Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

въпрос за ремонт на покрив

Публикувано от hriston 
въпрос за ремонт на покрив
16-05-2009 - 16:11:39
колеги, моля за съвет.

по една или друга причина покривът ми тече - не много, но все пак при по-силен дъжд и вътър прокапва доста. днес говорих с един майстор и той ми каза, че проблемът идва от това, че керемидите са на двойна скара и разтоянието между тях и обшивката трябва да се запълни с варов разтвор в който има повечко (цитирам булвално) цемент. та питането ми е как ще се залепи за уламата този разтвор и колко време ще изкара.

а ако има и друго решение с удоволствие бих го чул

не знам дали съм бил достатъчно ясен, но това е, което мога да кажа. още веднаж да спомена много разчитам на съвет от разбиращи и патили хора.
Abu
Re: въпрос за ремонт на покрив
16-05-2009 - 18:02:44
Кажи му на майстора ти да се гръмне! Баси, писна ми да обяснявам, ама няма как - двойната скара има отношение към керемидите дотолкова, доколкото може да е поддала на тежестта им и при провисването луфтът между керемидите се увеличава. При дъжд с вятър през тези процепи влиза вода, това е. Вместо да се подпира отдолу с вар, кал, лайна със слама и всякакви подобни, по-добре да се прегледа скарата и ако е необходимо да се ремонтира. Задължително се минава през пренареждане на керемиди, но може да е само частично. Вече зависи, ако увисналите участъци са голяма квадратура, може да се разпокрие нацяло, да се ремонтира дървенията, да се пусне едно нескъпо фолио и пак да се наредят керемидите. Даже така е най-добре.
Re: въпрос за ремонт на покрив
16-05-2009 - 21:11:42
avatar
*yes* *yes* *yes* clap: clap: *ok*

Чест и почитание
Re: въпрос за ремонт на покрив
16-05-2009 - 23:19:22
Където е текло-пак ще тече! Тоя лаф го ползват за парите,но за покривите е винаги точен!До вчера имах същия проблем! Реших го кардинално-изхвърляне на керемидите,смяна на около30 дъски от ламперията,наковаване на гредички 5 Х5 през 50 см и между тях фасаден стиропор 5см.,отгоре OSB 11mm.,мазане с битумен грунд-200гр.на м2 и остава един слой хидроизолация и последно битумните керемиди-финландски самозалепващи!
Abu
Re: въпрос за ремонт на покрив
16-05-2009 - 23:57:49
Добър вариант, Фло, ама малко скъпичък. Предполагам hriston не е готов да похарчи 40 и нагоре кинта на м2 за покрив, дето "почти не тече".

Двойна скара не е грешен детайл, ама се изпълнява ужасно нескопосано и от най-долнокачествен материал - затова има проблеми после. Тежест от 40-50-60 кг/м2 не е за пренебрегване и първо, че трябва правилно да се оразмери скарата, второ - коването със слаби гвоздеи в сурови дъски не е надеждно закрепване, особено на стръмен скат.
Re: въпрос за ремонт на покрив
17-05-2009 - 10:13:38
avatar
Привет!
Разпокривате, площно полагане на геотекстил и обмазване с ISOFLEX - става доста добре и спира кардинално течовете....
Стига естествено като покривате с керемиди да не го скъса "Майстора".....
НА м2 излиза около 5-6 лв. материала *yes*

Чест и почитание
Re: въпрос за ремонт на покрив
17-05-2009 - 11:42:52
Много съм благодавен на всички, които отговориха и дадоха мнение по моя проблем.

Аз също имах подобно усещане, че това, което ми предлагат не е това, което следва да се направи. Лично проверих за счупени и провиснали керемиди (тъй като покривът е на 2 год.) и не можах да видя. Все ми се струва, че проблемът е в разстоянието между уламата и керемидите и май там трябва да се уплътни с нещо. Ще бъда благодарен ако ми дадете предложения с какво най-удачно да се направи това.

Abu, ако имаш някой който може да погледне и да помогне дай ми координати на лични или тук във форума.

Още веднъж хиляди благодарности на взелите отношение по моя проблем!!
Re: въпрос за ремонт на покрив
17-05-2009 - 14:00:06
avatar
*smiley_ahh*

Чест и почитание
Abu
Re: въпрос за ремонт на покрив
17-05-2009 - 15:13:30
Ако е само за уламата, не е проблем да се подзида - нито ще натовари нещо, нито те бърка, че разтворът пие вода, нали отдолу е тенеке? Достатъчно е да спира пръските от вятъра.
Не казваш къде си, ама и без това не мога да ти помогна с оглед на място...
Re: въпрос за ремонт на покрив
18-05-2009 - 06:52:47
Abu, извинявай, че не писах къде е къщата - става дума за София, Надежда.

Ще се съобразя с мненията изложени по-горе и ще действам по въпроса.
Между другото ми дадоха идея да потърся една битумна лента, която при монтаж увеличава дебелината си до 5 пъти. Да имате идея кой продава такива неща?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход