Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 10:58:03
Уважаема , казах ви вчера. Ако ви устройва цената , заведете хората на местото , разгледайте с тях , вижте дали те ще спят на обекта (или поне част от тях) за охрана, уточнете подробностите и стройте ! Сигурен съм , че ще имате и по-ниски оферти , но има опасност някой само да ви зарибява и после да ви излезе през носа тази ниска цена ! Почти съм сигурен ! Още повече , че бригадата не е юридическо лице и им дреме - дигат си чукалата и....... "беж лиске да бягаме" ! С кой ще сключите договор ? С всеки поотделно ли ? То не , че в БГ договорите са някаква сигурност , но все пак .
При вашата квадратура РЗП 10 лв./ м2 с колко вдига цената ? С 1500 лв. или малко повече ? Не е фатално според мен дадете и 45 и 50 лв/ м2 , но тогава хората ще са наистина силно мотивирани да работят !
Успехи ! *ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-07 10:58 от MB2316.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 11:30:12
avatar
Значи 16 000 лв. само труд.Уточнете какво точно се включва в тази цена.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 12:09:34
Снимки на парцела
[file.qip.ru]
[file.qip.ru]
[file.qip.ru]

и една лятото
[file.qip.ru]

l
3д на къщата, защото самите планове не можах да ги кача,
[file.qip.ru]
[file.qip.ru]
[file.qip.ru]

иначе височината която се вижда от север е друга улица. Височината която е в нашето място е терасирана и не е свлачище викали сме и геолог да я гледа.

ето и ситуацията:
[file.qip.ru]

Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 12:19:51
Ярема е много хубаво място в действителност ! Южен склон на Витоша , абе ..... суперско е ! smiling smiley
Малко архитектурката е типично "Яремска" , ама ......
smiling smiley Какви фотоволтаици се побират на тоя скатен покрив ..... мааалиииииии :]
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 13:33:13
Току що разбрах, че бригадата вече е вдигнала цената - това не ми харесва sad smiley като разбера подробности ще пиша...
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 13:45:45
Да не би да са ходили до горе с някой и да са видели ситуацията !
ПАК ще Ви попитам - Ще сключите ли договор с тия тъпаци ? Ако да в качеството на какви те биха го подписали ?
Не ми отговаряте , сигурно умишлено , но аз се стремя да ви предпазя , защото това вдигане на цените ще го чуете пак по време на строежа ! Обещавам ви го !
И най-добре си вземете някой едричък тип и им хвърлете един бой на тия селяндури и не преговаряйте с тях повече !
Те ви пробват в момента ! Вдигнали са цената ! Обадете им се и им кажете цена 38 лв/ м2 и ако искат ! :g:
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 13:55:33
далеч сме от подписване със сигурност. Ще търсим и други оферти. А за обаждането и казването на цената сериозно се замислям, но засега ще запазя спокойствие.
Скоро ще напиша новата цена и какво се включва в нея, чакам да ми кажат информацията.
Защо в България, за да строиш трябва да изкараш второ висше, в моя случей ще е трето. Всеки гледа да те излъже и измами. Не може ли просто да си свършат работата качествнно и съвестно - за каквото им се плаща, както аз си върша своята. sad smiley
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 13:58:22
За 17 години в тази сфера , познавам до болка "майсторската" психика ! Обадете им се и им кажете , че не ви устройва цената и чакайте 1 час пък после напишете какво са казали след като те отново са ви звъннали ! :] :] :] Тарикати нещастни ! :] :] :]
Далече сте от подписване на договор ..... ама с кого ? ? ? С група физически лица , събрани набързо от един по-отворен г.з !? Аре стига с тоя Указ 56 !



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-07 15:09 от MB2316.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 14:01:04
sisill Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> Другата седмица ще подаваме документи за
> разрешение за строеж и скоро ни чака приключението
> : Да строим в България!
> В момента знам че цените на строителните материали
> и на работната ръка са паднали, но нямам никакъв
> ориентир. Може ли да ми помогнете с информация
> за:
>
> - добра бригада която работи в района на София -
> става въпрос за вилна зона Ярема това е над
> Железница.
> - цени на тухли
> - арматура
> - бетон
> - покрив - дървен... и т.н.
>
> Мога да дам и повече подробности за строежа, ако
> ще ви помогнат...
> Благодаря на всички които се отзоват


Здравейте!
Изпратил съм Ви лично съобщение в профила Ви. smiling smiley
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 15:09:15
сисил,прочети и другите теми за строителство,много от хората които са се сблъквали с такива неща препоръчват винаги да имаш една бригада в повече под ръка,и ти не се намираш в българия а в булгаристан,родното място на бай ганювчината,ако беще толкова хубаво в бг-то нямаше да има над 1 милион постоянни емигранти sad smiley .дано едно от визшитата да ви е психология.и както казва мб2316 трябва да има някой едричък със вас,не е за сама жена работа *yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход