Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 15:01:41
avatar
Хиляди пъти съм го казвал-искайте ОБЩА ЦЕНА,а плащанията ги разбийте на етапи-за ваше добро е.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 15:02:49
Имам в предвид че тук във форума не попаднах на конкретни мнения за цени. И не мога да разбера добра ли е офертата....
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 15:05:15
avatar
Посочването на цена,без да се видят проектите и да се уточни какво се договаря е говорене наизуст,т.е. зарибяване.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 15:06:19
ами предложиха ми обща цена без материали и с материали за извършване на грубия строеж. Не сме говорили за начина на плащане, още не сме стигнали до там просто ми дадоха оферти с мои материали и с техни материали и не знам дали е добра офертата.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 15:08:20
avatar
А проекти показахте ли им?

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 15:31:11
Охраняват, ако не те, друга фирма ще ти дадат, слагат си будка и спят там. Но не е евтино, това е докато не вдигнеш и затвориш. после вече СОТ.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 15:35:43
Проектите са показани, и разбивката която постнах тук. Плащането:
на етапи:
малко аванс и после на залята плоча се плаща завършеното до този момент
после пак малко аванс и остатъка при следваща плоча и т.н.
Показан е проекта от архитекта другите ги чакаме всеки момент...

А хората си закарват фургон и спят там - казали са че за 2 месеца и половина мислят че ще стане
какво мислите
довечера ще се постарая да кача снимки на и плановете за по голяма представа
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 17:06:08
Ако ви устройва цената , ги взимайте , а не се разпилявайте да търсите под вола теле ! Само ще загубите време и нерви !
Марк , скоро го казах това за мазилката на един бъдещ собственик на къща !
Благодаря ти за изказването за мазилките и слягането на сградата ! *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow*
Аман от това бързане ей ! smiling smiley После - "ама защо латекса се е спукал " ?
Ми не е латекса , а по-надолу ! *ok*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 17:07:43
avatar
Могат ,зависи каква организация ще се създаде ,колко човека ще работят и с какво качество.Аз успях за 37 дни да завърша 460м2,но не се е спирало да се работи.Малко си противоречите,като казвате,че не са Ви дали конкретни цени за труд,а след това ,че са ви дали цени с материали и без,т.е.само труд.Не би трябвало да ви интересува чак на каква цена ще Ви кофрират една колона , ще забият 1 пирон или ще качат 2 тухли,за Вас е по-важно да знаете ,че накрая като разделите цената на РЗП да се получи сума,която Ви удовлетворява и бихте платили.В противен случай,разбивайки цената по позиции,може да се окаже ,че е много висока,като се сборуват различните СМР,а и рискувате да изпаднете във формализъм или да се пропуснат някои позиции(като товарене,разтоварване,транспорт,ограждане,почистване,пренасяне,нощувки,осигуровки,ръчен изкоп,декофриране и др.),които не са посочени в разбивката на количествената сметка и да се окаже,че ги дължите допълнително.Ако строите с бригада си калкулирайте и допълнителните разходи,които ще имате,и които трудно подлежат на точна разбивка.Като разбивате цената,отчетете и факта,че имате разминаване(12-13м2) между квадратурата,която посочвате и размерите ,които цитирате и готово.Желая Ви успех. smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
06-03-2009 - 17:17:01
имах предвид че във форума не се споменаха примерни цени на труда. А те ми дадоха цени но сега нямам с какво да ги сравня... sad smiley и не мога да преценя дали са добри или не, както незнам дали не са мошенници - в този форум съм чела, че ако някой дава много ниска цена значи има нещо гнило.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход