Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви тухли за преградни стени?

Публикувано от arm2arm 
Re: Какви тухли за преградни стени?
22-04-2009 - 15:56:27
Емиииии, щом плащаш по 40 лв на м2.....очаквай и други подобни изпълнения от негова страна докато се заформят към 40 Евро/м2 smiling smiley
Re: Какви тухли за преградни стени?
22-04-2009 - 21:50:06
Петар, говориш само глупости в тази тема.
Re: Какви тухли за преградни стени?
22-04-2009 - 22:22:01
Що бе топуров ?
Според мен не може да се уговориш на 2 Х по-ниска от нормалното цена за труд и да очакваш пълна коректност от майсторите. Те това и правят сега, гледат как и откъде да си изсмучат допълнителни доходи.....
На мен 2007 и 2008 за 2 къщи средната цена за труд ( за груб строеж) ми беше около 100 лв/м2 РЗП.
То верно сега е криза, ама от 100 на 40 лв......разбираемо е че се опитват да го цакат. Би трябвало още първоначално да го усъмни нещо, когато са се съгласили на такава ниска тарифа майсторите.
Това исках да кажа, аз съм от тая страна на барикадата, не откъм майсторите.
Re: Какви тухли за преградни стени?
22-04-2009 - 23:17:10
Тоя номер вървеше докато имаше балон и свободни бригади нямаше за месеци напред.Сега едни познати искат да си правят къщи...единия има много хубава земя,но няма пукната стотинка,другите са малко по-добре с парите...ама пък нямат толкова,че да си купят цял уреден парцел...И сега правят проучвания из строителните фирми как реагират строителите като им доведеш потенциални клиенти за 4 строежа едновременно,раздалечени един от друг на по 20 метра.
Реакциите били...горе-долу такива:

Кризата е тук...само изчакай да свърши инерцията от започнатите строежи и ще видиш за какво иде реч.

Иначе...на мойте хора им казах,че така само си губят времето...есента цените ще са съвсем други...дано поне до тогава се раберат монолитни къщи ли искат или модулни.Че някой им е пуснал мухата за дървени къщи и сега само си седя и гледам цирк...глождят ги едни странни идеи...леко налудничави... :}
Re: Какви тухли за преградни стени?
23-04-2009 - 22:17:12
Колеги, покрай мазането с турбозола (сигурно вече направихме 20 къщи) съм се нагледал на какво ли не. И на строежи за 100 че и за 200 лева на м2 грубо строителство, а и на такива за 30... като цяло, колкото е по голяма икономията в грубия строеж, толкова по скъпо излизат после довършителните.
А и при ниската цена нямате аргумента да изисквате качество. Винаги може да ви се каже - ами за тия пари - толкоз smiling smiley
В момента почвам една къщичка за която са плащани 30 лв/м2. Ами поръчахме 6 палета кнауф за измазването, при нормално строителство отиват към 3 за тая квадратура... е и какво като я направихме тая икономия от грубото?
Търсете качесто, купете си дълъг нивелир и мастари, искайте да нивелират колоните шайбите и кофража...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход