Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Площ на парцел

Публикувано от dodo2 
Площ на парцел
25-06-2009 - 00:40:01
avatar
Имам следното питане:

1) един парцел се води голям примерно 1000 м2 (в скицата пише "изчислен графично"winking smiley

2) има и скица с координати откъдето се виждат размерите на страните, като се сметне лицето на парцела по тези данни излиза 1100 м2

Кое от двете се приема за вярно после за сметките за максимално петно и РЗП?
Re: Площ на парцел
25-06-2009 - 16:35:45
По-малкото приемаш.
Re: Площ на парцел
26-06-2009 - 13:29:22
Зависи как си го смятал. Ако е с линия върху скицата може да даде голямо отклонение. Ако е по геодезичен чертеж на база координати - той е верният.
Re: Площ на парцел
27-06-2009 - 00:16:10
avatar
На база координати с точност уж до сантиметър.

Сега кой от двама ви е прав?
Re: Площ на парцел
27-06-2009 - 00:23:21
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> На база координати с точност уж до сантиметър.
>
> Сега кой от двама ви е прав?


Ако е за София
Влез Тук

иначе заснемане и пак можеш да се изненадаш
Re: Площ на парцел
27-06-2009 - 00:39:43
90% парцелите не отговарят реално на чертежите.Това съм го установил и със софийския кадастър,и с всеки друг до който съм се докосвал.Разликите са в двете посоки.По трасето на бъдещата инфраструктура за Дунав мост-2 има примери от типа на отчуждени парцели по 55 декара,които в кадастъра са 52 примерно.Или обратния вариант-3 декара са станали 2,8.Колкото по-голям парцела,толкова повече е възможноста за грешка.Знам ги какво разправят геодезистите-че точноста е до сантиметър.Няма такова нещо.Това е на книга.Три различни заснемания са ми давали три различни площи и граници.Съвсем истинска случка от миналата година.
Re: Площ на парцел
27-06-2009 - 01:19:00
avatar
OwnerBG в ГИС показва площта на ПИ не на УПИ то пък е съвсем различно като стойност smiling smiley

Значи имам две скици, една на която е описан имота, там координати няма, само пише площ и една само скица с числа - има нанесени както отстояния от линните по улиците, така и размери на ръбовете самия парцел.

Ако реша да си сложа ограда по границите (въпреки че има някаква), нали ще сложат "колчета" по данните от втората скица(?). А там площта излиза по-голяма (мислех че съм сбъркал в сметките, но не съм).


И нещо не по темата ама да си кажа - тия дни ходих да си оправям едни селско/градски имоти, мисля че след 10 години по селата ако останат 20% от сегашните хора ще е постижение. Хората въпреки, че могат да се усмихват, дълбоко в себе си са тъжни и отчаяни.. Да живеят Станишев, Доган и "Царя".
Re: Площ на парцел
27-06-2009 - 01:31:45
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> OwnerBG в ГИС показва площта на ПИ не на УПИ то
> пък е съвсем различно като стойност
>
> Значи имам две скици, една на която е описан
> имота, там координати няма, само пише площ и една
> само скица с числа - има нанесени както отстояния
> от линните по улиците, така и размери на ръбовете
> самия парцел.
>
> Ако реша да си сложа ограда по границите (въпреки
> че има някаква), нали ще сложат "колчета" по
> данните от втората скица(?). А там площта излиза
> по-голяма (мислех че съм сбъркал в сметките, но не
> съм).
>
>
> И нещо не по темата ама да си кажа - тия дни ходих
> да си оправям едни селско/градски имоти, мисля че
> след 10 години по селата ако останат 20% от
> сегашните хора ще е постижение. Хората въпреки, че
> могат да се усмихват, дълбоко в себе си са тъжни и
> отчаяни.. Да живеят Станишев, Доган и "Царя".

Айде един нощен съвет.
Скицата е от техническа служба на общината.Там работят с линийка и смятат както си искат.По точното е от геодезиста но и там са едни шемети.
Ако строиш отиди в общината и занеси данните от геодезиста.Могат и да се коригират.Не казваш нот.акт за колко квадрата е.
Ако има разлика ще трябва да си извадиш комбинирана скица за да видиш имаш ли движения на границите и после да провериш въз основа на какви процедури или заповеди са се мениали евентуално.

Ако искаш прати на лични административен адрес или скан на скица и утре ако го имам твоя район при мен, ще ти го проверя.
Re: Площ на парцел
27-06-2009 - 06:32:50
Аз нали това непрекъснато повтарям:

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-27 06:33 от dragula.
Re: Площ на парцел
27-06-2009 - 09:57:55
Не беше ли до 10 % грешка допустима по закон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход