Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуална цена на каменна облицовка (външно)?

Публикувано от StefanB 
Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
12-05-2009 - 15:47:38
Момчета, споделете каква е нормалната цена на труд за лепене на гнайс по ограда. искат ми едната бригада 27 лв/квадрат само за труд, 30 с материалите - цимент и пясъкм гнайса аз да платя и докарам, ама не ги знам как работят, турци са и ми изглеждат съвестни. Моят майстор, боянец е, дето ми лепи травертина преди година иска 30 лева само за труд. Говорим за лепене на свободно парчета гнайс, не са обкантени, не са нарязани, парчета по 8-9 лв са на Околовръстното, дебели 2 см. По оградата ще лепят на бетон, по пътеките също, дори си мисля, че и с теракол може да се прави-идеално равно е, няма нужда от тръмбовки, подготовки и т.н. както на пътека без нищо отгоре...
Как ви се струва цената?
Re: Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
12-05-2009 - 16:10:41
Оооо Стефан , welcome back ! smiling smiley Какво да ти кажа ..... то в това време и аз вече не знам какво е "нормална" цена !? Пазари ги на 25-27 лв. с материалите и действай ! Струва ми се , че не е зле като цена . Ама с фугиране , не само да ги залепят и аре кой от къде е !
wal
Re: Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
12-05-2009 - 16:24:12
Зна4и цената не мога да я коментирам - не знам как е за момента . Миналата година едно момче ни лепи на долния етаж на вилата, а ние си правихме пътеките около къщата -слагахме 1во чакъл (престоя 1 зима, което е важно за да се слегне) , след това арматура ( 2х4 има подходящи размери) и после бъркай цимент и пясък :]
тоест исках да кажа, че за земя без арматура не е добре ...и че терекол сме използвали за стените , но не и за земята - няма смисъл
Re: Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
12-05-2009 - 17:29:24
avatar
Stefan B,аз в момента с фирмата си правя каменни облицовки по фасади,подпорни стени и настилки с неоформен камък и плащам на работници 25лв/м2 за фасади(с мрежа);18 лв/м2 за подпорни стени(без мрежа) и 11лв/м2 за настилки на бетонова основа.
Всички цени са с фугиране,но при мен обема на СМР е доста голям, а и имам квартири и осигуровки...това само за ориентир... smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
12-05-2009 - 18:08:54
Re: Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
12-05-2009 - 18:31:26
Quote

Как ви се струва цената?

Фаянса баните върви 15 лв/м2, за гнайс 7лв/м2 - 30лв труд (при равна основа) - за мене си е изнудване. Особено в тая криза.

Стефане, нали знаеш приказката за зелника....
Ма щом имаш много от него....давай clap:

Re: Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
12-05-2009 - 19:32:58
Що е това "Гнайс" *book*
Re: Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
12-05-2009 - 22:10:41
Цепен Ивайловградски камък
Re: Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
12-05-2009 - 22:24:37
Ако си доволен от човека който ти е лепил трвертина се пазари с него.Защото турците така ше го наредат гнайса,че ще го гледаш и ще викаш ( абе нещо не е като на другите места дето съм гледал ) сиреч трябва ти каменоделец!
Re: Актуална цена на каменна облицовка (външно)?
13-05-2009 - 17:56:34
Господа,
на някои им се свидят 30 лева за груб строеж/труд/,а за гнайса ,който с .ъзо си може да лепиш се коментират същите цени.Защо гнайс?
Според мен налепи си 30 лева на монети с теракол пак същата квадратура ще покрие.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход