Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗА стойността на строителството

Публикувано от 4ovek 
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 12:04:49
Няма. Гледах го тоя филм...
Миналата пролет си сменях работното място. Напуснах старата работа и уж щях да почвам на едно място, но се разсъхнаха нещата - тръгна кризата и белгиецът се уплаши от нашта част на Европа и в един момент ми писна да го чакам да се накани почнах да звъня тук-там, и след представяне, интервюта и пр. не на едно място ми казаха че съм прекалено квалифициран за тях с убийствения аргумент - "абе директори си имаме, няма кой да работи..."
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 18:52:45
avatar
Някъде голяма лапаница е падала братлета.....!
Моля,Др.Иванов да каже коя сграда в Сънито е негова - да я видя,да я снимам и взаимно да я изкоментираме.....
Сигурно ще се радвате..... spinning smiley sticking its tongue out

Чест и почитание
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 19:04:37
avatar
[vbox7.com]
Спец за другаря...... *pardon*

Чест и почитание
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 20:02:03
Нямаше ли един ваш колега - мисля, че беше markk, с една тема "Започвам да строя... пак!" Беше дал доста подробна разбивка на груб строеж на къща 450 кв.м. Та на същия този ваш колега беше дал цена от 250 лв/кв.м. Тези хубостници, които цитираш, по неизвестни за мен причина дават двойна цена. Значи някой зловещо лъже (100% надценка е доста свинска печалба).
В момента финализирам сделка за парцел около София (10 км от центъра) и тези цени пряко ме интересуват, още повече, че от един месец водя преговори за крайна цена с няколко строителни фирми, както и проучвам варианта с наемане на бригада + технически р-тел + надзор.
Ако някой от вас, строители се интересува от такова нещо, може да ми изпрати НОРМАЛНА оферта на ЛС. Плащам в брой и не се занимавам с никакви банки и пр. финансови институции smoking smiley
Къщата е с РЗП 180 кв.м. два етажа, възрожденски стил, без мазета и подземни гаражи. Ще се наложи дренаж (високо ниво подпочвени води). При добро предложение ще дам и допълнителна информация. Във всеки случай дивотия, като малоумната калкулация за груб строеж от началото на темата не ми се чете.
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 20:07:26
Нямам още сграда, имам един от най-добрите парцели с проект и разрешително за строеж от 2005 г., не го започнах, защото цените са ниски. Няма смисъл на такова уникално място да се продава под 1500. имам предвид Сл. бряг. А иначе живея когато съм там във [vechna-r.com] и мога да кажа, че строителството е много добро и качествено. Строителят строи основно в София и продава без никакви проблеми на цени около 3 - 4 пъти над прогнозираните от вас в момента. Всеки който смята, че не се строи качествено може да ми дойде на гости, там съм от 1 май. Пита на рецепцията за собственика на съседният парцел и ще го разведа из комплекса. Лошо, че след това ще се запъне и няма да му се тръгва, но все ще му намерим къде на спи.
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 20:09:42
Да на Маркк е темата ! Пиши му едно съобщение ! smiling smiley
Чими...... и не е дал цена , а е постигнал себестойност !
Той инвестира и строи този обект със свои средства !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-25 20:21 от MB2316.
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 20:35:54
Иванов, приятелче, пак ли сънуваш имоти! Човече, залагам 1:10, че ти имот НЯМАШ и никога няма да имаш - просто си беден като църковна мишка.



МВ2316, аз искам оферта, а не кожодерство! Върху себестойност от 250 лева сложи 25% печалба и смятай... 500 лева на квадрат за кв.м. груб строеж ще дам когато цъфнат налъмите и България излезе на четири морета. А оферти има вече достатъчно. Когато избера една от тях, ще я пусна във форума, но отсега мога да ти кажа, че цената е доста далеч от 500 лв/кв.м. И от 400 е далеч.
P.S. Плащам на завършен етап - изкоп, първа плоча, втора плоча и т.н.
Може и капаро да дам до 60%, но при откриване на акредитивна сметка т.е. строителя трябва да има лични средства :-)



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-25 20:47 от Чимиджимичамиджоми.
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 20:50:36
Чими , няма такива цени бе човече ! Мани ги КСБ-то , те не познават парите ! :]
Да допълня само - мисля да пусна една тема "Какво е груб строеж " , защото варианти съм виждал 1500 ....
При този вариант , който предлагаш за плащане , ти изключи бригадите като твои строители + доста фирми !
Аз имам пари , но няма да ти строя при този вариант на плащане . Лично мнение .
Ако помниш пуснах тема за аванса за строителство ..... май не си я чел !?
Хайде успех със строежа ! smiling smiley




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-25 20:57 от MB2316.
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 21:09:58
МВ2316, какво те притеснява при акредитивна сметка?!? Откриването и обслужването й са мой проблем!
По подразбиране това не са условия за бригада, но много бъркаш, че ще загубя доста фирми. До сега съм загубил под 20%. От това, което проучих до сега мисля, че няма да имам особени проблеми със строежа. Ноооо... бъдещето ще покаже.

P.S. Моля те, ако наистина не ти е проблем, пусни темата какво е груб строеж! Ще съм ти много благодарен, а и не само аз!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-25 21:13 от Чимиджимичамиджоми.
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 21:11:54
Аз не намерих фирма която да започне да строи без аванс. Другия начин е инвеститора да се занимава с организацията и да плаща за конкретна свършена работа - разчистване, изкопи, доставка на материали, труд за конкретния етап и тн. Тогава риска е че става бавно а и едва ли могат да се договорят отстъпки в цените на материала, същото важи и за труда защото всеки гледа да удари като за последно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход