива от поне 5 години, но нашите как ги правят не се знае. Голям плюс е и че всяка келремида има по два отвора за коване, стига майсторите да не си го спестят, така че стават и за доста големи наклони.
Re: Какви цигли?
06-07-2009 - 22:59:50
Здравй и от мен!
Аз сложих Тондах и съм много доволен. В момента това е най-доброто. Но те съветвам, ако слагаш Тондах да направиш цялата система от тройници, капаци скоби и др. работи и задължително без подмазване на капаците.

Успех
Re: Какви цигли?
08-07-2009 - 19:24:51
avatar
A какво ще кажете за Стралджанските керемиди,по специално за модела им "Европа",? sad smiley winking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход