Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Боядисване след машинна гипсова мазилка

Публикувано от 4ovek 
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
04-03-2009 - 20:54:37
Човека преди мене ви го каза много добре ,не е нужно повече да се обяснява.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
07-03-2009 - 10:09:13
Имах предвид, че 12лв са много, общо взето ми излезна с турбозола и фината шпакловка и грундиране и шлайфане и боядисване (може дори да пропускам нещо)с материалите около 20лв.Така, че смело братя.Все си мисля че като правиш ремонт или строиш, трябва да направиш всичко което е мръсен процес.Така ми каза и човека от тия с фината и боята.И е пров щото ако си вкараш братче и дрехи и мебели и незнам си к'во още представяте ли си тепърва тогава да почнеш да шлайфаш например.Казвам го защото зет ми "разбирача" точно това направи.Вика "абе аз сега няма да правя фина шпакловка екстра ми е така, стените са перфектни", а на него акъл му даваше кума му който има фирма за гипсокартон.И какво стана след три години "абе ше зема да ударя една фина шпакловка".И честито прахоляк и мръсотия на всякъде.Сестра ми не можа да изпере дрехите след ремонта един месец.Така, че правете си финото рано щото ще го правите после късно. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
10-03-2009 - 10:18:45
дайте да се разберем сега за какво говорим,мазилката която се прави с турбозол е еднопластова това е ключовата дума в случая и кото твърди друго просто не е в час,да наистина при нея се изкарва при тъй наречената последна цикла много фин материал с които се финосва и се полу4ава добър и гладък завършен вид.почти винаги се налага тик-там частично да се прекърпи преди боя,освен ако бояджията на набара мечето с дълаг косъм и не не удари първа ръка с по гъст латекс.
>>
>>
п.п. колегат по горе е много прав като казва че е по лесно да кажеш че нищо не става,защото върхо тази мазилка да шпакловаш е песен,бързи пари можеш ли да им се сърдиш на бояджийте winking smiley
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
11-03-2009 - 18:43:55
Абе който маже със гипсова мазилка едва ли ще е толкова изостанал 4е да неможе да намери един-два мангала да боядисат, 4е мисълта ми е защо небоядисва този който маже за да избегните тъпите дискусий
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
22-03-2009 - 17:08:26
Един два мангала ли? :g: Никога такава измет няма да ми влезне в къщата било тя на груб строеж.И това ми е първият и най-важен критерий за фирмата.Щом работи с такива значи не може да задържи качествн персонал, значи НЕ СТАВА.Едвам се пречупих да пусна тия с турбозола, защото бяха турци ама карай.И как ще им дам на тия да боядисват като трябва да се прави фина шпакловка а те не могат и това си личи от всякъде.За мене турци и цигани се наемат само за груб строеж и до там.Довършителните работи трябва да се правят от българи, интелигентни хора.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
22-03-2009 - 18:27:48
avatar
Има нужда от един вятър,но не е задължително той да е изцяло.....
Ако са добри майсторите ще ви оставят стените като на фина шпакловка....
Ако ли не - още по 2,50 за м2 ......гипс. *tired*

Чест и почитание
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
22-03-2009 - 22:58:43
Не знам за какъв гипс говориш ама на мен ми направиха перфектна фина шпакловка с някакъв материал на който му забравих името и като боядисаха се видя че няма забележки братче.Викнах и зет ми с кума му "строителния предприемач" да гледа и да се учи.И тоя ми вика моля ви се ако ти го бях направил с картон щеше да стане същото.С картон брато ама на каква цена и плюс това паянтова работа.Аз съм си доволен и знам като ме пита някой за акъл му давам за пример мен и зет ми с кума му "разбирача".Айде живи и здрави.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
23-03-2009 - 09:25:02
Да Карапуз, много добре, ама дали случайно ще си платиш за качественото изпълнение с интелигентни хора или и следващия път пак ще си наемеш някой за половинчата работа?
Защо като даваш акъл не си плати по-скъпо на интелигентни хора та да не се налага след този с мазилките да се прави фина шпакловка? И какво си тръгнал да се хвалиш - че си правил безсмислени упражнения и накрая е станало хубаво?
И без да съм виждал какво са ти направили съм 100% убеден, че повече слоеве шпакловка дават повече отклонения от равнината на стената. Няма майстор, който като работи без мастар (а шпакловките се правят без мастар) да успее да си движи ръката в една равнина. Ако кажеш, че и на две ръце са карали е ясна работата.
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
23-03-2009 - 17:36:02
що за глупости се говорят тука?Естественно ,че е нужно да се шпаклова с колор Кит и две до три ръце латекс!освен това ако ъглите не са изправени и това се прави
това са бЪрзи оперции и не скъпи стига да ти ги направят професионалисти!
088599516
LKK
Re: Боядисване след машинна гипсова мазилка
23-03-2009 - 17:51:42
adi40, а какъв аванс искаш и каква е крайната цена за оправянето на един апартамент от 78 м2 предаден на шпакловка. Трябва да се коригира частично шпакловката, ъглите и латекс. Латекса от мен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход