Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв лак.....?

Публикувано от gogol 
Re: Какъв лак.....?
24-02-2009 - 08:32:07
avatar
Малко ме притеснява факта че са на водна основа....
Не знам до каква дълбочина ще попият и дали защитата ще е ефективна....?
Не живея още там,а сигурно ще се нанеса към септември-така че миризмата не ме интересува,а и мога да чакам поне 7 дни да изсъхне...
Избрах ясен понеже е най светлото дърво,а и точно пред мен има дърво и допълнително затъмняваше помещението.Искам да остане в естественият си цвят... *yes*

Чест и почитание
Re: Какъв лак.....?
24-02-2009 - 09:21:59
Ползвах обикновени български, на най-добрата фирма, не издържа и 2 месеца, ползвах Садолин, става, но на закрито, на директно слънце и дъжд не издържа, за 4 години един външен парапет 4 пъти го прелакирам, затова и Сикенс
Re: Какъв лак.....?
24-02-2009 - 11:47:21
Gogole,

Паркета ми е на Демет, слагах го 99 год в новия тогава апартамент. Влагата беше феноменална - строено с Итонг под небето, затворено зимата, като сюнгер бяха стените, запечатано отвън не само с изолация а и с бял врачански с циментово мляко. Но, сложихме паркета, мерак.. Дв пъти го пререждах, още повече беше реден като дюшеме в хола - на дълго, паркетините 60/7.5, щеше да бутне стената, изду естествено. После лятото отвори фуги...
Трети път го прередих . всеки път със Садолин работеха и кит си правеха от лака и брашното от цикленето.
И така заспа д преди 3 год. Тогава правих ремонт, вдигнах го целия махнах отдолу корковата подложка и найлона и го наредих пак с лепило.
Сега гледам че лятото отваря фуги , есента и зимата ги затваря.
Руснаците пишат за най-добрата технология за паркет - лепен или кован върху плоскост. У нас също го предлагат, на тънко осб, но искат майка си и баща си.
При тъст ми в нов апартамент преди да сложа паркета преди 2 години намазахме пода с изолация - италианска, не помня марката. Слагаха го от една малка фирма, на булеварда от Студ град към Младост покрай канала долу в ниското един от блоковете след ИНД Комерс (Хюндай) в сутерена им е офиса и магазина, от пътя се вижда, пише Паркети. За две години не е мръднал неговия паркет - реден е на житен клас (паркетините са дълги тънки, ако не бъркам 3/35/1.8) по три в посока, стана много здраво. В другата стая е на квадрати, също. Лакираха с испански лак на водна основа, еднокомпонентен, матов, до момента нямам забележки.
Там залепиха паркета, след като изсъхна изолацията (24 часа, на хелметекс приличаше, на кутията си пишеше на италиански, че е основа за полагане под паркетини)
Иначе влажността на плочата, която мериха и решиха да го слагат бе около 11% - висока, просто апартамента беше нов...

Имай предвид, че с лепенето съсипваш паркета, в смисъл пренареждането задължително, ако успееш да ги извадиш цели паркетините, става пак с лепене....
Ако е сухо, равно, ако сложиш подложка и/или запечаташ отдолу срещу влагата и паркета е читав, може и да не го лепиш, като го направи майстор (е това е проблема, като във всичко), с разпънките в края и т.н. после ще е ок поне няколко години.
от фугата на естествен (български) паркет не можеш избяга, това е жив патериал, поема и отдава влага. Друг филм са вносните, там е фиксирано всичко. лакирано, слоеве и т.н., само с клипсове се монтират някои, но и цената е друга, макар да е въпрос на сметка - 50-60 кинта за български паркет плюс още поне 20 (мин) за мазане, лепила, циклене, редене и т.н. плюс консумативи е ли равно на цената на вносния с клипс...
Помисли си, а и идва Стройкото - там ще ги огледаш всички видове.
Успех!
И ще питам за изолация, че нещо май ми просмуква терасата ....Изомат...
Re: Какъв лак.....?
24-02-2009 - 17:15:40
avatar
STEFAN_B ...Благодаря за отговора- беше ми полезно......
Относно терасата - давай да видя какво става-ще помагам естествено... *bow*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход