Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

изобретение

Публикувано от general 
Re: изобретение
21-07-2010 - 08:03:35
ТИХОМИР КУМАНОВ, управител на настоящата фирма „Куманов” ДЗЗД се занимава с осъществяване на проекти в сферата на строителството в продължение на повече от 12 години –


Пак ментелъци,защото ДЗЗД означава дружество по Закона за задълженията и договорите!Няма права и задължения по Търговския закон и минава метър при всички обстоятелства описани в този закон и съпътстващи една сделка!Няма право на производство и търговия без регистрация по Търговския закон!Много съмнителен е и тоя,дето ще му издаде БТО и подлежи на дебела санкция,тъй като стандарта на тухлите включва и варианти за налепени по страните елементи!Цялата работа е мушенгия от начало до край!
Re: изобретение
21-07-2010 - 10:32:30
И друго не разбрах - какво точно си спестява като дейност, след като все пак трябва да лепи изолация по бетоновите елементи? И при толкова много излишни фуги (макар и със зъбче) и многократно повече дюбелчета по ТИ... това не бих го направил за себе си. Евентуално, ако поне имаше технология, при която надеждно и евтино да залепи ТИ за тухлата, ок - нека го патентова, но в момента не виждам нищо хитро и полезно в цялата работа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-21 10:35 от king_for_a_day.
Re: изобретение
21-07-2010 - 13:07:02
Без да съм специалист ми се струва, че когато се прави изолация с цял лист се затварят и всички фуги, пукнатини и др.
Ако бъде по този начин, както се предлага тук, фугите са си факт, макар и стереопорни, което е още по-зле, защото ако мазилката някъде поддаде, много лесно краищата на стереопора в тези фуги да се оголят, да се начупят, да се разрушат.
Освен това интересно е как ще се съхраняват тези т.нар.. "тухли" /макар че в сайта тухрлата се предлага като вариант, а "изобретението" се демонстрира с бетоново оградно блокче, което,разбира се, е без коментар/ - това е практическки въпрос, защото обикновените тухли, като ги стовариш някъде, можеш да ги държиш там много време без да получат никакви повреди, докато тези не ми е ясно дали не трябва директно от цеха - на стената.

Патентовано е: : Официален бюлетин на Патентното ведомство
[www1.bpo.bg]
Бюлетин 02/2008 година
Издадени свидетелства за регистрацията на полезни модели от №1001 до №1020
стр. 50



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-23 02:43 от general.
Re: изобретение
21-07-2010 - 15:13:50
Quote
general
Имам проблем с тази личност и го проучвам, за да разбера мисленето му. Много ми помагате. Благодаря.
Без да съм специалист ми се струва, че когато се прави изолация с цял лист се затварят и всички фуги, пукнатини и др.
Ако бъде по този начин, както се предлага тук, фугите са си факт, макар и стереопорни, което е още по-зле, защото ако мазилката някъде поддаде, много лесно краищата на стереопора в тези фуги да се оголят, да се начупят, да се разрушат.
Освен това интересно е как ще се съхраняват тези т.нар.. "тухли" /макар че в сайта тухрлата се предлага като вариант, а "изобретението" се демонстрира с бетоново оградно блокче, което,разбира се, е без коментар/ - това е практическки въпрос, защото обикновените тухли, като ги стовариш някъде, можеш да ги държиш там много време без да получат никакви повреди, докато тези не ми е ясно дали не трябва директно от цеха - на стената.

Патентовано е: : Официален бюлетин на Патентното ведомство
[www1.bpo.bg]
Бюлетин 02/2008 година
Издадени свидетелства за регистрацията на полезни модели от №1001 до №1020
стр. 50

Мисленето му е на мошеник! Посочих ти две причини: нарушение на ТЗ и европейски стандарт,приет и в България-БДС/EN 771 и в трите части ,които касаят блоковете за зидария!Това,което е регистрирало Патентно ведомство не е патент а регистрация на полезен модел.Не са си направили проучване достатъчно коректно! Ми то за 350 лв. кво да проучват?Може да се атакува в съда успешно,който има интерес и е засегнат!Според мен целта му е ,както на повечето такива тарикати е да продаде "интелектуалната собственост-термо тухлата"на някой или няколко балъка,решили да превземат пазара с тази невероятна иновация !Технологията е в най-общи линии следната: заявка в съда за експертна оценка и остойностяване на интелектуалната собственост!Тази услуга е с държавни такси и с много ниска цена ,но експерта, "ако има очи" може да оцени иновацията на десетки и повече милиони лева! После се търсят балъците или сами идват.Обаче има и други тарикати ,които при сделката с тази интелектуална собственост могат и трябва да се каже твърдо успяват да приперат много пари включително и ДДС. Традиционно се пере с предмети на изкуството и интелектуалната собственост! Тази личност ми се струва много куха лейка и не ми се вярва да влезе чак в такива схеми и поскоро най-вероятен е първия вариант -да хързулне някой мераклия -балък за голямо забогатяване!
Re: изобретение
21-07-2010 - 17:33:44
Това ДЗЗД къде се регистрира, като не е по Търговския закон, къде може да се провери за регистрационни данни /адрес и пр./?



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-07-23 02:44 от general.
Re: изобретение
22-07-2010 - 11:57:51
Quote
general
Нямам проблем във връзка с "тухлата", а друг и е гадна ситуация, защото изглежда,че наистина "Мисленето му е на мошеник! ".Това ДЗЗД къде се регистрира, като не е по Търговския закон, къде може да се провери за регистрационни данни /адрес и пр./?
В конкретния случай във Варненски Окръжен Съд! ДЗЗД се образува само за конкретна цел и за определено време!Ако целта е постигната или времето изтече макар и без да е постигната целта дружеството се прекратява. Типичен пример на ДЗЗД е съдружието на няколко собственици на имоти с обща цел прекарване на тръбопровод за водоснабдяване на имотите си!
Re: изобретение
22-07-2010 - 21:08:20
Между другото, тази личност е и кандидат за депутат.

ВСИЧКИ ПРОПОРЦИОНАЛНИ ЛИСТИ И МАЖОРИТАРНИ КАНДИДАТИ ЗА ДЕПУТАТИ В 41-вото НАРОДНО СЪБРАНИЕ, РЕГИСТРИРАНИ В ДОБРИЧ
2009-06-16 @ 15:54 EEST

.....

ПП "НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА СПАСЕНИЕ НА ОТЕЧЕСТВОТО"
45 Божан Иванов Пейчев ПП "Национално движение за спасение на Отечеството"
46 Зинаида Донева Пантелеева ПП "Национално движение за спасение на Отечеството"
47 Десислава Белева Андреева ПП "Национално движение за спасение на Отечеството"
48 Тихомир Петров Куманов ПП "Национално движение за спасение на Отечеството"
49 Пламен Недков Нейчев ПП "Национално движение за спасение на Отечеството"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-23 02:44 от general.
Re: изобретение
24-07-2010 - 21:40:31
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 11:21 от Broker9.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход