Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колчета за трасиране

Публикувано от yasenp 
Колчета за трасиране
21-04-2009 - 18:26:50
Утре една фирма ще трасират парцела ми. Казаха ми да си намеря колчета, дървени.
Та, какви колчета всъщност ми трябват? Колко големи? и от къде да ги намеря?
Опитах се да им се обадя на телефона от който ми звъннаха но никой не вдига. Явно беше им свършил рабоното време. Бях подал заявка за трасиране от агенцията по Земеделието и Храните. Става въпрос за Пловдив.
Re: Колчета за трасиране
21-04-2009 - 18:35:46
Ако имаш скица виж колко точки има да се отложат на терена. Толкова колчета са ти необходими, имаш чудната възможност с някоя тесла да си направиш колчета от дъска, някъде около 50 см са достатъчно дълги, добре е да им сложиш една червена боя от горната част, че следващата стъпка след поставянето им най-често е едно безкрайно възстановяване/издирване...
Abu
Re: Колчета за трасиране
21-04-2009 - 18:37:41
Re: Колчета за трасиране
21-04-2009 - 18:43:54
Колчетата са от Маждравка фи-40 около 60 сантиметра , цената на орентиране и трасиране на 1 колче е 50 лева -минимум 4 колчета 200 лева . От някой склад за дървен материал подбери някоя чамова гредичка с подобно сечение -нарежи ги на нужната дължина и ги издялай ,заостри от единия край -отвори си една бира накрая *beer* .А колегата ме испреварил с картинка .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-21 18:51 от filmatoplo.
Abu
Re: Колчета за трасиране
21-04-2009 - 18:53:22
Бе, то може и по метър да се наложи да ги прави - ако е трева до пояс или лека почва да потъват много... След трасирането аз бих си бетонирал марките, щото съм губил и по-големи колчета, че плащах два пъти за една работа. Затуй и малките стават.
Re: Колчета за трасиране
21-04-2009 - 19:18:04
Ае...хем са дървени,хем не съвсем.По принцип трябва да има едно бая дебело ДЖЕлезО вътре...ма не съм сигурен до колко точно в БГ се продават такива колове.





Това нещо трябва да е достатъчно здраво,-все пак ти очертава границите.

За къщите напоследък ползват едни други...пак са от две части,пак са дървени,ама по средата има мека връзка-от нещо като гума.Колчето си седи изправено.Дори да го смачка някоя машина,след това то се изправя отново...обаче не мога да намеря снимка в нета на тоя вид колчета...

Не толкова отговорните колчета са те такива:

Re: Колчета за трасиране
21-04-2009 - 19:37:19
avatar
Леле Салвадор,
Ако ни видят тез хора кви чамовици се набиват по поляните.А иначе е добре да си вземеш спрей с боя и да пръскаш на точките и после колче.То така и така ще ти го дръпнат до седмица.Не взимай червено че всички я ползват.
Re: Колчета за трасиране
21-04-2009 - 21:53:02
А...да не мислиш,че там не набиват чамовиците...Това са някакви стандарти,дето се спазват ако всичко трябва да е по книга.В поне половината случаи се процедира като у нас с тия трасировки.
Re: Колчета за трасиране
22-04-2009 - 16:35:04
Благодаря за отзовалите се. Намерих колчета подобни от снимката. Само че кръгли по 60 см. от баумакс по 1.7 лв. бройката.

Трасираха парцела днеска, но, сега е на лице друг класически случай smiling smiley
Оказа се, че оградата (телена с циментови колове) на комшията е навътре с 1.5 - 2 метра в моят имот. И каккво следва сега? Трябва да викна друга фирма да готрасират пак?
Re: Колчета за трасиране
22-04-2009 - 16:41:02
yasenp Написал:
-------------------------------------------------------


> Трасираха парцела днеска, но, сега е на лице друг
> класически случай
> Оказа се, че оградата (телена с циментови колове)
> на комшията е навътре с 1.5 - 2 метра в моят
> имот. И каккво следва сега? Трябва да викна друга
> фирма да готрасират пак?
>
Наистина си е класика. Не ти трябва друга фирма, а съседа- да си тегли оградата на истинската граница.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход