Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar

Публикувано от zipi 
LKK
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
23-03-2009 - 22:34:04
amam, ако стените са ти гладки има ПУ пяна за лепене на ТИ. В определени случаи си има предимства. Може да се поинтересуваш.
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
23-03-2009 - 22:34:49
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
23-03-2009 - 22:37:05
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> amam, ако стените са ти гладки има ПУ пяна за
> лепене на ТИ. В определени случаи си има
> предимства. Може да се поинтересуваш.


На тухла са, по-добре ще е да внимавам за дюбелите май.
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
23-03-2009 - 22:46:15
MB2316
А за нормите на дюбелиране ще науча от склада, според материала който съм избрал, предполагам?
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
23-03-2009 - 22:48:01
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
23-03-2009 - 23:24:50
И двете изолации са компромисни.
Проблеми при ЕПС най-общо-тежък,рони се,старее по-бързо,иска стабилна хидроизолация.ОК,сега има разни лепила на база стиробитум,силикони,нам си кви химии...Да кажем,че проблемите му са преодолими в някаква степен.
ХПС е за външно-по-лек,по-твърд,по-устойчив,по-добра изолация при една и съща дебелина с ЕПС-то.При него проблемите са свързани със самата технология на производството му.Използват се фреони в доста сериозни количества.Това са разни газови смеси от CFC групата-фреон 14 и нагоре.Фреон 12 не се ползва,забранен е.Но това не решава проблема,защото стареейки,ХПС-то изпуска тези газове в атмосферата.

При ЕПС продуктът на стареенето е далеч по-безвредният пентан.

Лошото е,че така или иначе след 10 години и двете изолации са за боклука,понеже голяма част от газовете в пяната са излетели и на тяхно място е проникнал атмосферен въздъх с влажност деведесет и нещо процента-както дойде.Стиропор се ползва масово над 20 години,изпитвани са 20-годишни проби и загубата на качества е сериозна във всички посоки.
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
24-03-2009 - 00:10:52
Ще се наплаши много човека и ще се откаже! Екструдирания полистирен за мен е по-доброто /ХПС/!Производителите твърдят,че съдържа 95-98% въздух,а не газове,останалото 5-2 % е полимер на стирена,което е пенебрежимо малко дори при разлагане! Друг е въпроса,че аз не харесвам външната топлоизолация и бих я сложил евентуално само на южното изложение!Само ще добавя,че ние консумираме храни пакетирани и поднесени в тоя материал всеки ден-кафе ,сандвичи в чинийки,кайма в чинийки и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-24 00:14 от фло.
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
24-03-2009 - 10:21:56
amam Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря. А трябва ли да внимавам за определена
> марка, какво лепило би ми препоръчал и достатъчни
> ли са 5см за къща? Знам, че тия неща трябва да ми
> ги кажат майсторите, но ми се струва, че освен да
> лепят и да щпакловат друго не знаят, но пък
> работят евтино.


:] E няма как "Маисторите" ти хем да работят евтино, хем да знаят какво правят всъщност :]
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
24-03-2009 - 19:26:33
:] И ти си прав ! *ok* *ok* *ok*

То , май остава най-скъпия вариант - двоен зид с вата между тях ...... Или пък не е ? ? ?
Re: steriopor: niakoi znae li kolko struva 1 kv metar
24-03-2009 - 21:57:18
Двойния зид е много читав вариант,но има два проблема-първият е,че трябва да си е конструктивно заложен,а вторият-че това в БГ изобщо не виждам като кой ще го изпълни както трябва в БГ.Хич не е просто като технология и няма само един "правилен" начин да се направи...десетина са.Английския двоен зид е наистина с една идея по-различен от щатския но е различен.

[www.maconline.org]

[www.cavalok.com]

По-конкретно-при англичаните е определяща здравината на самия зид и разпределението на разширенията.Тия не слагат никаква вата...това са започнали да го правят чак 80-те.До тогава блъскат в кухината между двата зида сгурия и пепел от промишлените пещи.
Разните вати в двойния зид ги вкарват американците,на които всъщност дължим голямото развитие на "ватената" технология около началото на миналия век.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-24 22:15 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход