Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗА стойността на строителството

Публикувано от 4ovek 
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 08:45:27
Ауууу , не бе човек . 450 евро е точната цена в момента до ключ !!! :]
Не съм гледал цените - вярно е .....
Но това е защото съм много ядосан на тая шайка от "ГОЛЕМИ" фирми , които си спретнаха рекетно сдружение !
100 % съм съгласен с теб за цената до ключ , защото тази сметка съм я правил като оферта преди няма и 10 дни !
Какво ни остава на нас тогава ? "Малките" фирми , които не искат обекти по ФАР и ИСПА .... ? ? ? Да си направим и ние един съюз и кво ? Е как какво - ще гърбим бригадите , както КСБ ни гърби нас !
Казвам ти много съм чувствителен на тема КСБ ! :g: :g: :g:
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 08:52:53
Чакай , че се сетих нещо !
Знаеш ли къде е разликата обаче ?
С.П. говори за сграда , сигурно не по-малка от 3000 м2 РЗП , затова не се съгласих много с тези цени . В КСБ , 500 м2 РЗП никой не ги брои за обект .
Нали няма да ме убеждаваш , че моите и техните допълнителни разходи и печалба са едни и същи ? smoking smiley
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 09:24:30
НЕ, и слава богу, защото иначе щеше да видиш обект през крив макарон.
А на въпроса какво можем да направим - ами сами сме си виновни, защото може като членове на камарата да се обединим и да вземем властта. Ама сме нещастнции и въпреки, че сме повече малките фирми от големите само си пишем по форуми.
Едва ли си ходил на събрания, където да се избира ръководство. Аз също.
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 09:32:09
Ама ти ме изненадваш, че си готов да обясниш, че фирмена цена от 450 евро за завършена до ключ жилищна сграда, без външните връзки е много.

Вие сепиозно ли говорите или убивате времето?
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 09:35:42
Работили сме заедно с тия тиквеници едно време !
Ти много добре знаеш защо се създаде тази структура !
Докато , ония нещастници не спрат да се бъркат в бизнеса , ще има и още политическо-бизнес камари и не знам какви си сдружения !
Кажи ми с какво са ти помогнали ?
Трябва да си много убедителен обаче !!! smiling smiley
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 09:39:32
Абе Иванов , ти не знаеш колко излиза сутерен , ама знаеш себестойност на цял строеж !?
Я си стой в другите подфоруми и си трай бе да му е....
Не ми спори , защото не си сложил още една тухла върху друга !
Ебати калъфите и професорите !
:g: :g: :g: :g: :g:
Усещаш ли се колко си досаден и неподготвен ? Кой ти каза , че има форум строителство та се навря като цирей тука !
Седи си на Сънито и лапай лайняните изпарения ! Фло ти го каза много добре между другото !
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 10:00:06
Младост, младост. Др.Иванов е виден строител, дъвал съм акъл къде ли не. Аз знам цените и на сутерен и на цял строеж. Не знам кой колко иска на определено място, затова питам. За всяко нещо има стандарт, включително и за цената. Нещо, която я определя. За грубото това е цената от 120Е/М2. Защото много дълго време беше такава, средно за страната, защото голяма фирма по утвърдена и стандартизирана технология строи на 120Е/м2. При определени условия някой искат 200, на други им е приемлива цена, защото след това продават на 1200, но стандартната цена на грубото е 120Е. Същото е със сутерена, няма как преди 2 г. за големи площи да е бил 60Е/или за малки да е бил 75-80/, а сега при почти същите цени да отиде на 200. Няма лошо и да е на 200, но ще платя на строителя с апартамент върху 1400Е. Или ще платя, ако всички строят на толкова, а след това ще го включа в цената.
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 11:04:12
Няма да коментирам нищо от теб , видни ми строителю !
Дори и горното не съм прочел !
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 11:21:06
4ОВЕК, напротив, казах го горе, че ако са такива цените сметката излиза тънка, имам предвид за хората като вас, демек, че работите за пари далеч под коментираните навсякъде 50-100% надценка. Щото имам идея за какво иде реч по организация и управление на специфичния персонал.
С две думи - вече явно не е като преди, а и трябва да се мисли занапред и ако не успеете да хванете нещо по програмите за изпълнение, дори като подизпълнители няма да ви е лесно...
То на кого ли е...
Re: ЗА стойността на строителството
25-03-2009 - 11:54:28
За съжаление си е така Стефан . Заради тези програми е направена КСБ !
ФАКТ ! Как иначе можеше да се работи чудесно и без тази структурка !? Е да , ще се намърдаме в някое перо като подизпълнители , ама сън няма да видя . Нали няма да ме питаш защо !? :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход