Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв лак.....?

Публикувано от gogol 
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 16:56:29
avatar
Гоголе,защо не казваш,че е спешно,бе човек.Първо паркета трябва да ти престои 10-15 дни в помещенито,в което ще се монтира.Ако и при лепилата държиш на двукомпонетно,пробвай с "Tarbikol pubi",то е и полиуретаново,или "Bona bond h 790",то е с ниско съдържание на вода,мисля,че беше 10-11%,подходящо за циментова основа,каквато предполагам е и твоята.Хайде успех и да не забравиш да грундираш основата първо. *ok* smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 21:09:36
avatar
Проблемация колеги......
От последният валял дъжд замазката леко се е понапила с водица влязла от терасата и сега имам мокра/влажна/ основа.....Имам грундове,но ще ми е приятно да чуя и вашите предложения или препоръки.... *huh* *yes*

Чест и почитание
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 21:30:12
Гоголе, аз те имах за спец в хидроизолациите, а кво стана...

...което ме подсети днес, че отдавна не се е коментирал "Вандекс" и за де разВОДнявам темата ще съм благодарен на специалистите ако напомнят за теми с хидроизолациите - 60 кв.м. плоча на дърварник на приятел тече яко....
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 23:19:27
avatar
Или изчакай да изсъхне, или вкарвай техника за отвлажняване. Никакъв грунд няма да те спаси, или ако те спаси ще е само на теория - на практика всичко ще си е за твоя сметка.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Какъв лак.....?
23-02-2009 - 07:45:40
avatar
Ако не е много,пробвай със сешоара на жената,включваш го на мах smiling smiley ,не гледай,че се смея.Можеш да използваш и обстоятелството,че влажността на въздуха е най-ниска при снеговалеж.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Какъв лак.....?
23-02-2009 - 15:55:35
Ползвах и Садолин, но вече не, Levis или Sikkens
Re: Какъв лак.....?
23-02-2009 - 17:59:46
avatar
R.Velchev Написал:
-------------------------------------------------------
> ... Levis или Sikkens


Те вече са една фирма....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Какъв лак.....?
23-02-2009 - 18:03:54
avatar
R.Velchev Написал:
-------------------------------------------------------
> Ползвах и Садолин, но вече не, Levis или Sikkens


Абсолютно съгласен,само дето са много скъпи-последно купувах лак за камък"Levis"-20лв. и понеже го препоръчват с разредител "Sikkens"-купих и от него-14лв.,перфектни са,но много ме подразни това,че в оригиналната опаковка на производителя на английски пише,че с 1 кутия се покриват 16м2,а в побългарения превод на етикета на вносителя квадратите са 20,а аз съм такова говедо,че излъжат ли ме веднъж,после ако ще и без пари да ми го дават-няма да го взема. Да съм гледал и да съм чел и на двата езика,но кой да предполага-не ми стигна и обикалях като улав по магазините,защото на всичкото отгоре го бяха и свършили. :g: smoking smiley .А истината е ,че на първа ръка успях да покрия 14м2. :]

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Какъв лак.....?
23-02-2009 - 19:52:48
avatar
До тук споменатите нищо не ми говорят...
Дайте и малко инфо поради каква причина сте се спрели на тях...... *huh*

Чест и почитание
Re: Какъв лак.....?
23-02-2009 - 22:43:08
avatar
Понеже попита за двукомпонентни такива,тия които съм посочил според моя опит са най-добрите в ценовия си клас.Най-голямото им предимство е ,че са екологично чисти,на водна основа.Съобразих се с това ,че дървото ти е ясен и е задължително да запазиш колкото се може по естествен цвят,като единият лак,който съм препоръчал го наричат "невидима защита" именно затова,че не променя цвета на дървото,като същевременно имат отлична износоустойчивост и са подходящи за циментова основа.Разбира се ,на пазара има най-различни суперскъпи видове,но нали трябва да има и съотношение"качество-цена".Аз споделям моя опит,като не ангажирам никого с него,нека и други да споделят своя-нали в крайна сметка затова сме в тоя форум smoking smiley smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход