Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 14:17:17
Само мазилка или топлоизолация с минерална мазилка ? Стефан е прав - силиконова !
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 15:16:26
Ства дума само за минерална мазилка.Ами тъй като в крайна сметка не съм много навътре ме грабна препоръката на фирмата която съм ангажирал.На въпроса кое е най-добре те ми споменаха и за силиконовата.По точно за система Термофлекс класик, но така това идваше по-скъпо.
Също така ми казаха че няма проблем върху минералната мазилка да се слагат фасадни бои на силиконова основа.Общо взето не искам да правя никакви компромиси с качеството, имам чувството че не ми казват най-добрите варианти за да не ме стряскат с високи цени и да се наложи да замразявам строежа :ami: .
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 15:25:37
Абе Иво , в момента Топлоизолация с минерална мазилка е около 35-38 лв/ м2 Хайде аз да те стресна , пък твоите които си взел вече , да са ти музика за ушите ! Ми като си ги взел какво правиш във форума ? smoking smiley Според мен Термофлекс е система за топлоизолация , а не само мазилка !? Не го твърдя със сигурност , но така ми се струва .



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-09 15:41 от MB2316.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 15:54:07
Проучвам независими мнения за качаството на някои материали winking smiley Ами още не сме се взели и за довършителните работи, тъй като не знаех как ще съм финансово първо се договорихме за грубия строеж, а впоследствие според възможностите ми за довършителните ново договаряне, което в момента тече.
Просто от всичко по довършването-изолации,мазилки,дограми,врати,цокал,отоплителна система,ограда с ковано желязо,декоративно оформление на двора,най-мътна Индия са ми безбройните варианти за изолация и мазилка плюс боядисване на фасада, а и това ми се струва може би най-важната част, за това реших да подпитам.
ozi
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 15:57:29
Здравейте колеги,

И на мен ми предстои строеж, 2 етажа; 150м2 ; в момента чакам 14 дневния срок и до 2-3 дни ще взема РС;
Малко ми е рано да мисля за изолации и мазилки , но дали според вас може да се получи изолация, отгоре с пръскана варова мазилка - така може да се спестят около 10 лв на м2 ???
smiling smiley
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 16:08:44
Онова пръсканото Ози , което си виждала по старите блокове и къщи е рецепта от Бял цимент , мраморно брашно и Ц-200 май имаше вътре . Вар , не знам как ще е !?
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 16:13:33
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Проучвам независими мнения за качаството на някои
> материали Ами още не сме се взели и за
> довършителните работи, тъй като не знаех как ще
> съм финансово първо се договорихме за грубия
> строеж, а впоследствие според възможностите ми за
> довършителните ново договаряне, което в момента
> тече.
> Просто от всичко по
> довършването-изолации,мазилки,дограми,врати,цокал,
> отоплителна система,ограда с ковано
> желязо,декоративно оформление на двора,най-мътна
> Индия са ми безбройните варианти за изолация и
> мазилка плюс боядисване на фасада, а и това ми се
> струва може би най-важната част, за това реших да
> подпитам.

Здравейте, Иво.
Отворете си профила, имате лично съобщение. smiling smiley *write*
ozi
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 16:20:26
Изпратено от: MB2316 (IP съхранено)
Дата: March 9, 2009 04:08PM


Онова пръсканото Ози , което си виждала по старите блокове и къщи е рецепта от Бял цимент , мраморно брашно и Ц-200 май имаше вътре . Вар , не знам как ще е !?


Май това имам в предвид точно, ама дали ще стане? А ако се сложи вътре и една бака силикатна мазилка???? На мен ми харесва пръсканата мазилка, обаче дали може да се задържи върху изолацията??? smiling smiley
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 16:24:40
Върху стиропора , се прави шпакловка с мрежа и теракол и отгоре слагай каквото искаш?
Abu
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
09-03-2009 - 17:04:59
Абе не помня вече - с Гогол я смятахме преди време тая работа и съм останал с впечатление, че не става. Май беше 10-12 кг/м2, та затова.
Бяла циментова шпакловка не ви ли устройва (независимо дали с или без топлоизолация)? Аз така си направих и съм доволен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход