Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Боядисване след машинна гипсова мазилка

Публикувано от 4ovek 
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
30-01-2009 - 16:21:35
За съжаление, въпреки уговоркат ми с изпълнителя на машинната мазилка да има идеална гладкост и готовност за грунд и боя, оказа се че въобще не се получи така. На следващата къща ще знам. Парен каша духа...smiling smiley
За да не е "почти" идеално, при мен се наложи на места частична фина шпакловка, а на други - по цялостна. Уж всичко изглежда на сивия Кнауф много гладко, но като почнеш да се вглеждаш, има малки резки от циклата, леки неравности и пръски от маркуча (напр.по тавана). Та започваш с тия малки корекции, като без да искаш направо преминаваш на цялоста шпакловка, защото се оказва по-бърза. Колкото и да се взираш, все ще пропуснеш нещо, дори и с насочена лампа. А всичко това се показва на латекса.
Ето защо, може би ако се посмята малко, машинната варо-циментова мазилка и тънка шпакловка може и да е по-оптимален вариант. Но всичко зависи от окото и критерия на клиента... smiling smiley
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
30-01-2009 - 20:36:35
На некъдърници попадате. И мен ми се паднаха такива , понеже бързах за 200 лева 3 дни плескаха едно студио - шкурки-мурки ужас . После намерих професионалисти ама късно .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-30 20:40 от filmatoplo.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
30-01-2009 - 21:38:48
Като чета постовете по-горе с всички сложни термини и десетки операции се чудя за бояджийство ли говорите или що *xxx* От скромният си опит с баданарката мога да кажа, че така както го описвате изглежда наистина ужасно сложно , но всъщност не е *pardon* Ето го на мазето ми: сложих гипскартона, облепих и шпакловах снадките и ъглите, шлайфах, сложих си един грунд и написах с фулмастер "Готово за боядисване"! Еми стана великолепно smiling smiley Еее, къде е голямата сложност?

Za Tavan

[url=Za steni!]http://www.behr.com/[/url]

Хайде със здраве *drink1*
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
30-01-2009 - 22:02:44
Адресът на Гето : "За стени" не беше се получил, та вижте го по-долу :

Za steni!
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
30-01-2009 - 22:24:03
Благодаря Начев,

Но По-скоро ето това исках да пусна: [www.canadianhomeworkshop.com]
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
30-01-2009 - 23:59:59
Малко и от мене след добра машинна мазилка.Удряте един грунд.После един бял латекс.Където има поправки се правят.Шкурене.Два пласта латекс и готово.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
31-01-2009 - 09:28:21
Ами Гето по принцип не трябва да има никакви операции след гипсовата мазилка , а направо да се минава с боята, ама това се оказва у нас само на книга.
Иначе ще цитирам как се приемат мазилки според нашите наредби:
"1. Мазилката , както и всеки от пластовете, да бъде здраво захваната за основата или по-долния пласт.
2. Повърхностите трябва да бъдат равномерни, гладки, с добре оформени ръбове и ъгли, без петна от разстворими соли или други замърсявания и без следи от обработващите инструменти.
3. Мазилките не трябва да имат пукнатини, шупли, каверни, подутини и други видими дефекти.

Специалните и декоративни мазилки по външен вид трябва да отговарят на предварително изпълнените и утвърдени образци - еталони."

Ето какво пише и за гипсовите мазилки, от времето, когато не са ползвати готови сухи смеси:
"Гипсовата мазилка, ако няма други изисквания в проекта, се изпълнява от два пласта. Първия пласт се прави от гипсопясъчен или варопясъчен разствор. Втория пласт се изпълнява от чисто гипсов разствор с дебелина до 3мм. и се заглажда. За подобряване обработваемостта и за забавяне свързването се допускат добавки, които не предизвикват петна и избивания и не повишават хигроскопничността на мазилката."

Искам да обърна внимание на всички, че втория пласт - така известната ни от последно време простотия "фина" шпакловка винаги е ибал неотменна част от гипсовата мазилка и не е отделна операция.
Още едно уточнение - съвременните материали позволяват втория пласт да се направи като се изпардаши и зацикли първия пласт, а не да се нанася друг материал.

С горното искам да подчертая , че знам кое как се прави и какво качество би следвало да се постига и въпросът в темата ми е за да си изясним доколко некачествено се работи у нас. Т.е. да си изясним какви са действащите стандарти и да сме наясно какво ще получим срещу парите сиsmiling smiley

Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
31-01-2009 - 10:02:18
Е чак цялостно шпакловена на гипсови мазилки не се налага. Това си го измислят майсторите за да вземат повече пари от обекта - едни вид си намират работа. Не, че име по-лесно, ама по-дълго имат работаsmiling smiley Защото иначе ще хванат един друстаен апартамент със 150кв.м. боядисване по стени и тавани, ще се спазарят на 4лв. за труд и се получават 600лв. Друго си е "а бе дай за 12лв. на кв.м. ще ти го шпакловаме финно, защото за нищо не става" -получава се 2000лв. Нагледал съм се на такива - крайния ефект с латекса е абсолютно същия.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
31-01-2009 - 16:25:51
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами Гето по принцип не трябва да има никакви
> операции след гипсовата мазилка , а направо да се
> минава с боята, ама това се оказва у нас само на
> книга.
> Иначе ще цитирам как се приемат мазилки според
> нашите наредби:
> "1. Мазилката , както и всеки от пластовете, да
> бъде здраво захваната за основата или по-долния
> пласт.
> 2. Повърхностите трябва да бъдат равномерни,
> гладки, с добре оформени ръбове и ъгли, без петна
> от разстворими соли или други замърсявания и без
> следи от обработващите инструменти.
> 3. Мазилките не трябва да имат пукнатини, шупли,
> каверни, подутини и други видими дефекти.
>
...

Боже-боже кой приема така мазилка *xxx*
4ovek ти неказа ли 4е си техни4ески
трите то4ки който изброи са първото нещо което определяме на око и ако вси4ко това е налице се запо4ва проверката на мазилката
1. Нивелация на вси4ки стени (с изкю4ение на тез които по план са с някакъв ъгал)
2.Стената трябва да е асолютна равна, толеранция 2мм. на 2м.
3. Вси4ки шпалети трябва да са с прав ъгал спрямо дограмата и да са с еднаква ширина ако се намират на едан стена. (това също зависи и от поставянето на дограмата ...)
4. Навсякаде кадето ще се слага теракот задължително трябва да има прав ъгал
До тука с приемането на мазилката има и още преди боята а после и след spinning smiley sticking its tongue out
Разбирасе ако приемаш декари мазилка трябва да имаш много набито око за да откриваш дефектите но слава богу аз виждам работи който един обикновен техник неможе да види дори и да се блещи, най-вероятно защото знам каде да гледам winking smiley
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
04-03-2009 - 16:21:46
Абе аз да ви кажа след като ми минаха с турбозол цялата къща си извиках друга фирма и те ми шпакловаха и боядисаха (пак с машини) цялостно.Стана перфектно.Без да съм професионалист си личеше че след турбозола не ставаше за боя.Не че аз съм придирчив аме жената е огън и жупел за такива неща.Но не съжалявам защото един път се прави и от тук на татък само пребоядисване на 3-4 години.А цената нямаше нищо общо с 12те лева които коментирате.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход