Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анализ на терена

Публикувано от salvador 
Анализ на терена
14-04-2009 - 14:31:35
Трябва ми малко информация за фирми в БГ извършващи анализ на терен или земен анализ.Не знам каква е българската дума за това...на няколко пъти вече ми говорят за геодезисти...ама нещо не мога да я свържа тая дейност с геодезията.Геодезическото заснемане го знам какво представлява...не е същото...Става въпрос за анализ на терен,който да включва:

-изследване с георадар
-определяне на видовете почва в дълбочина около 5-6метра (геоморфология май му казват на това)
-плътност на слоевете
-влажност и разните подземни отточни процеси.
-въз основа на горното-някаква сметка строителство с каква маса може да понесе тоя терен без да се стига до риск от пропадания,постепенно потъване и т.н.

По-голямата част от инфото реално зе взима от георадара,според неговите показания се пускат и сонди на 2-3 места.Има си софтуер за оценка и т.н.Само дето....не знам как е името на цялото това изследване на БГ,а 100% има някакъв термин.
Re: Анализ на терена
14-04-2009 - 14:40:33
Специалиста който ти трябва е геолог. Дали правят изследване с георадар незнам, но вземат проби от почвата (дълбочината на пробите се определя от конструктора в зависимост от дълбочината на фундирането), дават я за анализ в лаборатория и изготвят т.н. геоложки и хидрогеоложки доклад, служещ за изходна база при проектирането. *stop*
Re: Анализ на терена
14-04-2009 - 15:03:46
10х.
Май точно това е...

Георадари...би трябвало да има вече и в БГ...по света ги има от 20 години,ако не и повече.
Re: Анализ на терена
14-04-2009 - 17:09:27
avatar
*yes* *bow*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход