Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви тухли за преградни стени?

Публикувано от arm2arm 
Какви тухли за преградни стени?
16-04-2009 - 16:35:53
Почваме да правим вътрешните преградни стени. Строителят ми казва да заложа да старата техника с единички, но аз клоня към Винербергер POROTHERM 12 N+F. Струват ми се по-добри и от към форма и от към здравина, а освен всичко друго излизат по-евтини. Кажете какво мислите.
Re: Какви тухли за преградни стени?
16-04-2009 - 16:46:07
Слагай Поротерма, не се чуди. Аз съм на всякъде с такива, ОК са.
Re: Какви тухли за преградни стени?
16-04-2009 - 18:46:09
По-здраво от 'единичките' няма - затова и се използват за шайби. Освен това се намират втора ръка (15-20 ст. парчето) и бият по цени другите. Проблем може да е, че строителите мрънкат, защото става по-бавно, но при теб щом те те навиват - действай. Намери си на старо и си направи истински преградни стени - с по-добра звукоизолация и по-здрави от тези с Поротерм или четворки.
Re: Какви тухли за преградни стени?
16-04-2009 - 20:10:28
При мен шайби никаде, затова и не е задалжително да е единичка. Ходих на две-три места за втора употреба - по 25-30 ст, само на едно място имаше по 20, ама те бяха пето качество. Смятам ги 8(толкова правят една винербергер) по 25ст прави 2лв. Като добавим и разтвор за 8 цената идва дори по-голяма от тази на голямата, която е по 2.15лв. Харесва ми и това, че зидарията ще стане по права. Единствено монтажа на тръби и дюбели ме притеснява. Някой с такива да сподели как стоят нещата. Петре?
Re: Какви тухли за преградни стени?
16-04-2009 - 20:17:17
topurov , той пита за вътрешни преградни стени
Какви ти шайби, кви 5 лева....
Re: Какви тухли за преградни стени?
16-04-2009 - 21:17:42
A шайбите да не са на двора,те може да са вътрешни или външни зидове
Re: Какви тухли за преградни стени?
17-04-2009 - 00:34:09
topurov Написал:
-------------------------------------------------------
> По-здраво от 'единичките' няма - затова и се
> използват за шайби. Освен това се намират втора
> ръка (15-20 ст. парчето) и бият по цени другите.
> Проблем може да е, че строителите мрънкат, защото
> става по-бавно, но при теб щом те те навиват -
> действай. Намери си на старо и си направи истински
> преградни стени - с по-добра звукоизолация и
> по-здрави от тези с Поротерм или четворки.

Това е истината!!!Даже се учудвам,че строител те навива.И не им давай да слагат повече от 1см в/ц разтвор м/у редовете.


Re: Какви тухли за преградни стени?
17-04-2009 - 00:55:07
Това с шайбите е доста важно...подсилените вътрешни тухлени зидове позволяват да се направи бетонната конструкция малко по-лека,без да се засяга съществено здравината и.То пак си е същото количество бетона,ама не е наблъскан само в плочите и колоните,а има и в стените.Ако се съди по резултатите от последното голямо земетресение в Калифорния,конструкцията е доста удачна:



Така,че...не ги подценявайте вътрешните зидове.Не знам защо у нашите майстори битува заблудата,че вътрешни стени могат и от картон да се правят,понеже нищо не носят.Много са си важни тия зидове...лошото е,че това колко са важни...се вижда при земетресение от шеста степен нагоре.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-17 00:57 от salvador.
Re: Какви тухли за преградни стени?
17-04-2009 - 15:36:26
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> topurov , той пита за вътрешни преградни стени
> Какви ти шайби, кви 5 лева....


Явно не си чувал за шайби от тухли !? Топуров казва , че се използват И за шайби , а не колегата да ги използва за шайби !
Re: Какви тухли за преградни стени?
21-04-2009 - 10:53:22
Взех решение в крайна сметка - ще ползвам единички за баните и кухните, а останалите с Паротерма. Там най-много някоя етажерка да монтирам, а толкова се надявам да издържи.
Сега, обаче имам друг проблем - строителя ми твърди, че зидарията на вътрешните стени не влиза в цената на грубия строеж. На всякъде било така, вярно ли е?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход