Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 17:20:52
Ами всеки проект е индивидуален ! Все пак това не е хляб , за да е с разлика 5-6 стотинки . smiling smiley Виждах скоро оферта само за труд 95 лв/ м2 ! eye popping smiley Устройва ли ви ? Сигурно не ! И мен не би ме устроила , но е факт !
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 17:24:15
avatar
Ами ,споменават се,как да не.Друг е въпроса,че евтиното не винаги значи добро.В Бургас има фирма,която оферира цени от 170лв за груб строеж с материалите,ей така,на ангро и ми е много интересно как я формират ,без да са видели планове и терен,и какво включва.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-06 17:32 от markk.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 17:42:16
Довечера ще кача планове и снимки на терена, а разбивката вече я постнах. Надявам се това да улесни и да може да ми кажете дали офертата е добра. Аз със сигурност ще потърся и други бригади и фирми за оферти, все още имам време за това.

Благодаря ви много за отговорите досега, всяка информация ми е полезна...
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 17:45:19
avatar
sisill Написал:
. да може да ми кажете дали офертата е
> добра.
>.
>
...
>


Ние всъщност не знаем каква е. smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 17:53:48
Така или иначе, щом трябват плановете и вида на терена, за да се каже мнение, ще ви я напиша като пусна тази информация.
Просто приятеля ми ходи днес при тази бригада и ми е казал само общи цени без точно какво се включва в тях, така че като разбера всичко в подробности ще го напиша.
Не искам да ви затрупвам с информация без да съм сигурна в достоверността и.
Както каза "товарене,разтоварване,транспорт,ограждане,почистване,пренасяне, нощувки ,осигуровки,ръчен изкоп,декофриране и др." могат много да вдигнат цената, а аз незнам дали е включено всичко това в офертата.

Само за спането знам, че си имат фургон и ще спят горе на мястото.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 21:40:51
sisill,за пловдив цената на труд е около 35-40 лева,така че за софия или околностите се ориентирай плус минус 5 лева,това за груб строеж,много зависи после дали те ще довършват,ако е така могат да ти направят отстъпка във цената.трябва да можеш със 150 евро да извършеш грубия строеж,не забравяй че желязото падна на 0.60 стотинки на килограм без ддс,а беше почти 2 лева.материалите ще се коригират малко надолу през следващите месеци.с 250-300 евро трябва поне да завършеш до клуч,направи горе долу сметка като например: толкова желязо ь по толкова пари=на толкоз така за останалите материали труд дървесина и платна както и транспорт,като събереш всичко това плюс 20 процента и готова,поне за сега времето работи в твоя полза за материали и труд winking smiley
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 21:47:52
В София няма все още на 60 стотинки заготовка ! Не желязо , а заготовка !
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 21:56:33
затова казах желязото,заготовката е в порядъка на 10-15 стотинки на кило отгоре. *pardon*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 10:46:42
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
07-03-2009 - 10:47:17
заготовка намерих 1лв кг с превоза - предоплагам че е добре
а цената на бригадата е точно 40лв кв.м
май офертата е добра...
каза ли са:
5500 основи, по 3500 останалите 2 плочи; покрив 140 по 25 лв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход