Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос към експертите...

Публикувано от viktualia 
Въпрос към експертите...
10-07-2010 - 14:47:48
Предговор: ще питам за сглобяеми къщи - следила съм предишната тема, моля не ме препращайте натам.
Става въпрос за сглобяема къща около 100 - 120 м2. Ориентираме се към такава с метална конструкция.
След справка - google - гледаме основно две фирми.
И двата сайта са сравнително подробни, но работата е там, че е добре да ги чете някой, като вас, който разбира от строителство.
Сериозни сме и ще отидем и при двете фирми, но е добре картината малко да ми се поизясни преди да съм развъртяла телефоните.
Ще съм изключително благодарна за помощта!!! На това отгоре - бързаме!

Нещата са тук:

сайт и сайт
Re: Въпрос към експертите...
10-07-2010 - 21:08:42
Повече са фирмите.Даже тук имаше един човек,който предлагаше такива къщи,произведени в Турция.Там се правят профилите.
Има и други технологии за строителство на тоя вид къщи-не са само тези от двата сайта.
Re: Въпрос към експертите...
10-07-2010 - 22:38:24
Питай колегата Nikoloff !
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 00:26:48
Николофф нещо изчезна от форума, но съм 99% сигурен, че наистина разбира от тези неща. Сайта му е ekohome.bg... Опссс Не е той. На .com веднага ми излезе вирус. Нещо екохоме беше, но и в Гугъла на пръв поглед не го видях.

P.S. Ако му откриете сайта имам смътни спомени, че истинското му име не е "Николов" (ако ще звъните да го търсите де).
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 09:39:16
Quote
bulhomes
Николофф нещо изчезна от форума, но съм 99% сигурен, че наистина разбира от тези неща. Сайта му е ekohome.bg... Опссс Не е той. На .com веднага ми излезе вирус. Нещо екохоме беше, но и в Гугъла на пръв поглед не го видях.

P.S. Ако му откриете сайта имам смътни спомени, че истинското му име не е "Николов" (ако ще звъните да го търсите де).


n.nikoloff@abv.bg
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 11:53:31
Мерси много. Ще се свържа с Николов или както му е истинското име *ok*.
Наистина допускам че има и други фирми, даже съм разглеждала и още сайтове. Спрели сме се на тези най-малкото защото изглеждат най-сериозните, поне като и-нет присъствие информация и т.н.
Въпросите тук са следните, може би в първия пост на бях достатъчно подробна:
1. Ако вие бяхте на мое място - коя от двете бихте предпочели? Аз самата не им виждам разликите!!!
2. Тъй и тъй ще ходя на срещи - за какво да си отварям очите и ушите? /Ще ходим с приятеля ми, но той разбира колкото и аз/.
3. Допускам че срещите ми с фирмите също ще породят въпроси, които ми се иска да обсъдим тук преди да взема окончателното решение /гледала съм какво пише и в други форуми, но в този действително пишещите са в час *rose* на другите места са само общи приказки/.

Салвадор: със сигурност ще се доверя на родното производство - не бих живяла в нищо сътворено в Турция.

Още веднъж благодаря на всички! Ще продължавам да ви досаждам.
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 12:31:14
Quote
viktualia
но в този действително пишещите са в час *rose* на другите места са само общи приказки

Ако на това му викате "в час", по-добре да си наемете доверен консултант.
Цитат от от втория сайт:
"Външните стени на тези къщи трябва да имат коефициент на изолация под 0.2 W (кв.м °К) за ниско енергийните и 0.15 W (м² °К) за пасивните къщи."

Жокер:
1. Разбиращи и интелигентни хора, в едно изречение не обозначават един и същ параметър по различен (еднакво грешен) начин, дори наречен с измисленото понятие "коефициент на изолация".
2. Изолациите в строителството, без да съм изчерпателен, биват: хидро-, паро-, пародифузна, топло-, въздухо-, срещу капилярна влага + търговските "дишащи/недишащи", "нано-" и пр..
3. Сами преценете доколко, бързайки, ще успеете да вникнете в тези материи, като посочвам само една, не от най-отговорните, взимайки повод от цитата.

П.П. Не съм изчел, естествено, сайтовете. Накратко Ви поясних как ги чета/не чета - само до първата глупост.
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 12:45:06
Аз колежке viktualia,ако бях на Вашето място и съм избрал този тип сглобяеми къщи бих се срещнал с фирмите-производители главно да науча адресите на няколко техни клиента,настанили се в тези къщи преди най-малко две години и да ги пообиколя и на всяка цена да получа отзиви от обитателите!Две години е време през което са преминали сезонните цикли два пъти и впечатленията в голяма степен са са потвърдили!Бих отчел плюсовете и минусите споделени от обитателите внимателно и с корекция на българската народопсихология,която не признава,че потърпевшия се е минал ,съобразно класическата поговорка"Всяко зло-за добро! Бих преценил и според моите критерии за комфорт това което ще чуя от обитателите! Например аз съм чувствителен към шума а стените на тези къщи не предлагат прилична звукоизолация и ако къщата ми се окаже до първокласен натоварен път не ме очаква приятна отмора в домашни условия.Не се надявайте да получите качествени коментари по съдържанието на посочените сайтове,тъй като то е рекламно без никаква техническа информация, пък и всеки коментар би могъл да е подвеждащ! Затова посетете обитатели на такива къщи!Успех!
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 13:16:59
Благодаря на Любо и Фло!
Към Любо: Ето това търсех - човек, който ще открие грешка на "прима виста" - макар все още да не ми е ясно каква точно е тя.
Разбирам че е добре да увелича познанията си на тема строителство, но действително си имаме "технологичен срок" за да заживеем някъде, който вече е доста под девет месеца. winking smiley /разбираш ме правилно, нали/
Към Фло: цитат от първия сайт - "Почти винаги преди сключване на договор организираме и посещение на завършена от нас сграда или такава в строеж." - Много ще е важно дали ще удържат на думата си поне от тази гледна точка!!!
Може да не разбирам от строителство, но мога да преценя дали едно нещо е хубаво или лошо. Посещение на техен обект ще рече и среща с живеещите в него - съответно дискусии по въпроса как се живее в такова нещо, как е построено, дали всичко е било наред. Ако само за момент се усъмня в нещо - край! Същото важи и ако "нещо се случи" и не можем да посетим нищо построено от тях.
Все пак, що се касае до начина на живот в такава къща, то ние имаме представа защото сме живели в такава в Щатите - аз само един месец а приятеля ми две години, тъй че, ако е построена горе-долу по сходен начин то няма проблем нито с шума нито с отоплението. Просто сме решили да не е дървена - в Щатите сме виждали и как се строят а и как ги вдига торнадото /само по телевизията, де *bow*/ и това ни отказа от дървената конструкция. Освен това наш приятел си построи една дървена, тук в България, която за две години започна да се разпада, това пък ни отказа съвсем от дървото.
Ако на още някой му се чете - да чете и да казва, а пък аз още в понеделник ще се обадя на първите и ще уговоря среща и веднага ще дам впечатления, които да обсъдим.
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 14:12:27
Quote
viktualia

Към Фло: цитат от първия сайт - "Почти винаги преди сключване на договор организираме и посещение на завършена от нас сграда или такава в строеж." - Много ще е важно дали ще удържат на думата си поне от тази гледна точка!!!
*smiley_ahh*Вие как мислите? Дали аз,ако трябва да ви облекча чантата с 40000 евро ще Ви заведа в случаен и непредвидим клиент,вместо в устроено като в шоурум доверено лице?!*huh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход